Під Бахмутом залишилися мирні мешканці: окупанти показали, як живуть цивільні

Микола Ситник 13:38, 19 Листопада 2023
Двоє пенсіонерів живуть у селі під Бахмутом / скриншот

В одному з тимчасово окупованих сіл поблизу Бахмута продовжують жити двоє людей похилого віку. Пенсіонери залишаються в зруйнованому населеному пункті та з невідомих причин не евакуюються.

Про це повідомляє проросійський Telegram-канал “Артёмовск”.

Цивільні мешкають під Бахмутом

Солдати, які представляються бійцями добровольчого штурмового батальйону спеціального призначення “Борз”, нібито забезпечують мирних мешканців продуктами та ліками. Через активні бойові дії у селі немає магазинів, пенсію люди не отримують.

Бабуся Ніна та її сусід дідусь Володя. Люди похилого віку. Єдині цивільні, які залишилися після “звільнення” населеного пункту. Весь наш батальйон не може байдуже дивитися на це. Допомагаємо медициною, продуктами,

окупант рф // коментує у відеоролику знищення села

Тут продовжує жити пенсіонерка / скриншот

На відео росіяни, які представляються “ми місцеві, свої, донецькі”, обіцяють привезти бабусі з дідусем теплі речі та взуття. За словами загарбників, пенсіонери вдячні військовим рф та передають окупантам саморобні мишоловки для окопів.

Цікавий той факт, що військові рф навіть не намагаються вивезти цивільних у безпечне місце. Водночас окупанти завжди виставляють себе героями, які всім допомагають.

Бабуся Ніна, яка мешкає в селі / скриншот
Дід Володимир живе в таких умовах / скриншот

У коментарях під дописом у проросійському Telegram-каналі користувачі повідомляють, що мова йде про село Берхівку. Воно розташоване на північ від Бахмута. До слова, одна з коментаторів написала, що впізнала на відео свою бабусю, про яку нічого не знала. Зазначимо, що перевірити достовірність цієї інформації неможливо.

Реакція на відеоролик
Реакція на відеоролик
Реакція на відеоролик
Коментарі людей під дописом у Telegram-каналі / скриншот

Деякі користувачі соцмереж вважають, що це відео “показуха”, і не варто було демонструвати обличчя пенсіонерів. Інші люди пишуть, що обличчя потрібно показувати, аби родичі могли впізнати своїх близьких.

Реакція на відеоролик
Реакція на відеоролик
Коментарі користувачів під дописом у Telegram-каналі / скриншот

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Окупанти заявили про перші виплати компенсацій бахмутянам: що відомо

Валентина Твердохліб 11:00, 26 Червня 2026
компенсацію
Прийом бахмутян у Шахтарську / фото росджерела

Окупаційна влада на Донеччині заявила про розширення списку “закритих” міст, мешканці яких, нібито, можуть отримати компенсації за знищене житло без виїзду комісій на місця. За словами очільника партії “единая россия” в “днр”, перші схвальні рішення комісій вже ухвалили.

Детальніше про це на Бахмут IN.UA.

Розширення списку “закритих” міст

З середини травня 2026 року окупанти активно поширюють заяви щодо дистанційного обстеження житла на ТОТ. Рішення про виплату компенсацій, нібито, ухвалюватимуть без виїзду комісій на місця. Таку процедуру передбачили для населених пунктів поблизу лінії фронту і так званих “закритих” міст, куди цивільних не допускають російські військові.

Спочатку окупанти повідомляли, що дистанційне обстеження запрацює в Бахмуті, Соледарі, Торецьку і Покровську. Та цій заяві суперечив офіційний перелік, визначений урядом “днр”. Передбачалося, що в Бахмутському районі призначатимуть компенсації без виїзду комісій для мешканців 22 населених пунктів. Соледар і Торецьк не включили до переліку, хоча це обіцяли раніше.

25 червня Олексій Муратов, очільник партії “единая россия” в “днр” оприлюднив новий перелік “закритих” міст, погоджений урядом. Туди увійшли 84 населених пунктів Бахмутського району, серед яких Бахмут, Часів Яр, Сіверськ і Соледар.

Перелік закритих міст / фото росджерела

Цей перелік, нібито, доповнюватимуть у разі змін лінії фронту. Додати населений пункт можна і за зверненням людей. Мешканці, нібито, можуть направити заявку на внесення змін до “міністерства праці та соціальної політики “днр” або особисто Муратову.

Окупанти заявили про виплату компенсацій бахмутянам

За словами Олексія Муратова, комісії вже почали ухвалювати позитивні рішення по компенсаціях. На сьогодні, начебто, 38 людей отримали виплати на загальну суму понад 90 мільйонів рублів. У середньому — на кожного по 2,3 мільйони рублів (ред. за сьогоднішнім курсом — 1,3 мільйони гривень).

В одному з пропагандистських каналів підтверджують слова Муратова. Нібито, одну людину з Бахмута, яка отримала компенсацію, вдалося ідентифікувати.

Разом з цим люди бідкаються на малі суми виплат. Вони вимагають встановити розмір виплат на рівні, встановленому в рф, який є вищим, ніж пропонує влада “днр”. Обуреним людям пропонують купувати житло в російських глибинках.

Люди сподіваються на підвищення сум виплат / скриншот
Людям пропонують купувати житло у Смоленську / скриншот
Люди висловлюють обурення / скриншот

Окрім цього, Муратов заявив про виплати за втрачене майно, яке було у зруйнованому житлі. Його оцінюють у 100 тисяч рублів (ред. за сьогоднішнім курсом — 58,6 тисяч гривень).

За виплату люди не можуть купити те майно, яке було в них вдома / скриншот

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни активізували штурми на Донеччині: найбільший приріст на Костянтинівському і Слов’янському напрямках

Валентина Твердохліб 09:38, 26 Червня 2026
штурми
Лінія фронту на Донеччині / скриншот мапи DeepState

На Донеччині тривають активні бойові дії. Найактивніше противник атакує на Покровському напрямку, де протягом доби зупинили понад 30 штурмів. Загалом на Донеччині протягом минулої доби зафіксували 95 наступальних дій противника. Це на 8 більше, ніж було вчора. Приріст атак фіксують на Слов’янському і Костянтинівському напрямках, тоді як на Покровському — без суттєвих змін.

Про ситуацію на фронті розповідає Бахмут IN.UA.

Що відбувається на фронті Донеччини

Найбільше атак протягом минулої доби, 25 червня, зафіксовано на Покровському напрямку. За твердженням Генштабу, тут зупинили 31 штурм противника. Окупанти атакували в районах Новоолександрівки, Родинського, Василівки, Гришиного, Котлиного, Удачного, Молодецького, в бік Торецького, Кучерів Яру, Іванівки, Нового Донбасу, Білицького, Шевченка і Новопідгороднього.

На Костянтинівському напрямку минулої доби російська армія провела 23 атаки. Окупанти атакували поблизу Плещіївки, Іллінівки, Іванопілля, Русин Яру, в напрямку Костянтинівки і Степанівки.

Настільки ж активно штурмували і на Слов’янському напрямку. Тут противник також атакував 23 рази, намагаючись просунутись поблизу Закітного, Різниківки та в бік Рай-Олександрівки і Кривої Луки.

На Лиманському напрямку росіяни намагалися вклинитись в українську оборону в районах Зарічного, Ямполя та в напрямках Шийківки, Червоного Ставу, Ставків, Дробишевого, Лимана і Озерного. Загалом минулої доби тут відбулось 17 боєзіткнень.

На Краматорському напрямку противник провів одну наступальну дію поблизу Малинівки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

компенсацію

Окупанти заявили про перші виплати компенсацій бахмутянам: що відомо

Окупаційна влада на Донеччині заявила про розширення списку “закритих” міст, мешканці яких, нібито, можуть отримати компенсації за знищене житло без виїзду комісій на місця. За […]

штурми

Росіяни активізували штурми на Донеччині: найбільший приріст на Костянтинівському і Слов’янському напрямках

На Донеччині тривають активні бойові дії. Найактивніше противник атакує на Покровському напрямку, де протягом доби зупинили понад 30 штурмів. Загалом на Донеччині протягом минулої доби […]

Як оформити допомогу на проживання для ВПО онлайн: інструкція від Пенсійного фонду

ВПО в Україні у 2026 році мають змогу оформити допомоги на проживання одразу декількома способами, один з яких — за вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду […]

17:20, 25.06.2026 Скопіч Дмитро
Важливо

Кількість охочих евакуюватися з Донеччини росте: деталі від “Проліски”

Ситуація з евакуацією в Донецькій області зазнала певних змін протягом останнього тижня. Збільшення кількості заявок на виїзд становить до 5–30 відсотків порівняно з попереднім періодом. […]

оренду

З 1 серпня для ВПО зміняться правила отримання житлового ваучера: кому можуть відмовити

У червні Кабмін ухвалив зміни до постанови про надання житлових ваучерів для ВПО з тимчасово окупованих територій. Ці зміни передбачають нові підстави для відмови в […]