Робота на бахмутських підприємствах: яка зарплата і чи є обмеження за віком

Валентина Твердохліб 14:00, 28 Лютого 2025
робота
Робота в офісі / ілюстративне фото Pexels

Бахмутські підприємства, які релокувалися через війну, пропонують різні вакансії. Робота є в містах, куди переміщені виробничі потужності. Влаштуватися на вільні місця можуть як бахмутяни, так і місцеві мешканці.

Яку середню зарплату пропонують і чи є обмеження за віком, редакції Бахмут IN.UA розповіла Олена Шевченко — начальниця відділу надання послуг роботодавцям Слов’янсько-Бахмутського управління Донецького обласного центру зайнятості.

Робота на бахмутських підприємствах: зарплата

Бахмутські підприємства пропонують вакансії у містах, куди були релоковані. Переважно на вільні місця працевлаштовуються місцеві жителі, адже можливості дистанційної роботи немає. Серед вакансій, які наразі є найзатребуванішими в бахмутських підприємствах — економічного, юридичного і медичного спрямування.

Середню зарплату, які пропонують бахмутські підприємства, вирахувати не просто. Адже вона відрізняється залежно від вакансій.

“Стосовно розміру заробітної плати, вона є різною для різних вакансій. Наприклад, якщо це
кухонний робітник, то вона становить 8 000 гривень, якщо це лікар — 20 000 гривень”
, — каже Олена Шевченко.

Обмежень за віком працівників підприємства не мають. Головне для претендентів на посади — мати фізичну змогу виконувати робочі обов’язки.

“Вікових обмежень немає. На роботу беруть людей різного віку, це не враховується при прийомі на роботу. Але при цьому претендент на вакансію повинен мати можливість повноцінно працювати, тобто не мати фізичних обмежень щодо тієї чи іншої роботи”, — стверджує Олена Шевченко.

Куди бахмутянам звертатися за роботою

Бахмутський міський центр зайнятості припинив роботу. Тепер, якщо ви бажаєте отримати роботу на бахмутських підприємствах, звертайтесь до Слов’янсько-Бахмутського управління за адресою: місто Слов’янськ, площа Соборна, 3 (6 поверх). Або за телефоном: +380 (50) 550 5460.

Також відповіді на питання стосовно пошуку роботи або консультацію щодо умов праці можна отримати за телефоном гарячої лінії: +380 (99) 240 3482.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Обміни полоненими: повна інструкція для родичів, списки звільнених і корисні контакти

Семаковська Тетяна 17:40, 8 Травня 2025

Від початку повномасштабного вторгнення в Україні відбулися 64 обміни військовополоненими. Останній обмін був 6 травня 2025 року. Загалом за всі обміни до України змогли повернути 4 757 людей, це як цивільні полонені, так й військові полонені.

Все що потрібно знати про обміни в Україні, всі імена звільнених з полону від початку обмінів, контакти для родичів, шукайте в матеріалі Бахмут IN.UA

Обмін полоненими: як це відбувається

Про обмін полоненими Україна та росія домовляються завчасно, зазвичай при цьому використовують посередника. Про можливий обмін полоненими спершу повідомляють рідним, які чекають з полону своїх близьких.

Водночас інколи рідні не завжди можуть точно знайти, що саме їх близький буде обміняний цього разу. Проте нерідко їздять на кожен обмін сподіваючись побачити звільненого з полону.

Як знайти полоненого: офіційні джерела та неофіційні

В Україні діють кілька державних структур, які можуть підтвердити інформацію про те, що людина перебуває у полоні:

  • Міноборони;
  • Національного бюро з розшуку людей;
  • Національна поліція;
  • Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими;
  • Об’єднаний центр з пошуку та звільнення полонених при СБУ;
  • Центральне агентство з розшуку Міжнародного комітету Червоного Хреста;
  • Робоча група ООН з питань насильницьких або недобровільних зникнень.

Це все офіційні джерела. Водночас нерідко родичі самі знаходять підтвердження, що їх рідні в російському полоні.

Шукають відео та фото на російських пабліках, також є канал “Списки знайдених та полонених”, де публікують актуальні списки обміну та полонених. Пошук полонених нерідко стає роботою самих родичів, на каналі періодично можна знайти списки тих, хто в полоні зараз. Відео підтвердження надають лише рідним.

Хто повернувся з російського полону

Від початку 2022 року з російського полону повернулися 4 757 людей, це військові, які потрапили в полон та цивільні полонені. Прізвища звільнених з полону, а саме з останніх трьох, звільнені з полону 2025, можна знайти тут:

Куди звертатися якщо людина зникла

Якщо людина служила у війську та зникла безвісти або не виходить на зв’язок вона може перебувати у полоні. Випадки, коли військового вважали зниклим безвісти, в той час, як він перебував у полоні, є.

Якщо ви підозрюєте, що людина в полоні потрібно:

  • звернутись до ТЦК або військової частини;
  • подати заявку в Національну поліцію та отримати реєстраційний номер справи, заява до поліції реєструється в єдиному реєстрі досудових розслідувань (ЄРДР);
  • забрати витяг та контакти слідчого.

Куди звертатись якщо рідний в полоні? Телефони

Телефонувати можна до:

  • Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених при Службі безпеки України: +380 (67) 650 8332, +380 (98) 087 3601 або на електронну пошту [email protected];
  • Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими: (044) 428 6274 або на електронну пошту [email protected]; також є бот за посиланням, де можна знайти дані про рідного.
  • телефону довіри МВС: +380 (89) 420 1866;
  • Національного інформаційного бюро за гарячою лінією 1648 або за номером (044) 287 8165;
  • Національної поліції за телефоном +380 (89) 420 1866;
  • консультаційної лінії Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими при Міністерстві оборони України за номером +380 (95) 412 7424.

Якщо вам пропонують дізнатися інформація про полоненого за гроші, це шахрайство. Не передавайте такій людині жодні дані та повідомте про випадок у поліцію.

Хто займається поверненням полонених українців?

Вже десяток обмінів відбувся за допомоги Об’єднаних Арабських Еміратів. Поверненням додому наших полонених, зокрема, займається Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими. Загалом, це робота саме державних інституцій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Провокації в Сіверську та Часів Ярі”: росія поширює фейк про підготовку ЗСУ до “теракту” на Донеччині

Семаковська Тетяна 16:40, 8 Травня 2025
Воїн ЗСУ в окопі / фото Генштаб

Росія почала поширювати фейкову інформацію про те, що нібито представники ЗСУ готуються до “провокацій на Донецькому напрямку” в районі Сіверська та Часового Яру Донецької області.

Про це повідомили в Центрі протидії дезінформації при РНБО України (ЦПД).

Російські фейки про ЗСУ

Центр протидії дезінформації при РНБО України попереджає про новий фейк, який активно поширює російська пропаганда про те, що ЗСУ готують провокацію в районі Сіверська та Часового Яру. Пропагандисти стверджують, що внаслідок цього буде здійснено “теракт із жертвами серед мирного населення”.

Фейкове повідомлення / фото ЦПД

У ЦПД наголошують, що подібні повідомлення можуть свідчити про можливу підготовку Росією власних провокацій або обстрілів цивільних об’єктів.

“Це класичний приклад використання пропагандистської тактики інформаційного алібі — ворог, з метою виправдання своїх дій, превентивно звинувачує Україну в тому, що сам планує вчинити“, — зазначають експерти ЦПД.

У Центрі також додають, що пропагандисти активізували свої зусилля зі створення подібних фейків на тлі оголошеного “перемир’я”. Це робиться для того, щоб інформаційно виправдати власні агресивні дії, подаючи їх як нібито “реакцію на дії України”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Обміни полоненими: повна інструкція для родичів, списки звільнених і корисні контакти

Від початку повномасштабного вторгнення в Україні відбулися 64 обміни військовополоненими. Останній обмін був 6 травня 2025 року. Загалом за всі обміни до України змогли повернути […]

“Провокації в Сіверську та Часів Ярі”: росія поширює фейк про підготовку ЗСУ до “теракту” на Донеччині

Росія почала поширювати фейкову інформацію про те, що нібито представники ЗСУ готуються до “провокацій на Донецькому напрямку” в районі Сіверська та Часового Яру Донецької області. […]

Квартирне питання: скільки коштує купівля та оренда житла в Києві у 2025 році

Через постійні загрози та евакуації з прифронтових регіонів дедалі більше українців обирають Київ як відносно безпечне місце для тимчасового або постійного проживання. На цьому тлі […]

15:50, 08.05.2025 Скопіч Дмитро

Міжнародна допомога ВПО — відкрито збір заявок до 11 травня. Яка громада отримає

У Малобілозерській громаді Запорізької області стартував новий етап збору даних для надання гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам. Благодійний фонд МОМ (Міжнародна організація з міграції) опублікував […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

14 травня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]