Росіяни показали Топталівку: фото

Семаковська Тетяна 13:35, 19 Червня 2024
Бахмут до російського вторгнення / фото з відкритих джерел

Пропагандистські пабліки поширили відео, у якому бахмутяни впізнали Топталівку, це колись пішохідна зона біля будівлі міської ради, датована 70-ми роками минулого століття. Цей невеликий відрізок вулиці Миру місцеві жителі називали Топталівкою.

Редакція публікує вибрані кадри.

Топталівка Бахмут

Топталівка свою назву отримала від слова “топтатися”, тут раніше часто гуляли бахмутяни. Росіяни показали, як район виглядає зараз. На кадрах помітно руйнування, по місту пересувається російська техніка, окупанти тимчасово контролюють Бахмут.

У Бахмуті цвітуть троянди / фото з росджерел
Топталівка, літо 2024 / фото з росджерел
Фрагменти жилих будинків, Бахмут / фото з росджерел
Оселі бахмутян / фото з росджерел
На дорогах Бахмута видно уламки від будинків, машин / фото з росджерел

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як депутат Торезької міськради став депутатом “днр”: досьє на Андрія Бідила

Валентина Твердохліб 15:30, 25 Травня 2026
андрій бідило

У 2014 році російські бойовики захопили місто Чистякове (назва до 2016 року — Торез) та оголосили його частиною так званої “днр”. Одним із тих, хто підтримав окупаційну владу, був Андрій Бідило — тоді діючий депутат Торезької міськради та очільник міцевого палацу культури. Після захоплення Чистякового він продовжив політичну кар’єру, але вже у складі окупаційних органів влади.

Що відомо про біографію Андрія Бідило, його роботу в “днр” і відповідальність за роботу на окупантів? Редакція зібрала детальне досьє.

Андрій Бідило: походження, освіта, робота до 2014 року

Біографію Андрія Бідила можна знайти на сайті путінської партії “единая россия”, членом якої він є. У ній вказано, що Андрій Бідило народився 16 березня 1967 року в місті Чистякове. Навчався у місцевій школі №22. У 1982-1986 році навчався в Торезькому гірничому технікумі імені О.Ф.Засядька, який закінчив із відзнакою за спеціальністю “Гірська електромеханіка”. Також Андрій Бідило здобув вищу освіту в Харківському інституті економіки, ринкових відносин і менеджменту, здобув професію менеджера-економіста.

Має досвід служби у радянській армії у 1986-1988 роках, служив у прикордонних військах КДБ.

У січні 1989 року розпочав трудову діяльність. Спочатку працював слюсарем з монтажу та ремонту гірничо-шахтного обладнання. Потім став головним бухгалтером у приватному підприємстві “Сейшн”, а згодом — директором малого приватного підприємства “Агенція”.

З серпня 1998 року по липень 2003 року був директором Міського центру творчої молоді “Сучасник”. У липні 2003 року став директором Палацу культури імені Володимира Маяковського і керував ним до 2023 року.

Двічі Андрій Бідило був депутатом Торезької міської ради: четвертого і шостого скликань. На місцевих виборах 2010 року був обраний від “Партії регіонів”.

Чим займався Андрій Бідило після окупації Донеччини

У 2014 році бойовики захопили місто Чистякове і оголосили його частиною так званої “днр”. Андрій Бідило підтримав дії окупантів. У своїй біографії вказує, що у 2014 році “брав активну участь у подіях “русской весны”, організації мітингів, референдуму і захисті міста”. Яким чином Бідило “захищав” Чистякове не вказується, у відкритих джерелах немає інформації щодо його безпосередньої участі в бойових діях.

У березні 2014 року Андрій Бідило вситупав як один із організаторів мітингів на підтримку рф. Він підбурював народ до відокремлення від України та висловлювався проти законної влади.

З січня 2015 року Андрій Бідило працює в Торезькому місцевому відділенні громадського руху “Донецька республіка”. Він займав різні посади, з 2022 року є начальником відділу структурного розвитку руху.

Примітка. “Донецька республіка” — це проросійський сепаратистський політичний рух, що виник у Донецькій області наприкінці 2005 року, як відповідь на президентство Віктора Ющенка та впровадження ним проукраїнських ідей. На початку 2007 року представники “Донецької республіки” проводили акції в різних містах на сході України, пропагуючи ідеї сепаратизму та федералізації країни. З листопада 2007 року діяльність “Донецької республіки” була заборонена на території України. Після приходу окупантів у 2014 році “Донецька республіка” стала найчисельнішим громадським рухом у “днр” та мала фракцію в “народній раді днр”. Лідером руху сьогодні є ватажок “днр” денис пушилін.

Як представник руху “Донецька республіка”, Андрій Бідило виступає в ролі експерта на пропагандистських програмах і поширює фейки про Україну. Зокрема, у липні 2021 року він коментував подачу скарги в Європейський суд з прав людини на дії України. Бідило тоді зазначав, що Україна, нібито, на законодавчому рівні затвердила “безчинства” на Донеччині.

“Ще наприкінці травня 2015 року Верховна Рада ухвалила постанову. Вона звучить так – про затвердження заяви про відступ України від зобов’язань, визначених конвенцією про захист прав людини та основних свобод. Ну, тобто, вони собі дозволили самі на Донбасі ось це творити беззаконня правове”, — цитували пропагандисти Андрія Бідила.

Андрій Бідило виступає як експерт на пропагандистських каналах / фото росджерела

Цю заяву спростували фахівці ресурсу StopFake. Вони пояснили, що постанова з такою назвою дійсно є, але її зміст не такий, як трактують окупанти. Насправді ж цією постановою Україна визнала, що частина її території окупована і на цій підставі зняла з себе відповідальність за дотримання прав людини в окупованих районах, покладаючи її на росію.

У 2022 році Андрій Бідило, як член так званої “громадської палати днр”, ініціював приєднання Донеччини до складу рф. За інформацією СБУ, Бідило разом з іншими члени палати направив термінове звернення до ватажка “днр” пушиліна з вимогою негайного відокремлення Донеччини від України з подальшим приєднанням до складу рф. Перед підготовкою листа організували масову агітаційну кампанію серед місцевих жителів на підтримку країни-агресора.

Андрій Бідило як депутат “днр”

Сьогодні Андрій Бідило є депутатом “народної ради днр” від фракції “единая россия”. Також він є заступником голови комітету “народної ради” з освіти, науки, культури та справ громадських організацій.

Опис діяльності Бідила в “народній раді днр” / скриншот

Андрій Бідило часто бере участь у пропагандистських заходах, в тому числі і за участі дітей. Зокрема, до 9 травня він разом зі школярами, студентами та курсантами писав “диктант перемоги”.

Андрій Бідило взяв участь у “диктанті перемоги” / скриншот

Також Бідило виступає у школах. Наприклад, у квітні 2026 року він відвідав місцеву школу №6.

“Виконав авторські пісні, присвячені подвигу російського Донбасу, розповів про шлях до росії. Був зворушений уважністю, щирістю та теплотою глядача. У нас чудові педагоги та дітлахи!”, — пише про зустріч Бідило.

Виступ Андрія Бідило у школі / фото росджерела

Також Андрій Бідило проводить громадські прийоми в Чистяковому в приймальній партії “единая россия”.

Андрій Бідило проводить прийоми як депутат “единой россии” / фото росджерела

Окрім цього, Андрій Бідило входить у склад так званого “народного контролю”. Він проводить рейди у продуктових магазинах з метою контролю правил торгівлі та санітарних норм. У сюжетах, де фігурує Бідило, він розповідає, що представники “народного контролю” знаходять “прострочку” в магазинах і фіксують порушення.

Андрій Бідило звітує про рейд у магазинах / скриншот

Підозра у колабораційній діяльності

У листопаді 2022 року Андрій Бідило заочно отримав підозру за двома статтями: посягання на територіальну цілісність і недоторканність України та колабораційна діяльність.

Андрій Бідило і члени “громадської палати”, які отримали підозри / фото СБУ

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Підвищення стипендій у 2026 році: які виплати отримуватимуть студенти у новому навчальному році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:43, 25 Травня 2026
Львівський університет імені Івана Франко / фото з Вікіпедії

З 1 вересня 2026 року в Україні почнуть діяти нові розміри студентських стипендій. У Державному бюджеті на ці виплати передбачено 6,6 мільярда гривень, що на 1,2 мільярда перевищує показники минулого року. Абітурієнтам та студентам варто очікувати суттєвого збільшення фінансової підтримки.

Детальніше про те, скільки отримуватимуть студенти у2026-2027 — в матеріалі Бахмут IN.UA

Види стипендій в Україні

В Україні існують різні види фінансової допомоги для здобувачів освіти. Академічні стипендії надаються студентам за рейтингом успішності. Вони формуються виключно на основі результатів навчання та виплачуються коштом державного або місцевих бюджетів.

Також існують іменні стипендії від президента України, Верховної Ради та Кабінету міністрів — це особливий вид стипендіальних виплат, які вважаються найвищою мотиваційною винагородою для учнів та студентів. Їх виплачують тим, хто має вагомі наукові досягнення, зокрема, перемогли у всеукраїнських і міжнародних конкурсах чи олімпіадах, а також за найвищі бали на ЗНО чи НМТ.

Кандидатів на отримання такого виду академічної стипендії обирають вчені та представники педагогічних рад вищих навчальних закладів. Саме призначення здійснюється двічі на рік за результатами екзаменаційної сесії впродовж місяця після її закінчення.

Виплати для студентів університетів

Державний бюджет на 2026 рік, розроблений Міністерством фінансів та ухвалений Верховною Радою 3 грудня 2025 року, закріплює підвищення виплат. З початком нового навчального року, а саме зз 1 вересня, студенти закладів вищої освіти отримуватимуть:

  • стипендія президента України зросте з 10 000 до 20 000 гривень на місяць;
  • стипендія Верховної Ради України збільшиться з 4 400 до 8 800 гривень;
  • стипендія Кабінету міністрів України зросте з 4 000 до 8 000 гривень;
  • мінімальна академічна стипендія становитиме 4 000 гривень замість 2 000;
  • підвищена академічна стипендія за особливі успіхи зросте з 2 910 до 5 820 гривень;
  • стипендія за галузевим принципом збільшиться з 2 550 до 5 100 гривень;
  • підвищена стипендія за галузевим принципом становитиме 7 420 гривень замість 3 710.

Зміни для студентів коледжів

Підвищення фінансового забезпечення стосується і здобувачів фахової передвищої освіти. Для студентів коледжів встановлені наступні розміри виплат:

  • стипендія президента України зросте з 7 600 до 15 200 гривень;
  • стипендія Верховної Ради України збільшиться з 3 320 до 6 640 гривень;
  • мінімальна академічна стипендія становитиме 3 020 гривень замість 1 510;
  • підвищена академічна стипендія за особливі успіхи зросте з 2 197 до 4 394 гривень;
  • стипендія за галузевим принципом збільшиться з 1 930 до 3 860 гривень;
  • підвищена стипендія за галузевим принципом становитиме 5 618 гривень замість 2 809.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

андрій бідило
Важливо

Як депутат Торезької міськради став депутатом “днр”: досьє на Андрія Бідила

У 2014 році російські бойовики захопили місто Чистякове (назва до 2016 року — Торез) та оголосили його частиною так званої “днр”. Одним із тих, хто […]

Підвищення стипендій у 2026 році: які виплати отримуватимуть студенти у новому навчальному році

З 1 вересня 2026 року в Україні почнуть діяти нові розміри студентських стипендій. У Державному бюджеті на ці виплати передбачено 6,6 мільярда гривень, що на […]

14:43, 25.05.2026 Скопіч Дмитро

У Лимані жінка переховувала диверсанта рф і передала йому дані про ЗСУ

У Лимані 59-річна жінка, за даними слідства, приховала російського диверсанта, який переховувався у приватному будинку, та передала йому інформацію про операторів БпЛА ЗСУ. Про це […]

Бійці Азову показали, як ліквідують логістику російської армії біля Маріуполя

Військовослужбовці Національної гвардії України розпочали виконання бойових завдань у районах поблизу російського кордону. Пілоти підрозділу “Азов” патрулюють територію та здійснюють прицільне ураження військової техніки та […]

Влада “днр” обіцяє компенсації власникам покинутого житла на ТОТ: серед умов — отримання російського паспорта

Російські окупанти заявили про можливість видачі компенсації за безхазяйне житло на ТОТ. Таким терміном росіяни називають покинуті домівки українців, які не оформлені за російським законодавством. […]