Війна не “спише”: посадовця Сєвєродонецької лікарні підозрюють у розтраті 1,5 млн грн

Микола Ситник 12:00, 1 Лютого 2024
Лікарня в Сєвєродонецьку
Сєвєродонецька багатопрофільна лікарня до війни / фото Facebook

У вівторок, 30 січня, поліція спільно з СБУ провела обшуки у посадової особи КНП “Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня”. Фігуранта підозрюють у привласненні близько 1,5 мільйона гривень, які мали спрямувати на діяльність медзакладу.

Про це повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор.

Депутат райради привласнив бюджетні кошти

Правоохоронні органи встановили, що у червні 2022 року, у період активної фази бойових дій на території Луганської області, посадовець уклав договір на постачання електролабораторії за завищеною вартістю. Внаслідок цього територіальна громада Сєвєродонецька зазнала збитків на майже 1,5 мільйона гривень.

Під час обшуку у посадової особи КНП “Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня” правоохоронці виявили та вилучили вогнепальну зброю, боєприпаси, а також значну суму грошових коштів у національній та іноземній валюті.

Відомо, що зловмисником виявився діючий депутат районної ради. За фактом привласнення та розтрати коштів правоохоронці повідомили фігуранту справи про підозру. Наразі йому обирають запобіжний захід. Посадовцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років.

Водночас Артем Лисогор надав доручення начальнику Сєвєродонецької міської військової адміністрації Олександру Стрюку терміново відсторонити підозрюваного у корупції від виконання посадових обов’язків до завершення слідства.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Історія села Історія Білокузьминівки у фактах і фото: від давніх стоянок до крейдяних скель

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 17 Травня 2025
Білокузьминівські крейдяні скелі / фото Вікіпедія

Білокузьминівка — одне з найцікавіших сіл Донеччини, розташоване за 12 кілометрів від міста Краматорськ. Його історія сягає глибокої давнини, адже саме на околицях села була виявлена стоянка людей доби бронзи. Крім того, поблизу розташовані відомі Білокузьминівські крейдяні скелі — природна геологічна пам’ятка.

Детальніше про походження села та фото найцікавіших об’єктів Білокузьминівки — у матеріалі Бахмут IN.UA.

Як з’явилося село Білокузьминівка

Білокузьминівка — село Костянтинівської міської громади на Донеччині. До початку повномасштабної війни тут проживало близько 500 осіб.

Історія поселення бере свій початок ще в доісторичні часи — приблизно 40 тисяч років тому. Саме тоді давні люди облаштували тут стоянку. Згодом на цьому місці з’являлися нові поселення. У 1965 році археологи виявили залишки неолітичних кремнеобробних майстерень.

Точна дата заснування села залишається невідомою. За переказами місцевих жителів і краєзнавців, у 1703 році на території нинішньої Білокузьминівки вже діяв козацький пост і дерев’яна церква. Втім, ці дані не підтверджуються археологічними знахідками чи офіційними історичними джерелами.

У XVI столітті природні нерівності ландшафту в цій місцевості використовували для дозору, що стало поштовхом до заснування невеликого селища під назвою Оборонове.

Історія Білокузьминівки у XVIII–XIX

Околиці села з висоти скель / фото Донецький обласний краєзнавчий музей

У подвірному переписі Бахмутського повіту 1794 року згадується село Білокузьмино, яке, ймовірно, належало кільком поміщикам.

Інша згадка зустрічається у списку населених пунктів Катеринославського намісництва за 1795 рік. Назву село отримало, ймовірно, від капітана Кузьми Котельникова, якому належав місцевий маєток. Тоді у селі проживало 126 селян.

За даними п’ятої ревізії 1795–1796 років, у селі Семенівка та хуторі Білогірському мешкало 541 особа: 270 чоловіків і 271 жінка. У самій Семенівці проживало 426 осіб, усі вони були українцями за національністю й належали до селянського стану.

Краєвиди на околиці села / фото Донецький обласний краєзнавчий музей

У 1804 році Слобідсько-Українська губернська комісія провела економіко-географічне дослідження Ізюмського повіту. Землемір, що очолював експедицію, наніс на карту території вздовж річки Далека Біленька, описавши, зокрема, село Семенівку та хутір Білогірський — ймовірно, це і є нинішня Білокузьминівка.

Крейдяні скелі, розташовані поблизу, і дали назву хутора, що належав поміщику Семену Масюкову.

Радянська доба у Білокузьминівці

В радянські часи у Білокузьминівці був розташовано 4-й відділок радгоспу “Червона зірка” (центральна садиба його розміщена в місті Дружківці). Господарство мало 2 145 гектарів орної землі, де займалися тваринництвом.

На території села в цей час з’явилася середня школа, клуб, бібліотека та 5 магазинів.

Білокузьминівські крейдяні скелі

Скелеподібне оголення верхньої крейди / фото Вікіпедія

Білокузьминівські крейдяні скелі — унікальний геологічний об’єкт, розташований неподалік села. Вони сформувалися близько 90 мільйонів років тому, коли океан Тетіс висох, а залишки його флори та фауни перетворилися на крейду, створивши ці природні утворення.

Вид на геологічну пам’ятку / фото Вікіпедія

Навколо скель простягаються степи з багатовіковими ясенами, кленами, дубами та іншими деревами. Тут мешкають змії, черепахи, кажани, лелеки та хижі птахи.

Туман та крейдяні скелі / фото Донецький обласний краєзнавчий музей

Ці крейдяні гори приваблюють як туристів, так і місцевих жителів. Особливо вони полюблялися альпіністами завдяки своїм майже вертикальним стінам, які стають чудовим випробуванням фізичної підготовки для кожного, хто прагне підкорити вершину.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

10 фотографій з Бахмута, які хочеться зберегти назавжди

Семаковська Тетяна 10:00, 17 Травня 2025
Бахмут, серпень 2017 рік / фото Бахмут IN.UA

У цій добірці ми зібрали 10 теплих архівних світлин Бахмута — з різних районів, вулиць, площ і дворів. Це фото мирного міста: ще до обстрілів, руйнувань і фронту. На знімках — знайомі місця, де проходило дитинство, прогулянки, буденність і свята.

Як виглядав Бахмут до війни? Давайте разом переглянемо ці кадри й збережемо пам’ять про місто.

Бахмут до війни

Бахмут, центральна площа, серпень 2017 рік / фото Бахмут IN.UA
Бахмут літом 2017 року / фото Бахмут IN.UA
Центральна площа / фото Бахмут IN.UA
Екскурсія “Бахмут Старовинний”, 2016 рік / фото Бахмут IN.UA
Велоквест у Бахмуті, літо 2016 рік / фото Бахмут IN.UA
Арт-ризиденція в Бахмуті в межах проєкту “Дифузія” / фото Бахмут IN.UA
Фестиваль “З країни в Україну” в Бахмуті , липень 2016 рік / фото Бахмут IN.UA
Майстер-клас в Бахмуті, охочих вчать робити ляльок-мотанок / фото Бахмут IN.UA
Фотовиставка в Бахмуті, 2019 рік / фото Бахмут IN.UA

Більше фото місто Бахмут до війни:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Історія села Історія Білокузьминівки у фактах і фото: від давніх стоянок до крейдяних скель

Білокузьминівка — одне з найцікавіших сіл Донеччини, розташоване за 12 кілометрів від міста Краматорськ. Його історія сягає глибокої давнини, адже саме на околицях села була […]

11:00, 17.05.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

10 фотографій з Бахмута, які хочеться зберегти назавжди

У цій добірці ми зібрали 10 теплих архівних світлин Бахмута — з різних районів, вулиць, площ і дворів. Це фото мирного міста: ще до обстрілів, […]

Ремонтна бригада ДТЕК потрапила під обстріл у Донецькій області

Ремонтна бригада ДТЕК знову потрапила під обстріл у Донецькій області. Про це повідомили у ДТЕК. Росіяни обстріляли машину ДТЕК Сьогодні в Донецькій області ремонтна бригада […]

30 тис грн на нову професію: жінок у Києві запрошують до навчання

У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора. Про це повідомляється […]

16:00, 16.05.2025 Скопіч Дмитро

Костянтинівка під ударом БпЛА: росіяни атакували місто двічі за пів години

16 травня російські війська двічі атакували Костянтинівку з використанням дронів-камікадзе типу “Молнія-1” та FPV. Обстріл стався близько 11:30 дня. Про це повідомила Донецька обласна прокуратура. […]