Росіяни обстріляли Краматорськ: серед поранених діти

Семаковська Тетяна 18:40, 25 Вересня 2024
Краматорськ, обстріл 25 вересня / фото Донецька ОВА

Російська армія скинула авіабомби на місто Краматорськ, станом на 17:30 відомо про 2 загиблих у Краматорську. Поранено 3 дітей.

Про це повідомляє Вадим Філашкін, голова Донецької ОВА.

Краматорськ, обстріл

Краматорськ вкотре опинився під ударом російської армії. Окупанти скинули на місто три керовані авіабомби. 2 людини загинули і щонайменше 12 поранено. Серед поранених — троє дітей.

У поліції повідомили, що частково зруйновано та пошкоджено багатоповерхові будинки. Триває рятувальна операція. На місці працюють слідчо-оперативна група, вибухотехніки, парамедики та всі відповідальні служби. Людям надається допомога.

Нагадаємо, що росіяни регулярно обстрілють Краматорськ, людей закликають евакуюватися.

Контакти для евакуації

Зробити заявку на евакуацію мдичним транспортом у гуманітарну місію “Проліска” можна за телефонами: +380 (93) 202 2232, +380 (96) 404 1034.

Звернення на евакуацію також приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Для того, щоб евакуюватися до Чернівецької області потрібно: залишити заявку за телефонами 0 800 500 121 або +380 (73) 050 0121 у Viber, Whatsapp, Telegram чи Signal та дістатися до місця збору безпосередньо у вашому населеному пункті, звідки здійснюватиметься підвіз до евакуаційного потягу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Весна в піснях: добірка з п’яти україномовних треків для гарного настрою

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 12 Квітня 2025
Гурт TVORCHI / Фото з відкритих джерел

Весна — пора натхнення, оновлення та нових емоцій. А найкраще підкреслити атмосферу тепла та нового сезону допоможе музика, а особливо сучасні україномовні треки, які ідеально доповнять весняний настрій. У списку — улюбленці слухачів YAKTAK, гурт TVORCHI та інші артисти, чия музика наповнена сенсом та атмосферою нового весни. Вмикайте українські пісні та створюйте саундтрек до теплих днів уже зараз.

Редакція Бахмут IN.UA пропонує власну добірку з п’яти україномовних пісень для весняного настрою.

Пісні для весняного настрою

Весна вже у самому розпалі, а разом з нею приходять нові емоції та відчуття. В ці дні особливо важливо подбати про створення весняного настрою. Допомогти в цьому можуть довгі прогулянки, взаємодія з близькими на природі та яскраві україномовні пісні.

TVORCHI — “Мила моя”

Весна тісно асоціюється у багатьох з коханням, яке ставало натхненням для творців. Відомий митець Володимир Івасюк — не виключення. Його ніжна композиція “Мила моя” давно вважалася справжньою класикою українського музичного мистецтва, яку відомий тернопільській дует TVORCHI вирішив осучаснити та подати в новому вигляді.

Дякуємо за творчий спадок, який для нас залишив Володимир Михайлович, що актуальний і сьогодні. Присвячуємо нашу версію пісні усім нашим милим дівчатам і жінкам“, — зазначають артисти в описі кліпа.

Соня Ориняк — “Плітка”

Чутлива композиція-рефлексія на тему нездорових стосунків — це справжній гімн розбитих дівочих сердець від молодої співачки Соні Ориняк.

Вся композиція — це слова підтримки, які закладають просту істину, що за негативним досвідом буде щастя. Все так само як і з весною, яка йде після холодної зими.

YAKTAK — “А ми як діти”

Нова пісня від талановитого YAKTAK — це нагадування кожному та кожній, що в житті важливо не втрачати в собі ту дитячу щирість і легкість, навіть коли доросле життя кидає виклики. Композиція сповнена позитиву, який важливий навесні після холодів зими.

Shmiska — Люди

“Люди” — це лагідний інді-поп, у якому виконавиця Shmiska ставить акценти на єдності. Зараз дуже важливо підтримувати одне одного та ділитися власними переживаннями, шукати позитив. У пісню вкладено багато думок — кожен розгляне свою, знайде сенс тексту.

The Soul Delusion — фарби забуття

Фольк-блюзове звучання київського квартету The Soul Delusion — це те, що потрібно для меланхолічної частини весни. Пісня “фарби забуття” дозволяє поринути в інтимну атмосферу для усамітнення із самим собою чи найдорожчими людьми для подальшого відновлення та росту.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Допомога на поховання від ПФУ: як отримати та які документи потрібні

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 12 Квітня 2025
Грошова допомога з похованням від ПФУ / фото ілюстративне, iStock

Пенсійний фонд України (ПФУ) надає українцям широкий спектр послуг, серед яких є грошова допомога на поховання.

Детальніше про те, як отримати допомогу на поховання від ПФУ в 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Допомога на поховання від ПФУ

Допомога на поховання від Пенсійного фонду України — це важлива соціальна підтримка родинам, які втратили близьку людину. Держава бере на себе частину фінансового навантаження, забезпечуючи гідне прощання з померлим.

Наразі в Україні розмір такої допомоги сягає двохмісячної пенсії, яку отримував пенсіонер на час смерті. Якщо померлий є пенсіонером з-поміж військовослужбовців, то розмір допомоги — тримісячна пенсія, але не менше п’ятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Ця сума у 2025 році становитиме 15 140 грн. Більш конкретну суму встановлює орган місцевого самоврядування.

Усі кошти надходитимуть на банківський рахунок заявника. Якщо в нього немає можливості отримати гроші на карту, то вони проходять через міжнародну платіжну систему Швидка копійка. Їх можна буде отримати в будь-якому відділенні Ощадбанку, пред’явивши паспорт та ІПН.

Як подати заявку на допомогу з похованням від ПФУ

Для отримання допомоги необхідно звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України. З собою потрібно мати:

  • свідоцтво про смерть;
  • заява про виплату допомоги на поховання.

Якщо помер пенсіонер, необхідно звернутися до будь-якого сектору обслуговування громадян Пенсійного фонду України. При цьому зазначається, що такий вид підтримки можуть отримати й ВПО та особи, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Вони можуть отримати кошти, звернувшись онлайн до будь-якої установи Пенсійного фонду України. У такому разі необхідно подати такі документи:

  • документ, що підтверджує особу заявника;
  • заяву про виплату допомоги на поховання;
  • витяг із Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання або документ, що підтверджує факт смерті.

Якщо померла безробітна особа, необхідно звернутися до Центру зайнятості за місцем перебування безробітного на обліку.

Документи, які потрібно подати в такому разі:

  • документ, який підтверджує факт смерті безробітного (довідка про смерть);
  • документ, який засвідчує особу, яка здійснила поховання (паспорт або інший документ, що посвідчує особу).

Допомога на поховання у разі смерті безробітного виплачується особам, які здійснювали поховання, у розмірі прожиткового мінімуму.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Весна в піснях: добірка з п’яти україномовних треків для гарного настрою

Весна — пора натхнення, оновлення та нових емоцій. А найкраще підкреслити атмосферу тепла та нового сезону допоможе музика, а особливо сучасні україномовні треки, які ідеально […]

12:00, 12.04.2025 Скопіч Дмитро

Допомога на поховання від ПФУ: як отримати та які документи потрібні

Пенсійний фонд України (ПФУ) надає українцям широкий спектр послуг, серед яких є грошова допомога на поховання. Детальніше про те, як отримати допомогу на поховання від […]

11:00, 12.04.2025 Скопіч Дмитро

Якою буде погода на Великдень у 2025 році: прогнози синоптиків

Великдень — одне з найважливіших і найтепліших свят для кожної української родини. У цей день люди за можливості збираються за святковим столом, освячують паски та […]

10:00, 12.04.2025 Скопіч Дмитро

У Дніпрі відбудеться виставка “Bahmut Before”: дата та адреса

У місті Дніпро відбудеться виставка спогадів “Bakhmut Before”, де організатори покажуть фотографії, присвячені довоєнному місту Бахмут Про це повідомляють організатори заходу на офіційній сторінці в […]

17:00, 11.04.2025 Скопіч Дмитро

Граємо по-українськи: добірка з п’яти ігор від вітчизняних розробників

Українська спільнота розробників ігор дедалі частіше виходить на міжнародний рівень, надаючи гравцям унікальні історії, атмосферні світи і якісний ігровий досвід. Ми презентуємо добірку з п’яти  […]

16:00, 11.04.2025 Скопіч Дмитро