Скільки церков на Донеччині зруйновано за два роки повномасштабного вторгнення рф

Валентина Славінська Славінська Валентина 16:40, 10 Липня 2024
Свято-Дмитрівська церква / фото з відкритих джерел

За період з 2022 по 2024 рік внаслідок російської агресії на Донеччині постраждало 110 визначих споруд, серед них Храм Всіх Святих та Свято-Миколаївський храм у Бахмуті. Міжнародна спільнота визнає ці дії воєнними злочинами та елементами геноциду української нації.

Про це повідомляє Донецька ОДА.

Масштаби руйнувань, Донеччина

Серед ключових втрат культурної спадщини Донеччини внаслідок російської агресії: 

  • неодноразові обстріли Державного історико-архітектурного заповідника у Святогірську, який налічує 26 пам’яток;
  • значні пошкодження Храму Всіх Святих та Свято-Миколаївського храму у Бахмуті;
  • також руйнування церков у Кліщіївці, Новоекономічному, Авдіївці, Новомихайлівці, Верхньоторецькому та Олександро-Шультиному.
Свято Миколаївський храм. Забахмутка 6eeab
Свято-Михайлівський храм у Бахмуті до війни / фото з відкритих джерел
Від частини храму залишилися руїни / скриншот з відео бахмутської волонтерки Інни Гайдай

Свято-Миколаївський храм у Бахмуті має глибоке коріння, що сягає кінця XVIII століття. Розташований у східній частині міста, відомій серед місцевих як “Забахмутка”, цей релігійний осередок став свідком багатьох історичних подій.

Історія храму офіційно починається з 1797 року, коли була зведена дерев’яна споруда. Однак, існують перекази про ще давніший храм на цьому місці, який згодом перенесли до села Покровське. Це свідчить про тривалу духовну традицію цієї місцевості.

Наприкінці XVIII століття мешканці Забахмутки виявили ініціативу щодо будівництва нової церкви. Результатом їхніх зусиль стала Свято-Миколаївська церква, яку нині знищили росіяни на початку повномасштабного вторгнення.

Покровська церква села Кліщіївка до російської агресії / фото Україна Інкогніта
Руїни села Кліщіївка та церкви з повітря / фото Україна Інкогніта

Покровська церква в селі Кліщіївка, яке раніше називалося Карлівка, є унікальною історичною пам’яткою Донеччини. Її будівництво, що тривало з 1837 по 1841 рік, було ініційоване та фінансоване місцевим поміщиком Йосипом Івановичем Шультеном.

Вік церкви – майже 200 років, що робить її надзвичайно цінною для регіону. Для Донеччини такий вік споруди можна порівняти з 500-річними пам’ятками Київщини, що підкреслює її виняткову історичну значущість.

Експерти наголошують, що кожна пошкоджена церква є унікальною пам’яткою архітектури та історії, а їх руйнування завдає удару по духовній та культурній ідентичності регіону. Втрата кожного об’єкту суттєво ускладнює збереження історичної пам’яті. 

Наслідки для культурної спадщини включають ризик втрати унікальних архітектурних елементів, складність реставрації пошкоджених фресок та іконостасів, а також нагальну необхідність вжиття термінових заходів зі збереження вцілілих частин споруд. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Карітас Запоріжжя: реєстрація на проєкт з відновлення пошкодженого житла

Валентина Славінська Славінська Валентина 15:15, 29 Липня 2024
Волонтер Карітас / фото Карітас Запоріжжя

Благодійна організація “Карітас Запоріжжя” оголосила про продовження реєстрації у проєкті “Житло для вразливих домогосподарств в Україні III”. Проєкт, що реалізується Caritas Ukraine за підтримки UNHCR Ukraine, спрямований на допомогу власникам житла, пошкодженого внаслідок бойових дій.

Про це повідомляє Карітас Запоріжжя.

Карітас Запоріжжя

Проєкт має на меті забезпечити малий та середній ремонт житла, що постраждало від обстрілів, але не має структурних пошкоджень. За попередні два роки реалізації проєкту вже відновлено житло для понад 1000 домогосподарств.

Хто може отримати допомогу:

  • власники пошкодженого житла;
  • вразливі домогосподарства з незначними пошкодженнями оселі;
  • особи, які не мають інших об’єктів нерухомості.

Заявником повинен виступати безпосередньо власник постраждалого житла. Проєкт передбачає надання грошової допомоги для самостійного проведення ремонту.

Як подати заявку

Для того, аби отримати допомогу необхідно:

  • заповнити онлайн-анкету за посиланням;
  • звернутися до соцпрацівника проєкту в офісі Карітас Запоріжжя.

Соціальні працівники Карітас об’єктивно вивчатимуть всі обставини і документи заявників, керуючись метою надати допомогу тим, хто її найбільше потребує.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Український ветеранський фонд пропонує грант організаціям, які допомагають ветеранам: деталі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:15, 29 Липня 2024
Грант для громадських організацій / фото з відкритих джерел

Український ветеранський фонд пропонує різним громадським організаціям, які надають допомогу в інтеграції ветеранам, грантову допомогу до 1 мільйона гривень. Грошову виплату надаватимуть в межах проєкту “Варто: шлях відновлення”.

Про це повідомили представники Українського ветеранського хабу

Грант громадським організаціям

Фінансування можуть отримати громадські організації, які надають ветеранам, їхнім родинам, а також сім’ям загиблих захисників і захисниць можливості реабілітації через фізичну активність. Вони мають бути зареєстровані не менш як за рік до початку конкурсу.  

На що можна отримати кошти

Кошти від Українського ветеранського хабу можна буде витратити на:

  • облаштування інфраструктури (центрів з фізичної реабілітації, клубів, секцій) для проведення тренувальних заходів для ветеранів;
  • організацію заходів / тренувань для ветеранів, щоби підвищувати рухову активність та залучати їх до активного способу життя під керівництвом тренерів і реабілітологів;
  • проведення масових заходів (змагань) з фізичної активності для ветеранів, зокрема з видимою і невидимою інвалідністю.

Як подати заявку

Заявки можна подавати до 9 серпня 2024 року, 18:00. Детальніше про умови та покрокову інструкцію можна прочитати тут.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Карітас Запоріжжя: реєстрація на проєкт з відновлення пошкодженого житла

Благодійна організація “Карітас Запоріжжя” оголосила про продовження реєстрації у проєкті “Житло для вразливих домогосподарств в Україні III”. Проєкт, що реалізується Caritas Ukraine за підтримки UNHCR […]

Український ветеранський фонд пропонує грант організаціям, які допомагають ветеранам: деталі

Український ветеранський фонд пропонує різним громадським організаціям, які надають допомогу в інтеграції ветеранам, грантову допомогу до 1 мільйона гривень. Грошову виплату надаватимуть в межах проєкту […]

14:15, 29.07.2024 Скопіч Дмитро

У Броварах проведуть безкоштовні навчання з тактичної медицини 

31 липня в Координаційному центрі при Сватівській МВА у Броварах відбудеться відкритий захід з навчання надання первинної домедичної допомоги. Медичні інструктори Полку «Поліція» особливого призначення […]

У Малі вбили “вагнерівця”, який керував захопленням Бахмута та Соледара

У Малі вбили відомого “вагнерівця” антона єлізарова. Він відомий тим, що очолював штурми Бахмута та Соледара. Про це повідомили пропагандистські канали у Telegram. Ліквідація бойовика, […]

Реєстрація на Дитячий кемп “Маячки” 2024: деталі

СОС Дитячі Містечка оголосили про початок реєстрації на осінньо-зимовий сезон 2024 Дитячого кемпу психологічної підтримки “Маячки”. Проєкт спрямований на допомогу дітям віком від 7 до […]