Останній дзвоник у Бахмутських школах: понад 80 учнів отримали відзнаку

Семаковська Тетяна 18:41, 30 Травня 2025
Школа №18
Школа №18 у Бахмуті до війни / фото Донецька ОДА

У 2025 році в закладах загальної середньої освіти Бахмута онлайн навчалися 2 889 дітей. Серед усіх учнів цього навчального року — 698 випускників, а близько 80 дітей отримали відзнаки за навчання.

Про це повідомила Бахмутська міська рада.

Останній дзвоник у Бахмутських школах

Бахмутські школи в 2025 році продовжувають працювати онлайн, тут навчаються 2 889 дітей.

Серед усіх учнів цього навчального року — 698 випускників, зокрема:

  • 375 учнів 9-х класів;
  • 323 учні 11-х класів.

У Бахмутській МВА також зазначили, що цьгоріч в школах 39 дев’ятикласників та 45 одинадцятикласників отримали свідоцтва про освіту з відзнакою.

До теми:

На ТОТ організували збір україномовної літератури: для чого саме

Часів Яр і Бахмут: як на третій рік повномасштабного вторгнення працюють місцеві школи та садочки

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Часів Яр і Бахмут: як на третій рік повномасштабного вторгнення працюють місцеві школи та садочки

Семаковська Тетяна 12:00, 31 Січня 2025

На третій рік повномасштабного вторгнення школи Бахмута та Часів Яру продовжують роботу в евакуації. Всі уроки проходять онлайн, і якщо на початку 2022 для більшості батьків це був єдиний варіант, аби дитина здобувала освіту в евакуації, то зараз все більше дітей починають ходити в офлайн школи за місцем проживання. Частина шкіл Бахмутської громади не працює — особливо це вплинуло на сільські школи, які фактично призупинили роботу через брак дітей.

Яка ситуація з онлайн навчанням у школах Бахмута та Часів Яру — читайте в матеріалі Бахмут IN.UA

Бахмут: де навчаються діти місцевих жителів

23 січня редакція провела опитування наших читачів, щоб дізнатися, де навчаються діти бахмутян — участь в ньому взяли 153 людини. Ми отримали наступні відповіді:

  • 49% опитуваних повідомили, що їх дитина навчається онлайн в бахмутській школі;
  • 3% опитуваних повідомили, що їх дитина навчається онлайн в бахмутській школі, але й відвідує школу офлайн за місцем проживання;
  • 37% опитуваних відповіли, що їх дитина перевелась в школу за місцем проживання;
  • 4% опитуваних розглядають можливість перевести дитину в школу за місцем проживання, але наразі дитина вчиться в школі Бахмута;
  • 7% опитуваних повідомили, що їх дитина навчається онлайн, але не в бахмутській школі.

Нагадаємо, що торік МОН ініціював проєкт наказу №850 “Про затвердження Порядку та умов здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні”. Цей проєкт викликав чимало дискусій, адже через деякі його пункти є загроза закриття шкіл, що працюють дистанційно.

Крім того, в серпні 2024 року міністр освіти Оксен Лісовий повідомив, що обов’язкове очне навчання для школярів-переселенців планують запровадити з наступного навчального року, тобто з 1 вересня 2025 року.

У школах Бахмута від початку повномасштабного вторгнення вже спостерігався відтік, а за три роки дистанційного навчання 9 шкіл та 15 садочків призупинили діяльність, каже заступниця начальниці Управління освіти Бахмутської міської ради Анна Артюхіна. Вона пояснює, що сказати, що ці школи закрились, не можна, бо такого поняття як закриття в законодавстві нема.

Школи Бахмута та громади, які призупинили діяльність

Так зараз виглядає район 4 школи в Бахмуті, навчальний заклад працював в евакуації, але його діяльність довелось зупинити / фото росджрела
  • Бахмутська ЗОШ №1;
  • Бахмутська ЗОШ №3;
  • Бахмутська ЗОШ №4;
  • Бахмутська ЗОШ № 9;
  • Іванівська ЗОШ І-ІІІ;
  • Зайцівський ЗЗСО;
  • Покровський НВК;
  • Клинівська ЗОШ;
  • Опитненська ЗОШ.

Садочки, які призупинили діяльність:

  • ДНЗ №4;
  • ДНЗ №10;
  • ДНЗ №16;
  • ДНЗ №24;
  • ДНЗ №27;
  • ДНЗ №31;
  • ДНЗ №34;
  • ДНЗ №39;
  • ДНЗ №40;
  • ДНЗ №47;
  • ЗДО “Віронька”;
  • ЗДО “Джерельця”;
  • ЗДО “Берізка”;
  • ЗДО “Калинонька”;
  • ЗДО “Малятка”.

“У цих закладах дітей нема, на жаль. У нас дуже зменшився контингент дітей. Тому на ці цілі не вистачає коштів субвенції, яка виділяється державою. Є певна формула нарахувань субвенції, тому якщо у нас там немає дітей, немає кого виховувати, ми призупиняємо діяльність. Але все ж таки наша мережа функціонує — це 10 садочків сьогодні працюють, 8 шкіл і один заклад освіти. Багато дітей у нас пішли на навчання за кордон і їм дуже складно поєднувати уроки в нашій школі й за кордоном. Тому певна кількість дітей від нас пішли за такими причинами. Вчителі, які знаходили роботу за місцем проживання, також йшли на нове місце”, — пояснює Анна Артюхіна.

Що стало з вчителями та учнями?

Дітей зі шкіл, які призупинили роботу, за бажанням переводили у бахмутські школи, які наразі працюють онлайн. Вчителів, які втратили роботу, також намагались працевлаштувати, пояснює заступниця начальниці Управління освіти Бахмутської міської ради. Та попри відтік учнів протягом останніх трьох років, є діти, які обирають саме бахмутські школи. Зараз в середньому в класах навчається по 25 дітей.

“Ми втратили багато дітей, але пишаємося тим, що ті діти, які з нами залишились, і педагоги, які з нами працюють, показують дуже високі результати. І за підсумками олімпіад, фахових конкурсів педагогів, у нас є переможці учителі року і торік, і в позаминулому році. Дуже багато наших вчителів опановують нові технології для дистанційного навчання. І ми проводимо семінари, і вони вчаться самостійно для того, щоб надавати якісні знання і втримувати дітей, щоб діти залишались з нами. Не секрет, що, як і раніше, бахмутська освіта славилась своєю якістю і ми наполегливо над цим працюємо. Працюємо заради наших дітей, щоб вони отримували якісні знання і потім були успішними випускниками”, — каже Анна Артюхіна.

Доєднатися до будь-якої школи Бахмута, яка працює в евакуації чи садочку, можна, адже дистанційне навчання не передбачає граничну наповненість класу. Дітей ділять на підгрупи, де з ними проводять уроки. Це дозволяє школам, які працюють в евакуації навчати більшу кількість дітей, ніж школи, які працюють очно.

Водночас у таких містах, як Київ, Дніпро, Одеса, Харків, Полтава, Жовті Води, Кривий Ріг при осередках підтримки проводять офлайн заняття — це підготовка до НМТ, курси майбутніх першокласників.

Часів Яр: де навчаються діти місцевих жителів

Так виглядає зараз Часів Яр / фото Facebook

Вікторія Політова — начальниця Управління освіти Часовоярської громади. За її словами, близько 50% школярів перейшли в інші школи.

“Ми призупинили діяльність деяких навчальних закладів, тому що дітей було мало в філії, вони перейшли в опорний заклад”, – пояснює Вікторія Політова.

Випадків, коли діти відвідують й школу онлайн, й за місцем проживання, немає. Однак є інші — коли діти, які спершу пішли в школу офлайн, потім повертаються до своєї.

“У нас є діти, які повертаються, щось не подобається їм там (ред. у школах за місцем проживання). Вони хочуть працювати зі своїми вчителями та знаходитись у класі зі своїми однокласниками. Вони ж попривикали один до одного, тому дуже до цього ретельно відносяться”, — каже Вікторія Політова.

Зараз у школах Часів Яру онлайн навчається 457 дітей. Працює зараз 15 Часовоярська школа та 17, також Часовоярський центр дитячої та юнацької творчості й один садочок, ЗДО №42, де навчаються 15 дошкільнят. Завдяки тому, що цю частину дітей вдалось зберегти, робочі місця зберегли й місцеві вчителі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Філашкін оголосив про нові населені пункти, де діятиме примусова евакуація родин з дітьми

На Донеччині розпочинається примусова евакуація родин із дітьми з нових населених пунктів, які опинилися в зоні підвищеної небезпеки. Йдеться про понад 900 неповнолітніх. Про це […]

Росіяни вбили 2 жінок у Костянтинівці: вдарили авіабомбою

24 липня місто Костянтинівка зазнало чергового авіаційного удару. Три керовані авіабомби типу ФАБ-250 із модулем планерування і корекції (УМПК) влучили по житловому сектору. Внаслідок обстрілу […]

Важливо

Фігурант “Миротворця” та делегат від комуністичної партії: хто пише новини в окупованому Донецьку

Щоранку мешканці окупованого Донецька прокидаються та читають про “мирне життя”, яке нібито подарувала росія. Нові будівлі, врожай, медалі, “тисячі врятованих” і “злочини української армії”. Усе […]

8 педагогів, які працювали на окупованій Донеччині, отримали підозри

Донецька обласна прокуратура заочно повідомила про підозру вісьмом освітянам з тимчасово окупованих територій Бахмутського, Маріупольського та Волноваського районів. Сім жінок і один чоловік підозрюються у […]

У Верховній Раді готують законопроєкт для відновлення незалежності НАБУ і САП

22 липня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт 12414, який фактично ліквідовує незалежність Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Це призвело до масштабних […]