Англомовне видавництво видасть нову книгу Вікторії Амеліної

Валентина Славінська Славінська Валентина 17:00, 19 Червня 2024
Вікторія Амеліна / фото PenUkraine

Навесні 2025 року у видавництві Macmillan Publishers St. Martin’s Press вийде книга української письменниці Вікторії Амеліної “War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War” (“Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну”). У виданні зібрані історії про українок, залучених у боротьбу з російськими окупантами або таких, що допомагають цю боротьбу вести.

Про це повідомляє PenUkraine.

Книга про долі українських жінок

Серед героїнь книги — адвокатка та військова Євгенія Закревська, правозахисниця Олександра Матвійчук, лауреатка Нобелівської премії миру 2022 року, та бібліотекарка Юлія Какуля-Данилюк. 

Як зазначено в анотації, після повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року Вікторія Амеліна взяла на себе нову роль – документаторки воєнних злочинів та хронікерки життя жінок, що приєдналися до руху опору. Видання української письменниці Вікторії Амеліної “War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War” вийде навесні 2025 року в імпринті Macmillan Publishers St. Martin’s Press, одного з найстаріших світових видавництв.

Про Вікторію Амеліну

Вікторія Амеліна була українською письменницею, авторкою низки книжок. З червня 2022 року вона приєдналася до правозахисної організації Truth Hounds, де працювала документаторкою воєнних злочинів на деокупованих територіях. Трагічно загинула 1 липня 2023 року внаслідок ракетного обстрілу росією Краматорська.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Які вакансії пропонують релоковані бахмутські підприємства

Валентина Твердохліб 18:17, 4 Лютого 2025
вакансії
Робота на підприємстві / ілюстративне фото Pexels

На Донеччині працює Слов’янсько-Бахмутське управління Донецької обласної служби зайнятості. Його фахівці пропонують різноманітні вакансії, в тому числі й у релокованих установах і підприємствах Бахмутської громади.

Які вакансії наразі є найзатребуванішими, редакції Бахмут IN.UA розповіла Олена Шевченко — начальниця відділу надання послуг роботодавцям Слов’янсько-Бахмутського управління Донецького обласного центру зайнятості.

Вакансії на бахмутських підприємствах

Як повідомили у Слов’янсько-Бахмутському управлінні Донецького обласного центру зайнятості, бахмутські підприємства пропонують вакансії у містах, куди були релоковані. Переважно на ці вакансії працевлаштовуються місцеві жителі, адже можливості дистанційної роботи немає.

“Якщо казати про підприємства Бахмутської громади, то переважно це вакансії, які надають виключно комунальні підприємства і бюджетні організації. Хоч вакансії і наші, на них, як правило, беруть безробітних з числа місцевих жителів. На це впливає те, що роботодавець не може забезпечити житлом, а дистанційний формат роботи не передбачений. Передусім вакансії з’являються тому що самі підприємства переїхали, а працівники разом з ними — ні”, — зазначає Олена Шевченко.

Серед вакансій, які наразі є найзатребуванішими в бахмутських підприємствах — економічного, юридичного і медичного спрямування.

“Серед підприємств, які релокувалися — це комунальна або медична сфера, а також різні бюджетні організації. Тому наразі в попиті вакансії економічного, юридичного або медичного спрямування. Також це може бути молодший медичний персонал або обслуговуючий персонал у тій же лікарні, наприклад, підсобні робітники. Також є вакансії медиків, бухгалтерів і спортивних тренерів”, — розповідає Олена Шевченко.

Якщо ви бажаєте отримати роботу на бахмутських підприємствах, звертайтесь до Слов’янсько-Бахмутського управління за адресою: місто Слов’янськ, площа Соборна, 3 (6 поверх). Або за телефоном: +380 (50) 550 5460.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Окупанти змінили символіку Маріуполя: який вигляд тепер мають прапор і герб міста

Валентина Твердохліб 17:10, 4 Лютого 2025
маріуполя
Перефарбована стела на в’їзді в Маріуполь / фото росджерела

Окупаційна влада Маріуполя затвердила нову “офіційну” символіку міста. Змін зазнали прапор і герб. На оновленій символіці присутні радянські та російські елементи.

Про затвердження нових символів повідомив так званий “мер Маріуполя” олег моргун.

Нові герб і прапор Маріуполя

“Новий герб” міста Маріуполь зображений на біло-блакитному тлі. Блакитний колір символізує море, біля якого розташоване місто, а білий — сталь, яку до війни виробляли маріупольські металургійні підприємства. Посередині герба зображено морський якір.

Герб, розроблений окупантами / скриншот із рішення окупаційної влади

До герба окупанти додали російські і радянські елементи. За щитом зображені стрічки ордену жовтневої революції та ордену трудового червоного прапора. Щит увінчаний так званою “муніципальною короною” з двома перехрещеними мечами. Вони символізують “місто, яке удостоєне почесного звання рф “місто військової слави”.

Пояснення елементів на новій символіці / скриншот із рішення окупаційної влади

Прапор Маріуполя затвердили на основі герба. Він повторює його символіку.

Прапор, розроблений окупантами / скриншот із рішення окупаційної влади

Затвердження нових символів — це один із етапів русифікації Маріуполя. Таким чином окупаційна влада намагається підтвердити наративи про “спільну історію” Маріуполя і росії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

вакансії

Які вакансії пропонують релоковані бахмутські підприємства

На Донеччині працює Слов’янсько-Бахмутське управління Донецької обласної служби зайнятості. Його фахівці пропонують різноманітні вакансії, в тому числі й у релокованих установах і підприємствах Бахмутської громади. […]

маріуполя

Окупанти змінили символіку Маріуполя: який вигляд тепер мають прапор і герб міста

Окупаційна влада Маріуполя затвердила нову “офіційну” символіку міста. Змін зазнали прапор і герб. На оновленій символіці присутні радянські та російські елементи. Про затвердження нових символів […]

Де в Донецькій області працюють сервісні центри пенсійного фонду

У Донецькій області продовжують працювати фахівці Пенсійного фонду України. Вони проводять очні консультації в сервісних центрах і виїзні прийоми в населених пунктах, де немає відділів […]

Хто безплатно надає юридичну консультацію для ВПО

Благодійний фонд “Стабілізейшн Суппорт Сервісез” продовжує реалізацію власної програми, в межах якої ВПО та іншим постраждалим від війни надаватимуться безплатні юридичні консультації з проблемних питань. […]

14:00, 04.02.2025 Скопіч Дмитро

Який середній розмір пенсій і субсидій у Донецькій області: дані від пенсійного фонду

У Донецькій області налічуються 702,1 тисячі одержувачів соціальних виплат від пенсійного фонду. Це люди, які отримують пенсії, страхові виплати, субсидії і пільги. Щоб покрити всі […]