Скільки церков на Донеччині зруйновано за два роки повномасштабного вторгнення рф

Валентина Славінська Славінська Валентина 16:40, 10 Липня 2024
Свято-Дмитрівська церква / фото з відкритих джерел

За період з 2022 по 2024 рік внаслідок російської агресії на Донеччині постраждало 110 визначих споруд, серед них Храм Всіх Святих та Свято-Миколаївський храм у Бахмуті. Міжнародна спільнота визнає ці дії воєнними злочинами та елементами геноциду української нації.

Про це повідомляє Донецька ОДА.

Масштаби руйнувань, Донеччина

Серед ключових втрат культурної спадщини Донеччини внаслідок російської агресії: 

  • неодноразові обстріли Державного історико-архітектурного заповідника у Святогірську, який налічує 26 пам’яток;
  • значні пошкодження Храму Всіх Святих та Свято-Миколаївського храму у Бахмуті;
  • також руйнування церков у Кліщіївці, Новоекономічному, Авдіївці, Новомихайлівці, Верхньоторецькому та Олександро-Шультиному.
Свято Миколаївський храм. Забахмутка 6eeab
Свято-Михайлівський храм у Бахмуті до війни / фото з відкритих джерел
Від частини храму залишилися руїни / скриншот з відео бахмутської волонтерки Інни Гайдай

Свято-Миколаївський храм у Бахмуті має глибоке коріння, що сягає кінця XVIII століття. Розташований у східній частині міста, відомій серед місцевих як “Забахмутка”, цей релігійний осередок став свідком багатьох історичних подій.

Історія храму офіційно починається з 1797 року, коли була зведена дерев’яна споруда. Однак, існують перекази про ще давніший храм на цьому місці, який згодом перенесли до села Покровське. Це свідчить про тривалу духовну традицію цієї місцевості.

Наприкінці XVIII століття мешканці Забахмутки виявили ініціативу щодо будівництва нової церкви. Результатом їхніх зусиль стала Свято-Миколаївська церква, яку нині знищили росіяни на початку повномасштабного вторгнення.

Покровська церква села Кліщіївка до російської агресії / фото Україна Інкогніта
Руїни села Кліщіївка та церкви з повітря / фото Україна Інкогніта

Покровська церква в селі Кліщіївка, яке раніше називалося Карлівка, є унікальною історичною пам’яткою Донеччини. Її будівництво, що тривало з 1837 по 1841 рік, було ініційоване та фінансоване місцевим поміщиком Йосипом Івановичем Шультеном.

Вік церкви – майже 200 років, що робить її надзвичайно цінною для регіону. Для Донеччини такий вік споруди можна порівняти з 500-річними пам’ятками Київщини, що підкреслює її виняткову історичну значущість.

Експерти наголошують, що кожна пошкоджена церква є унікальною пам’яткою архітектури та історії, а їх руйнування завдає удару по духовній та культурній ідентичності регіону. Втрата кожного об’єкту суттєво ускладнює збереження історичної пам’яті. 

Наслідки для культурної спадщини включають ризик втрати унікальних архітектурних елементів, складність реставрації пошкоджених фресок та іконостасів, а також нагальну необхідність вжиття термінових заходів зі збереження вцілілих частин споруд. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Укрзалізниця збільшила кількість квитків на поїзди: які напрямки

Валентина Твердохліб 15:20, 26 Грудня 2024
Купе вагона, квитки
Місця у вагоні поїзда / фото Укрзалізниця

До новорічних свят Укрзалізниця додала вагони на найпопулярніші рейси. Завдяки цьому ще більше людей зможуть купити квитки на свята. Додаткові вагони зможуть перевезти близько 4 тисячі пасажирів в обох напрямках.

Про це повідомляє АТ “Укрзалізниця”.

Поїзди на Новий рік, квитки

Укрзалізниця в передноворічний період поповнила поїзди додатковими вагонами. Щоб забезпечити попит пасажирів на поїздки у свята, додали 52 вагони до поїздів по всій країні. Разом це забезпечить близько 4 тисячі додаткових місць в обох напрямках.

Вагони додали на такі напрямки:

  • № 79/80 Львів – Київ – Дніпро;
  • № 81/82 Київ – Ужгород;
  • № 95/96 Київ – Рахів;
  • № 39/40 Запоріжжя – Солотвино;
  • № 127/128 Запоріжжя – Львів;
  • № 121/122 Миколаїв – Київ.

Крім цього, у передноворічний період залізниця забезпечує перевезення для організованих дитячих груп. До Нового року (включно з 31 грудня) поїздами скористається майже 7 тисяч пасажирів цієї категорії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як повернутися із СЗЧ через “Армія+”: пояснення “Принципу”

Семаковська Тетяна 14:35, 26 Грудня 2024
Армія+ / фото Міноборони

В Україні запрацювала нова функція застосунку “Армія+”, яка дозволяє військовим, які здійснили СЗЧ, повернутися на службу.

Про це повідомили представники громадської організації “Принцип” в Facebook.

Як повернутися із СЗЧ

За даними “Принципу”, відтепер у застосунку “Армія+” можна сформувати цифровий рапорт та повідомити про своє бажання повернутися на службу.

Для цього потрібно зайти та авторизуватися у застосунку, після чого обрати розділ про повернення до служби. Далі треба скласти рапорт, де необхідно вказати причину залишення служби. Зазначається, що тут можна розповісти про некомпетентність командира, й зазначити про бажання перевестися до іншої військової частини.

Наступним кроком буде обрання відділу Військової служби правопорядку (ВСП ЗСУ), до якого військовому потрібно прибути протягом наступних 24 годин. Вже на місці військовому в СЗЧ оформлять документи та допоможуть дістатися до однієї із 17 військових частин із затвердженого списку.

Вже командир військової частини має 72 години для відновлення грошового забезпечення та соціальних гарантій військового, який повернувся із СЗЧ.

Зазначається що вже після повернення до служби, військовий зможе подати рапорт на зміну місця служби через “Армія+”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!


Купе вагона

Укрзалізниця збільшила кількість квитків на поїзди: які напрямки

До новорічних свят Укрзалізниця додала вагони на найпопулярніші рейси. Завдяки цьому ще більше людей зможуть купити квитки на свята. Додаткові вагони зможуть перевезти близько 4 […]

Як повернутися із СЗЧ через “Армія+”: пояснення “Принципу”

В Україні запрацювала нова функція застосунку “Армія+”, яка дозволяє військовим, які здійснили СЗЧ, повернутися на службу. Про це повідомили представники громадської організації “Принцип” в Facebook. […]

годинник

Бахмутський годинник “до” та “після”: фотофакт

Росіяни показали, який вигляд має Палац культури в центрі Бахмута. На фото видно і головну башту будівлі, де був встановлений годинник, який сповіщав про час […]

аеропорт

Окупанти заговорили про відбудову Донецького аеропорту: що у планах

Окупаційна влада Донеччини заговорила про “відновлення” знищеного Донецького аеропорту. Підготовчі роботи на летовищі планують розпочати у 2025 році. Про це повідомив ватажок “днр” денис пушилін. […]

вивезли

Росіяни стверджують, що вивезли 15 людей з Часового Яру: список

Росіяни, ймовірно, займаються так званою “евакуацією” населення з тимчасово окупованих територій. Наразі російські військові стверджують, що активно вивозять людей з Часового Яру — з територій, […]