Розкажи про свою Донеччину та Луганщину: проєкт “Дикий Схід” запрошує доєднатись до своєї спільноти

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:45, 18 Березня 2025
Проєкт “Дикий Схід” / фото “Дикий Схід”

“Дикий Схід” — це незалежний медіапроєкт, який працює над переосмисленням образу українців Сходу, спростовуючи російські міфи, та мотивує формувати свідому українську ідентичність. Унікальність проєкту у тому, що вперше про Схід на широку аудиторію розповідають самі східняки. Це дає інсайдерську перспективу, дозволяючи говорити про регіони з глибшим розумінням контекстів.

Детальніше про ініціативу дізнавайтесь далі в матеріалі.

Проєкт “Дикий Схід”

Якщо ви жили на Сході, досліджуєте ці території, активно допомагаєте або маєте унікальні знання про Луганщину або Донеччину й готові поділитися експертизою, заповнюйте коротку форму, аби доєднатись до спільноти інсайдерів Сходу.

Це можливість розповідати про важливе і маловідоме, брати участь у створенні якісного контенту разом із командою «Дикого Сходу», допомагати відновити справедливе уявлення про Луганщину та Донеччину. А також — формувати позитивний імідж українців Сходу та протидіяти дезінформації, яка впливає на глобальні політичні рішення.

Як працює “Дикий Схід”

Спільнота інсайдерів — це люди, які готові час від часу ділитися своїм досвідом, коментувати важливі теми та допомагати показати справжній Схід. Команда проєкту планує організовувати тематичні зустрічі-обговорення (1-2 рази на місяць) з інсайдерами. Це може бути коментар для відео, розмова у закритому форматі або спільна дискусія. Інсайдери самі вирішують, коли та в якому форматі долучатися.

Чому це важливо

Якщо ви небайдужі до іміджу українців Сходу, маєте знання чи зв’язок із різними його частинами (Слобожанщиною, Приазов’ям, вугільними територіями Луганщини та Донеччини), долучайтесь до спільноти тих, хто хоче показати український Схід у повноті його багатогранності та щирості. 

Від спортивних досягнень до музики, від промисловості й до історії цих територій — ваш досвід та знання стануть цінним підсиленням спільноти. Натомість ви зможете знайти однодумців та безпечний простір для обміну спогадами, баченням та ідеями. Поділіться цією інформацією з тими, кому це може відгукнутись.

Контакт для зв’язку:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!


Обіцяли 50 тисяч рублів: мешканець Білозерського передавав ворогу координати ЗСУ

Семаковська Тетяна 18:47, 1 Травня 2025
Мешканець Білозерського шпигував для росіян, чоловіку пообіцяли за це 50 тисяч рублів / фото Донецька обласна прокуратура

Жителя міста Білозерське засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за державну зраду. Чоловік шпигував для росіян за обіцяні 50 тисяч рублів (близько 21 тисяча гривень). Кошти росіяни йому не заплатили.

Про це повідомила Донецька обласна прокуратура.

Мешканця м.Білозерське затримали за шпигунство

У листопаді 2024 року чоловік працюючи на вугільному підприємстві почав співпрацю з представником федеральної служби безпеки росії. Чоловік підтримував збройну агресію проти України і добровільно зголосився передавати ворогу інформацію.

Зв’язок з куратором він підтримував через Telegram, підключаючись до нього не через телефон, а через телевізійну приставку — таким чином намагався уникнути фіксації розмов і листування.

Два місяці зловмисник збирав та передавав дані про місця дислокації українських військовослужбовців, зокрема на Покровському напрямку. Він фіксував розташування техніки, особового складу, а також вказував на адміністративні будівлі та цивільну інфраструктуру в межах Добропільської громади.

Отримані дані чоловік позначав у додатку Google Maps, робив скріншоти й пересилав їх представнику фсб. За “роботу” йому пообіцяли винагороду в розмірі 50 000 російських рублів (близько 21 000 гривень за курсом на той момент), однак обумовлену суму він так і не отримав.

За держзраду фігурант отримав 15 років позбавлення волі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Красногорівка: як виглядає місто після окупації росіянами

Семаковська Тетяна 17:30, 1 Травня 2025
Красногорівка / фото з росджерел

Красногорівка, невелике місто у Покровському районі, де був розташований Красногорівський вогнетривкий завод. Місто росіяни вперше окупували під час війни 2014 року. Українським військовим вдалося звільнити місто 2 серпня 2014 року. Під час повномасштабного вторгнення Красногорівку окупували вдруге, це сталося в жовтні 2024 року. З того часу, місто перестало з’являтися у новинах та опинилося під контролем росіян.

Що відомо про Красногорівку зараз, читайте в матеріалі.

Красногорівка коли окупували та як виглядає зараз

Вціліл конструкції, Красногорівка / фото з росджерел

Красногорівка окупована росіянами восени минулого року. Російська блогерка відвідала місто у 2025 році, за її словами, тут живуть цивільні.

В’їжджаємо в місто, тут же чорні будинки нам зустрічаються. Жодного цілого будинку, жодного. Усе розбите, зруйноване,

пише // росіянка

Нагадаємо, що місто було зруйноване російськими військами в ході боїв. На фото росіянки помітно, що будинки повністю зруйновані: вибиті вікна, згорілі балкони, пошкоджені уламками фасади.

Будинки в Красногорівці / фото з росджерел

При вїзді в місто помітно панораму зі зруйнованих житлових кварталів.

У Красногорівці, ймовірно, перебувають 32 цивільних / фото з росджерел

За словами росіянки, у Красногорівці зараз живе 32 цивільних людей. Попри те, що тут небезпечно, вивозити мешканців росіяни не поспішають.

За словами блогерки, навіть самі окупанти намагаються уникати згадок про Красногорівку. Людей, які ще залишилися в місті, фактично кинули напризволяще — без допомоги.

Допис росіянки / скриншот з росджерел

Навіть громадянка росії публічно ставить під сумнів дії власної влади, наголошуючи: територія не розміновується навмисно, аби змусити людей залишити місто. Таким чином, окупанти уникають обов’язку виплачувати компенсації за зруйновані домівки.

Тут люди змушені просто чекати з моря погоди. Вони хочуть, щоб до них приїхала комісія з руйнувань, а комісія не приїде, поки не пройде розмінування міста. А розмінування затримується з незрозумілих причин. Люди переживають, що ці дії призведуть до того, що вони всі будуть змушені покинути це місто і тоді вже ніхто не компенсує їм кошти за розбиті будинки… а може це робиться спеціально,

пише // росіянка

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Обіцяли 50 тисяч рублів: мешканець Білозерського передавав ворогу координати ЗСУ

Жителя міста Білозерське засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за державну зраду. Чоловік шпигував для росіян за обіцяні 50 тисяч рублів (близько […]

Фоторепортаж

Красногорівка: як виглядає місто після окупації росіянами

Красногорівка, невелике місто у Покровському районі, де був розташований Красногорівський вогнетривкий завод. Місто росіяни вперше окупували під час війни 2014 року. Українським військовим вдалося звільнити […]

10 тисяч гривень при народженні дитини: грошова допомога для місцевих і ВПО у Трускавці

Трускавецька міська рада анонсувала надання одноразової грошової виплати у розмірі 10 тисяч гривень сім’ям з новонародженими дітьми з міського бюджету. Допомога розрахована як місцевих мешканці, […]

16:30, 01.05.2025 Скопіч Дмитро

Військовий збір у 2025 році: що потрібно знати українцям

Військовий збір — це податок, який громадяни сплачують до бюджету на підтримку армії та обороноздатності країни. Його автоматично утримують із зарплат і деяких інших доходів. […]

15:30, 01.05.2025 Скопіч Дмитро

На волонтера Сергія Стерненка скоїли напад: що відомо

На українського волонтера Сергія Стерненка було скоєно напад, у результаті якого він отримав поранення. Нападницю затримано. Про це повідомив сам Сергій Стерненко у своєму Telegram-каналі. […]