Росіяни розвивають наступ біля Торецька: які населені пункти під загрозою

Валентина Твердохліб 09:55, 24 Квітня 2025
торецька
Торецький напрямок / мапа DeepState

Російські окупанти розвивають наступ біля Торецька, який є одним із ключових напрямків для них. Наразі ворог має успіхи в самому Торецьку та на південному заході від міста.

Про це повідомляють аналітики DeepState.

Росіяни просунулись у Торецьку, карта

За даними аналітиків DeepState, протягом минулої доби окупанти мали просування на Торецькому напрямку. Вони пройшли вперед біля Тарасівки, Неліпівки та у самому Торецьку.

Просування рф на Торецькому напрямку / скриншот мапи DeepState
Актуальна ситуація в Торецьку / скриншот мапи DeepState

Наразі окупанти розвивають наступ на південному заході від Торецька, де за короткий проміжок часу вони мають суттєві просування. Зокрема, протягом останнього місяця ворожа армія окупувала Пантелеймонівку, Валентинівку, зайняла практично всю Суху Балку і намагається проводити штурми на Романівку.

Натомість українські сили мають добре налагоджену оборону на відтинку Леонідівка-Петрівка-Щербинівка.

“Які б вони зусилля не докладали, використовуючи постійний тиск піхоти з підтримкою техніки — все безуспішно. Але прорив через позиції в районі н.п. Пантелеймонівка-Валентинівка дає можливість розвивати успіх з правого флангу Сил Оборони в районі Торецька і, зокрема, обійти ту ж Щербинівку”, — зазначають у DeepState.

Аналітики припускають, що після Романівки окупанти зосередять наступ на Олександро-Калинове і Катеринівку, щоб оволодіти логістикою самого Торецька.

Можливі цілі росіян на Торецькому напрямку / скриншот мапи DeepState

Втрати рф 24 квітня

За даними Генштабу ЗСУ, протягом 24 квітня російська армія втратила:

  • 1060 військових;
  • 3 танки;
  • 5 бойових броньованих машин;
  • 49 артилерійських систем;
  • 1 РСЗВ;
  • 134 БПЛА оперативно-тактичного рівня;
  • 134 одиниці автомобільної техніки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Де у Запоріжжі ВПО можуть отримати допомогу: адреса і графік

Валентина Твердохліб 13:20, 24 Квітня 2025
запоріжжі
Гуманітарна допомога / фото волонтерський центр ЗНУ

У Запоріжжі працює волонтерський центр Запорізького національного університету (ЗНУ). Він надає допомогу ВПО та місцевим жителям, які постраждали внаслідок війни.

Яку допомогу надають ВПО та як за нею звернутись, розповіли у волонтерському центрі ЗНУ.

Волонтерський центр ЗНУ: яку допомогу надають

Волонтерський центр ЗНУ надає допомогу ВПО. Родинам переселенців видають гуманітарну допомогу: продукти, ліки, одяг, взуття, дитячі речі та іграшки тощо.

Допомогу можуть отримати ВПО, які входять хоча б в одну з категорій:

  • багатодітні родини;
  • сім’ї з дітьми до 10 років;
  • одинока мати з дітьми до 10 років;
  • вагітні жінки;
  • діти з інвалідністю віком до 16 років;
  • люди з інвалідністю першої групи та їхні опікуни.

Волонтерський центр у Запоріжжі: контакти

Волонтерський центр працює щопʼятниці з 11:00 до 14:00. Адреса: місто Запоріжжя, проспект Соборний, 77 (навчальний корпус №7, будівля ЗЦНТІ).

Анонси допомоги можна переглянути в Telegram-каналі волонтерського центру.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Майстер-класи, що лікують: історії молоді з Сіверської громади

Валентина Твердохліб 12:40, 24 Квітня 2025
Учасники майстер-класу зі своїми виробами / фото надане організаторами проєкту

У Дніпропетровській області стартував творчий проєкт “Створюй відчуття” для підтримки молоді з Сіверської громади Донеччини. Для учасників проводять різні майстер-класи, наприклад пірографія чи розпис екосумок, а акцентом є підтримка ментального здоров’я.

Про реалізацію проєкту “Створюй життя” редакції Бахмут IN.UA розповіла Альона Ходак — керівниця Сіверського молодіжного центру “Територія М”.

Майстер-класи для молоді на Дніпропетровщині

У квітні на Дніпропетровщині пройшла серія творчих майстер-класів для дітей та молоді з Сіверської громади Донеччини. Це ініціатива молодіжної ради і центру Сіверської громади. Організатори пояснюють, метою поставили поєднати цікаве дозвілля для молоді, яка вимушено покинула свій дім, зі спілкуванням та ментальною підтримкою.

“Наш проєкт спрямований на підтримку ментального здоров’я молоді віком від 14 до 24 років. Ми хотіли, щоб діти й молодь отримали взаємну психологічну підтримку, а також змогли розвинути свої навички у творчому напрямку. Для цього провели серію майстер-класів з пірографії, розпису екосумок, виготовлення свічок з вощини”, — розповіла Альона Ходак.

Учасниці майстер-класу / фото надане організаторами проєкту

Майстер-класи проходили у Дніпрі, Кривому Розі та Жовтих Водах. Їх проводила ціла команда фахівців, серед яких були освітяни, представники “Бібліотечної орбіти” та молодіжної ради.

Як розповідає керівниця проєкту “Створюй життя”, заходи мали позитивний ефект для молоді. Самі учасники розповідали, що найбільше буди раді зустріти своїх однокласників та однолітків. На цих зустрічах вони створили тепле коло спілкування.

Спілкування під час майстер-класу / фото надане організаторами проєкту

“На кожному майстер-класі, окрім творчих занять, були й ментальні вправи. Вони були розроблені окремо для кожної зустрічі. Серед них вправи, що направлені на знайомство, підтримку, виявлення емоцій та загалом на покращення їх ментального стану та на взаємодію. Відгуки, які ми отримали від молоді, дуже позитивні. Найбільше вони були задоволені можливістю зустрітися зі своїми знайомими. Для них це був шанс побачити наживо своїх однокласників, молодь зі своєї громади, з якими вони знайомі, об’єднатися в один простір і поспілкуватися. Це дуже добре, що майстер-класи дали їм поштовх до живого спілкування, окрім можливості щось виготовити власними руками”, — розповідає Альона Ходак.

Проєкт “Створюй відчуття” був реалізований у межах конкурсу мінігрантів DIY COMMUNITY за підтримки ЮНІСЕФ. Наразі ця частина проєкту завершена, однак молодіжний центр планує продовжувати подібні заходи.

“Наш проєкт вже підходить до завершення, але у нього є сталий характер. Наприклад, у нас залишились деякі матеріали з пірографії, є пірограф, тобто завдяки цьому проєкту ми маємо певну базу для того, щоб планувати і реалізовувати подібні заходи і надалі. Наразі ми плануємо проводити по одному заходу щомісяця, але вже за власний кошт”, — поділилась керівниця Сіверського молодіжного центру “Територія М” Альона Ходак.

Діти опановують роботу з пірографом / фото надане організаторами проєкту

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Де у Запоріжжі ВПО можуть отримати допомогу: адреса і графік

У Запоріжжі працює волонтерський центр Запорізького національного університету (ЗНУ). Він надає допомогу ВПО та місцевим жителям, які постраждали внаслідок війни. Яку допомогу надають ВПО та […]

Майстер-класи, що лікують: історії молоді з Сіверської громади

У Дніпропетровській області стартував творчий проєкт “Створюй відчуття” для підтримки молоді з Сіверської громади Донеччини. Для учасників проводять різні майстер-класи, наприклад пірографія чи розпис екосумок, […]

атака на київ

Атака на Київ 24 квітня: що відомо про наслідки та підтримку для постраждалих

Сьогодні, 24 квітня, рф здійснила масовану атаку на Київ. Столиця зазнала ударів ракетами “Калібр”, балістичними ракетами і шахедами. Відомо, що внаслідок атаки є 8 загиблих […]

3 600 грн на руки: нова грошова допомога для ВПО в Одеській та Миколаївській областях

Переселенці та переселенки, які опинилися у складних життєвих обставинах та не можуть самостійно забезпечити себе через значний брак коштів, можуть отримати екстренну грошову допомогу від […]

12-річна дитина загинула під час обстрілу Костянтинівки — росіяни атакували місто

Вночі 23 квітня російська війська чотири рази завдали удару по Костянтинівці. Ворог застосовував проти цивільних РСЗВ “Смерч”. Внаслідок атаки загинула жінка і 12-річна дитина, ще […]