Росіяни окупували селище Шевченко у Комарській громаді: оновлені дані з фронту

Валентина Твердохліб 09:47, 17 Липня 2025
окупували
Росіяни окупували селище Шевченко / скриншот мапи DeepState

Російські окупанти розвивають наступ на Донеччині. За минулу добу, 16 липня, вони окупували селище Шевченко в Комарській громаді. Також росіяни мають просування на Покровському і Новопавлівському напрямках фронту.

Про це повідомляють аналітики DeepState.

Росіяни окупували селище Шевченко, карта

За даними аналітиків DeepState, протягом минулої доби, 16 липня, російська армія мала просування на Новопавлівському напрямку фронту. Ворог окупував селище Шевченко та пройшов вперед біля села Зелене Поле і селища Мирне.

окупували
Просування рф на Новопавлівському напрямку / скриншот мапи DeepState

Аналітики стверджують, що росіяни інтенсивно рухаються до адмінмежі Донецької та Дніпропетровської областей, займаючи посадки, села та позиції. Весь відтинок від Олексіївки до Новополя перебуває під тиском окупантів.

“Активними є район Дачного Дніпропетровської області, куди постійно залазять к*ц*пи з метою закріпитися в селі, але Сили Оборони докладають зусиль, щоб не допустити цього. Також район населеного пункту Ялта, який знаходиться біля самої адмінмежі, куди пробує прориватися ворог. Хаотична ситуація по відтинку Новохатське-Піддубне-Мирне-Перебудова-Комар-Федорівка-Воскресенка. Дуже складна ділянка, яку аналізувати найважче серед всього відтинку”, — повідомляють у DeepState.

Просування рф також фіксують на Покровському напрямку. Минулої доби ворог пройшов вперед біля села Піщане.

Просування рф на Покровському напрямку / скриншот мапи DeepState

Втрати рф за 16 липня

За даними Генштабу ЗСУ, протягом 16 липня російська армія втратила:

  • близько 1190 військових;
  • 4 танки;
  • 1 бойову броньовану машину;
  • 43 артилерійські системи;
  • 1 засіб ППО;
  • 250 БПЛА оперативно-тактичного рівня;
  • 154 одиниці автомобільної техніки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Перші кадри після повернення додому: фото українців, звільнених з полону 5 червня

Валентина Твердохліб 15:45, 5 Червня 2026
Звільнені з полону 5 червня / фото Володимир Зеленський

5 червня відбувся черговий обмін полоненими, у межах якого до України повернули 185 військових та 1 цивільного. Серед звільнених захисників — воїни ЗСУ, Нацгвардії та Державної прикордонної служби. Деякі з них обороняли Маріуполь і перебували в полоні з 2022 року.

Редакція публікує обрані кадри звільнених з полону.

Обмін 5 червня: фото звільнених

Звільнені українці / фото Володимир Зеленський
Військові, звільнені з полону / фото Володимир Зеленський
Всі військові, яких звільнили 5 червня / фото Володимир Зеленський
Сльози після повернення додому / фото Володимир Зеленський
Після обміну військові відправляються на реабілітацію / фото Володимир Зеленський
Обійми з побратимами / фото Володимир Зеленський
Перший дзвінок до рідних / фото Володимир Зеленський
Військові зі стягами своїх бригад / фото Володимир Зеленський
Обійми / фото Володимир Зеленський
Звільнені українці / фото Володимир Зеленський
Дзвінок додому після звільнення / фото Володимир Зеленський
Звільнені полонені в межах обміну 5 червня / фото Володимир Зеленський
полону
Військові на рідній землі / фото Володимир Зеленський

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Україна повернула з полону 185 захисників, серед них оборонці “Азовсталі”

Валентина Твердохліб 14:57, 5 Червня 2026
полону
Звільнені з полону 5 червня 2026 року / фото Володимир Зеленський

Сьогодні, 5 червня, пройшов черговий обмін полоненими між Україною та рф. Загалом з неволі повернулися додому 185 захисників. Деякі з них перебували в полоні з 2022 року.

Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський.

Обмін 5 червня

Сьогодні, 5 червня, ще 185 українських захисників сьогодні повернулися додому з російського полону. Це воїни ЗСУ, Нацгвардії та Державної прикордонної служби.

Звільнені військові тримали оброну в Маріуполі та на “Азовсталі”, на Донецькому, Луганському, Харківському, Херсонському, Запорізькому, Сумському, Київському та Курському напрямках. Серед них є ті, хто перебував у полоні ще з 2022 року.

Разом із захисниками з полону звільнили одного цивільного.

Після повернення на підконтрольну Україні територію звільнені військові проходять медичний огляд, реабілітацію та отримують необхідну допомогу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фоторепортаж

Перші кадри після повернення додому: фото українців, звільнених з полону 5 червня

5 червня відбувся черговий обмін полоненими, у межах якого до України повернули 185 військових та 1 цивільного. Серед звільнених захисників — воїни ЗСУ, Нацгвардії та Державної […]

полону
Важливо

Україна повернула з полону 185 захисників, серед них оборонці “Азовсталі”

Сьогодні, 5 червня, пройшов черговий обмін полоненими між Україною та рф. Загалом з неволі повернулися додому 185 захисників. Деякі з них перебували в полоні з […]

житлом
Важливо

Скільки родин із тимчасово окупованих територій купили житло за ваучери

В Україні працює житлова програма для ВПО з тимчасово окупованих територій. Переселенці і переселенки зі статусом УБД або отриманою інвалідністю внаслідок війни можуть отримати житлові […]

засудили

Передавала росіянам дані про захисників Маріуполя: суддю з Бердянська засудили на 15 років за держзраду

У 2022 році суддя окупованого міста Бердянськ на Донеччині почала працювати на спецслужби рф. За власною ініціативою вона передавала дані про бійців “Азову”, які обороняли […]

бахмута

Окупанти звітують про виплату компенсацій на ТОТ: мешканці ставлять ці заяви під сумнів

Російські окупанти поширюють заяви про виплату компенсацій на окупованій Донеччині. Останнім часом ця тема є головною в риториці окупаційних адміністрацій. За словами Олексія Муратова, очільника […]