Працівники захопленого заводу в Донецьку скаржаться, що їм роками не виплачують зарплати

Валентина Твердохліб 15:45, 17 Грудня 2024
Працівники заводу “Донецькгірмаш” / скриншот

Працівники захопленого окупантами заводу “Донецькгірмаш” скаржаться на окупаційну владу. Люди зазначають, що нове керівництво роками не виплачує їм зарплати і постійно порушує так зване “трудове законодавство днр”.

Обурені люди описали свої скарги у відеозверненні.

Донецьк, заборгованість зарплат

Працівники заводу “Донецькгірмаш” записали відеозвернення, в якому описали проблеми, що з’явилися після захоплення підприємства так званою “владою днр”.

За словами співробітників заводу, протягом десяти років окупанти систематично порушують трудове законодавство. Основне питання, яке турбує людей — невиплата заробітної плати, внаслідок чого накопилася велика заборгованість. За словами працівників, зароблені кошти керівництво заводу свідомо виплачує вибірково. При цьому кошти перераховують ще й не в повному обсязі — сума не відповідає навіть мінімальному розміру оплати праці, встановленому в “днр”.

Окрім цього, працівники “Донецькгірмашу” зазначають, що їм не виплачують і лікарняні. Зокрема, люди не отримали виплати за 2022-2023 роки. Також не виплачуються обіцяні кошти чоловікам, яких примусово відправили на війну в Україні.

Наразі завод на межі зупинки, адже основна частина його працівників — пенсіонери. Як зазначають самі співробітники, вони ходять на роботу “на голому ентузіазмі”.

Щоб вирішити проблему з боргами по зарплатах, працівники заводу вже зверталися до так званого “голови днр” дениса пушиліна. Однак, окупаційна влада так і не погасила заборгованість.

Тепер люди вирішили звернутися до путіна. Вони сподіваються, що це питання їм допоможе вирішити росія.

Звернення працівників “Донецькгірмашу” / скриншот

“Донецькгірмаш” до війни

До 2014 року “Донецькгірмаш” був відомий, як велике машинобудівне підприємство. Продукція заводу постачалася в 34 країни світу.

На заводі виготовляли різноманітне обладнання для роботи гірників. Зокрема, гірничодобувні землерийні комплекси, шахтні підйомні машини, причіпне обладнання, вентиляційні установки для провітрювання шахт, очисні насоси тощо.

У 2014 році роботу заводу зупинили через бойові дії. Потім його захопила самопроголошена влада “днр”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

З 1 серпня для ВПО зміняться правила отримання житлового ваучера: кому можуть відмовити

Валентина Твердохліб 14:00, 25 Червня 2026
оренду, ваучер
Купівля житла / ілюстративне фото Pexels

У червні Кабмін ухвалив зміни до постанови про надання житлових ваучерів для ВПО з тимчасово окупованих територій. Ці зміни передбачають нові підстави для відмови в наданні ваучера.

Кому відмовлятимуть у житловому ваучері, повідомляє Бахмут IN.UA.

ВПО можуть втратити право на житловий ваучер: причини

4 червня 2026 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №723 “Деякі питання надання допомоги для вирішення житлового питання окремим категоріям внутрішньо переміщених осіб, що проживали на тимчасово окупованій території”. Вона передбачає зміни у процедурі надання житлових ваучерів для ВПО.

Зокрема, Кабмін передбачив нові підстави для відмови в наданні ваучера. Загалом їх передбачено три. Переселенцям і переселенкам можуть відмовити у ваучері, якщо:

  • вони та члени їх сім’ї з 24 лютого 2022 року до дати подання заяви про надання допомоги припинили право власності на об’єкти житлової нерухомості. Тобто, якщо у вас або членів вашої сімʼї було житло, яке ви продали чи подарували, ви втрачаєте право на отримання ваучера;
  • вони та члени їх сім’ї беруть участь у програмі “єОселя”. Якщо раніше житлові ваучери можна було використати як перший внесок за іпотекою або для її погашення, тепер діятиме пряма заборона на поєднання житлового ваучера з програмою “єОселя”;
  • вони зареєстрували місце проживання на тимчасово окупованій території після її окупації.

Зазначені зміни почнуть діяти з 1 серпня.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Влітку в Україні можуть вимикати світло: причини обмежень

Семаковська Тетяна 12:45, 25 Червня 2026
Відключення світла / фото ДТЕК

У найближчі два місяці споживачі можуть зіткнутися з п’ятигодинними відключеннями електроенергії через погодні умови та атаки на інфраструктурні об’єкти. В Києва вже застосували екстрені обмеження електропостачання.

Про це повідомив Віталій Зайченко, голова правління НЕК “Укренерго” в інтерв’ю виданню “РБК-Україна”.

Відключення світла у липні-серпні в Україні

Голова правління НЕК “Укренерго” Віталій Зайченко в інтерв’ю виданню “РБК-Україна” озвучив сценарії розвитку подій в енергосистемі. У липні та серпні тривалість обмежень електропостачання може сягати п’яти годин під час пікових періодів. Такий сценарій можливий за наявності двох умов:

  • утримання температури повітря на рівні від 30 градусів понад один тиждень;
  • продовження масованих російських атак на об’єкти генерації.

Водночас зазначається, що 25 червня компанія ДТЕК за вказівкою “Укренерго” застосувала екстрені відключення електроенергії для споживачів на лівому березі Києва.

Фактори впливу на енергосистему

У 2024 році представники ДТЕК пояснювали вплив погодних умов на графіки відключень. Традиційно влітку відбувається підготовка атомних енергоблоків до зимового періоду. Раніше дефіциту не виникало завдяки роботі теплових та гідроелектростанцій. Зараз їхнє використання для перекриття потреб не завжди можливе.

Спекотна погода призводить до масового використання кондиціонерів та інших приладів для охолодження на підприємствах і в домівках. Це збільшує загальне навантаження на енергосистему на 25 відсотків. Сонячні електростанції у цей час виробляють найбільшу кількість енергії, але споживання все одно зростає.

Механізми балансування та очікування

Денне споживання електроенергії планують покривати за рахунок кількох джерел:

  • потужностей атомної енергетики;
  • імпорту електроенергії;
  • відновлюваних джерел енергії.

Вечірні піки доведеться балансувати обмеженням постачання для споживачів. За відсутності нових ударів енергосистема має високі шанси працювати без обмежень.

Ситуація цього літа є легшою порівняно з літом 2025 року. Це зумовлено розвитком нової розподіленої генерації та кращим захистом підстанцій. Ймовірні графіки відключень будуть не такими важкими, як у зимовий період.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

оренду

З 1 серпня для ВПО зміняться правила отримання житлового ваучера: кому можуть відмовити

У червні Кабмін ухвалив зміни до постанови про надання житлових ваучерів для ВПО з тимчасово окупованих територій. Ці зміни передбачають нові підстави для відмови в […]

Влітку в Україні можуть вимикати світло: причини обмежень

У найближчі два місяці споживачі можуть зіткнутися з п’ятигодинними відключеннями електроенергії через погодні умови та атаки на інфраструктурні об’єкти. В Києва вже застосували екстрені обмеження […]

радницю

У Бахмуті змінили радницю з питань гендерної рівності та протидії насильству

23 червня в Бахмуті призначили нову радницю з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі. Нею […]

Сьогодні останній день подачі заявок на грошову допомогу від NRC: деталі

25 червня 2026 року завершується прийом заявок на отримання фінансової підтримки від гуманітарної організації NRC в Україні. Реєстрація триватиме лише до 17:00 за київським часом, […]

11:35, 25.06.2026 Скопіч Дмитро
бахмут
Відео

Окупанти показали нові кадри з дворів багатоповерхівок у Бахмуті

На одному з російських пропагандистських каналів опублікували нові кадри з Бахмута. На них зафіксовані руйнування багатоповерхових будинків. Кадри зроблені влітку 2026 року. Редакція публікує відео. Бахмут у […]