На пропагандистських пабліках Бахмута опублікували нові кадри з міста. В обʼєктив потрапили підземні гіпсові шахти, які зараз окупанти використовують у власних цілях.
Редакція публікує вибрані кадри.
Підземні шахти Бахмута: нові фото
На кадрах, знятих окупантами, видно, що зараз шахти Бахмута росіяни використовують у власних цілях. Тут вони їздять військовими машинами, а також возять на “екскурсії” російських пропагандистів і блогерів.
Глибина бахмутських шахт складає понад 70 метрів, а їхня протяжність — понад 500 кілометрів. Раніше їх використовували для зберігання ігристих вин Artwinery, які споживали не лише в Україні, а й експортували в Європу.
Росіяни займаються так званою “евакуацією” населення з тимчасово підконтрольних їм територій. Як зазначають окупанти, за 2024 рік вони, нібито, вивезли понад 20 людей з Часового Яру та Соледара.
Про це повідомляють росіяни на своїх пропагандистських каналах.
Росіяни вивезли людей з Часового Яру і Соледара
За даними окупантів, з березня по вересень 2024 року вони вивезли 22 людей з Часового Яру, Соледара та села Іванівського Бахмутського району. Де тепер перебувають “евакуйовані” не повідомляється.
Серед вивезених 13 чоловіків і 9 жінок. Всі вони дорослі, дітей у списках немає. Близько половина евакуйованих — люди пенсійного віку.
У таблиці, що публікують окупанти, є інформація про самих “евакуйованих” та дати їх вивезення.
Серед “евакуйованих”:
Левченко Роман Миколайович 1971 р. н.;
Полькін Олександр Петрович 1959 р.н.;
Полькіна Вікторія 1972 р. н.;
Борщов Сергій Іванович 1963 р. н.;
Ігнашин Сергій Вікторович 1964 р. н.;
Ігнашина Галина Миколаївна 1967 р. н.;
Кононов Павло Іванович 1977 р. н.;
Воробйова Галина 1963 р. н.;
Колено Станіслав 1967 р. н.;
Губін Олександр Вікторович 1967 р. н.;
Дайберт Поліна Вікторівна 2004 р. н.;
Дейнега Зарина Сафарівна 1977 р. н.;
Дейнега Тимур Андрійович 1999 р. н.;
Зогов Клавдія Петрівна 1946 р. н.;
Зогов Сафар 1940 р.н.;
Рябишко Тетяна Анатоліївна 1959 р. н.;
Жалдак Вадим Миколайович 1979 р. н.;
Сташкевич Іван Степанович 1982 р. н.;
Стиранець Василь 1995 р. н.;
Нестеренко Костянтин 1956 р. н.;
Бородич Олександр 1981 р. н.;
Бородич Віктор Андрійович 2005 р. н.
Раніше редакція “Бахмут IN.UA” розповідала, як жителів Бахмута приймають в окупованому Шахтарську. Замість комфортних осель, які окупанти обіцяють евакуйованим, людей селять у спортзали, забирають у них телефони і не можуть забезпечити ліками. Примітно, що окупанти вкрай рідко публікують фото житла, де розміщують евакуйованих з України людей.
Протягом минулої доби на фронті зафіксували 142 бойових зіткнень. Найбільше атак окупанти проводять на Покровському і Курахівському напрямках, які наразі є найгарячішими.
Про ситуацію на Покровському і Курахівському напрямках станом на 4 жовтня розповідає “Бахмут IN.UA”.
Покровський напрямок: ситуація на 4 жовтня
За даними Інституту вивчення війни (ISW), російська армія нещодавно просунулася на схід і південний схід від Покровська. Зокрема, біля Новоторецького і до східної околиці Лисівки. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 3 жовтня, показують, що росіяни просунулися ще й на захід і південний захід від Новогродівки.
Також в ISW спростовують російські заяви про “успіхи” на Покровському напрямку. Росджерела стверджували, що окупаційна армія захопила східну частину Цукуриного і просунулася до центру міста. Також один з воєнкорів стверджував, що росіяни просунулися на захід вздовж траси Донецьк – Покровськ та біля Селидового. Проте в ISW не знайшли підтвердження цих заяв.
За інформацією військового з позивним “Бахмутський Балу”, російські диверсійно-розвідувальні групи намагаються зайти в населені пункти Покровського району. Атакують росіяни невеликими групами.
“Покровський напрямок (н.п. Гірник, Желане Друге) — ворог намагається завести в населені пункти групи ДРГ. Також, щоб відволікти увагу, вдень і вночі атакує невеликими групами. Застосовує мотоцикли і автомобілі. Наша артилерія працює, цілодобово наносить враження ворогу. Піхота, як завжди, мужньо тримає позиції”, — розповів військовий.
Курахівський напрямок: ситуація на 4 жовтня
Суттєвих змін на Курахівському напрямку за останню добу не було. Російські військові продовжують штурми поблизу Георгіївки та Курахового. Успіхів тут вони не мають.
Після захоплення Вугледара у планах росіян — захоплення Курахового. Першими цілями на цьому напрямку можуть стати села Максимільянівка та Дальне.
“У першу чергу п*д*ри будуть намагатися окупувати Максимільянівку, після чого всіма силами лізти до села Дальнє. Штурмувати місто (Курахове — ред.) “в лоб” важко, особливо коли там стоїть один з найпотужніших підрозділів ударних БпЛА. В теорії, підкоривши це село, звідти їм буде зручно тиснути на фланг Курахове та розвивати наступ в напрямку Богоявленки, щоб поставити під загрозу оточення ряд сіл, змусивши нас вийти з “кишені”, — прогнозує військовий “Айдару” Станіслав Бунятов.
Росіяни займаються так званою “евакуацією” населення з тимчасово підконтрольних їм територій. Як зазначають окупанти, за 2024 рік вони, нібито, вивезли понад 20 людей з Часового […]
Протягом минулої доби на фронті зафіксували 142 бойових зіткнень. Найбільше атак окупанти проводять на Покровському і Курахівському напрямках, які наразі є найгарячішими. Про ситуацію на […]
Російська армія просунулася в Торецьку, окупанти створили виступ, який пролягає в бік центральної частини. Ймовірно, що окупанти вже в багатоповерхівках. Більше про ситуацію в Торецьку […]
Елеонора федодоренко — радниця голови “днр” з прав дитини. Разом з ватажком “днр” денисом пушиліним вона займається депортацією українських дітей у росію. Звідки родом елеонора […]
Військовополонені — пошук інформації про них часто є складним та довготривалим процесом. Детальніше про те, якщо робити, якщо ваша близька людина в полоні та як […]