Російська армія намагається відновити наступ на півдні від Покровська

Валентина Твердохліб 10:15, 20 Лютого 2025
покровська
Наступ біля Покровська / скриншот мапи DeepState

Росіяни намагаються відновити темпи наступу біля Покровська. Для цього вони накопичують живу силу і техніку. Натомість у ЗСУ теж є успіхи в обороні. Окупанти не можуть відновити свої позиції в селі Піщане, звідки були вибиті українськими захисниками.

Про ситуацію на Покровському напрямку розповідає Бахмут IN.UA.

Наступ росіян на Покровськ

Військовий оглядач Костянтин Машовець повідомляє, що росіяни намагаються відновити наступ на Покровському напрямку. Очевидно, що наступальні дії вони відновлюватимуть на півдні і південному заході від Покровська.

Наразі окупанти мають тактичне вклинення у систему оборони ЗСУ на ділянці Успенівка–Шевченко глибиною до 7,6-7,7 кілометрів. Його вони намагаються розширити в напрямках Нововасилівка–Успенівка і Солоне–Удачне.

Також ворожі війська планують просуватися на північ за дорогу Покровськ–Межова в районі села Котлине, де передові підрозділи рф утримують агрофірму “Ковалиха”.

Просування росіян на півдні від Покровська / скриншот мапи DeepState

Про можливе відновлення наступу біля Покровська повідомляє і боєць СОУ Станіслав Бунятов.

“На Покровському напрямку фіксується збільшення присутності ворожої техніки в тилових районах Селидове, накопичують піхоту для подальших штурмових дій Успенівки та населених пунктів поряд”, — стверджує військовий.

Успіхи ЗСУ біля Покровська

Протягом останніх трьох діб противник не просунувся вперед. Натомість успіхи є в ЗСУ. Всі спроби окупантів відновити становище в районі звільненого села Піщане провалилися. Також на схід від селища Котлине, завдяки успішній контратаці ЗСУ в районі Піщаного, з двох флангів були охоплені російські підрозділи, які раніше підійшли впритул до села Звірове.

“У зв’язку з цим слід зазначити, що якщо підрозділи Збройних Сил України зможуть просунуться на відстань бодай 1 км по трасі Т-0406 у південно-західному напрямку, у напрямку Котлине, то, швидше за все, противнику доведеться припинити свої безперервні атаки в районі агрофірми “Ковалиха”, а також на захід від Котлиного, і взагалі відійти від дороги на Межову на південь. Крім того, той факт, що протягом вже 5-6 діб ворог так і не зміг взяти села Удачне та Успенівка (хоча зміг “зачепитися” за них своїми передовими підрозділами), де щодня тривають уперті бої, говорить про те, що загальне положення ударного угруповання противника на “верхівці” його тактичного вклинення на південь та південний захід від Покровська аж ніяк не стійке”, — зазначає Костянтин Машовець.

Відновлені позиції ЗСУ в районі Покровська (виділено блакитним) / скриншот мапи DeepState

Крім того, ЗСУ вдалося провести серію успішних контратак в районі села Даченське. Завдяки цьому українські захисники отримали незначне просування на південь.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Весняний та сонячний Краматорськ: дев’ять світлин з міста

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 27 Квітня 2025
Парк “Ювілейний” / фото Влада Гузова

Краматорськ навесні — це місто, яке розквітає разом із першими теплими променями сонця. Зелені парки, квітучі дерева та затишні вулички створюють особливу атмосферу спокою та надії.

Редакція Бахмут IN.UA пропонує добірку з дев’яти світлин, що демонструють красу весняного Краматорська.

Краматорськ у 2025 році

Весна у Краматорську — це час, коли місто оживає після зими: сонце лагідно торкається дахів будинків, дерева вкриваються молодим листям, а повітря наповнюється свіжістю й новими надіями. Усе довкола ніби нагадує, що навіть після найтемнішої пори настає світло.

Пропонована добірка складається з дев’яти фотографій, які опублікувала Влада Гузова.

Цвітіння сакури в Краматорську / фото Влада Гузова
Алеї в парку / фото Влада Гузова
На території паркового озера вже можна побачити містян / фото Влада Гузова
Весняний парк / фото Влада Гузова
Качки — постійні гості парку / фото Влада Гузова
Українська природа в Краматорську / фото Влада Гузова
Одна з вулиць міста / фото Влада Гузова
Цвітіння дерева у парковій зоні / фото Влада Гузова

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Історичні перемоги: як українці зустрічали монголів на річці Калка

Семаковська Тетяна 11:00, 27 Квітня 2025
Битва на річці Калка / фото Бахмут IN.UA

Битва на річці Калка, що відбулася 31 травня 1223 року, стала однією з найвідоміших сторінок української історії доби Київської Русі. Об’єднані сили руських князів і половців намагалися зупинити просування монгольських військ, однак зазнали нищівної поразки. Ця битва продемонструвала небезпеку роздробленості серед руських земель і стала передвісником майбутнього монгольського вторгнення на українські терени.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, як саме відбувалась битва на річці Калка.

Битва на річці Калка

У ХІІІ столітті Київська Русь переживала період феодальної роздробленості. Колишні удільні князівства фактично перетворилися на самоврядні держави. Втративши роль політичного осереддя країни, Київ залишався тільки релігійним осередком Руських земель.

У той самий час у Східній Азії набирала сили нова держава — Монгольська імперія, створена Чингісханом. Монгольська орда швидко докотилася до кордонів Київської Русі, де жили половці. На той момент половці вже були слабкі аж настільки, що звернулися до своїх ж ворогів –  русичів, й просили допомоги.

Літописець так описує цю подію: “Якщо ви не поможете нам,— то ми нині порубані були, а ви завтра порубані будете“. Скликали раду всіх князів у городі Києві, і нарадились вони так: “Лучче б нам зустріти їх на чужій землі, аніж на своїй”. Після княжої наради у Києві, галицький князь і зять половецького хана Котяна Мстислав Мстиславич, прозваний за свої подвиги Удатним, переконав правителів Київської та Чернігівської землі виступити разом проти монголів.

31 травня 1223 року русько-половецька армія вийшла на річку Калку. Там їх зустріла монгольська орда. Тогочасних даних про втрати обох сторін у битві на Калці немає. Руські літописці подають лише кількість загиблих князів і воїнів київських дружин, з якої можна уявити величину поразки руського війська.

Києвичі отримали тактичну поразку від монголів, але зрозуміли їх тактику ведення бою. Битву програти, не значить – програти війну.

Автор тексту історик, краєзнавець Микита Безмен.

Авторка ілюстрації художниця Маша Вишедська.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Весняний та сонячний Краматорськ: дев’ять світлин з міста

Краматорськ навесні — це місто, яке розквітає разом із першими теплими променями сонця. Зелені парки, квітучі дерева та затишні вулички створюють особливу атмосферу спокою та […]

12:00, 27.04.2025 Скопіч Дмитро
310060023 505091208292644 1997211377949616883 n 4efcc

Історичні перемоги: як українці зустрічали монголів на річці Калка

Битва на річці Калка, що відбулася 31 травня 1223 року, стала однією з найвідоміших сторінок української історії доби Київської Русі. Об’єднані сили руських князів і […]

Хто може отримувати гуманітарну допомогу в Україні: пояснення

Гуманітарна допомога — це важлива підтримка для мільйонів українців і українок, які постраждали внаслідок повномасштабної війни. Вона охоплює широкий спектр потреб: від продуктових наборів і […]

10:00, 27.04.2025 Скопіч Дмитро

Будиночок на щастя та Молода: добірка українських серіалів, які сподобаються кожному

Українські серіали нині переживають справжній ренесанс — особливо в жанрі комедії, де дедалі частіше з’являються яскраві, дотепні й водночас глибокі проєкти, що підкорюють глядачів з […]

13:00, 26.04.2025 Скопіч Дмитро

Медовий, Яблучний та Горіховий: коли в Україні святкуватимуть Спас

Спас — це традиційне християнське свято, яке обожнюють українці. Усі три варіації свята, як і інші церковні, змінили дати проведення, адже в Україні відбувся перехід […]

12:00, 26.04.2025 Скопіч Дмитро