Окупанти відкривають додаткові напрямки наступу на Покровськ і Мирноград

Валентина Твердохліб 09:50, 15 Травня 2025
Лінія фронту на стику Покровського і Торецького напрямків / скриншот мапи DeepState

На фронті ускладнилась ситуація на стику Покровського і Торецького напрямків. Окупанти просуваються вперед і захоплюють нові населені пункти, щоб відкрити нові фланги для наступу на Мирноград і Покровськ.

Про ситуацію на фронті розповідають аналітики DeepState.

Рф розширює зони наступу на Покровськ

За даними аналітиків, DeepState, протягом минулої доби, 14 травня, просунулась у Часів Ярі. Також окупанти мають успіхи на стику Покровського і Торецького напрямків — у Малинівці і біля Нової Полтавки.

У східній і центральній частині Малинівки окупанти вже вивісили триколори. Інша частина села перебуває під контроем ЗСУ. Наразі ворог намагається взяти під контроль Нову Полтавку, також окупанти захопили практично всю Новооленівку. Складною є ситуація і в Олександрополі.

Виступ на стику Покровського і Торецького напрямків / скриншот мапи DeepState

Аналітики стверджують, що просування в напрямку Малинівки відкриває росіянам простір на інший фланг Мирнограда і Покровська через Новоекономічне. Також можуть бути спроби рухатися в напрямку Новоторецького, де відкривається логістика Сил оборони того району. Вихід на трасу в Новооленівці відкриває оперативний простір на Костянтинівку з протилежного флангу від Часів Яру і логістику до всієї лінії боєзіткнення в тому районі.

На Торецькому напрямку росіяни підійшли впритул до Романівки і намагають її окупувати, щоб продовжити рух до Олександро-Калинового і Катеринівки.

Втрати рф за 14 травня

За даними Генштабу ЗСУ, протягом 14 травня російська армія втратила:

  • близько 1220 військових;
  • 8 танків;
  • 13 бойових броньованих машин;
  • 45 артилерійських систем;
  • 2 РСЗВ;
  • 1 засіб ППО;
  • 1 гелікоптер;
  • 140 БПЛА оперативно-тактичного рівня;
  • 165 одиниць автомобільної техніки;
  • 8 одиниць спеціальної техніки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Пільги на комуналку для багатодітних родин у 2025: хто має право та як оформити

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:35, 15 Травня 2025
Розрахунок пільг / фото Міністерство соціальної політики України

Багатодітні родини, які виховують трьох і більше дітей, мають право на оформлення різних видів державної допомоги. Серед них — спеціальні житлово-комунальні пільги, що значно полегшують оплату житла, комунальних послуг та закупівлю побутового палива.

Детальніше про те, які житлово-комунальні пільги мають багатодітні родини у 2025 році та як їх оформити — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Пільги для багатодітних родин у 2025 році

У 2025 році багатодітні родини в Україні мають право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг, серед яких особливо варто виділити 50% знижку на:

  • оплату житла в межах норм, передбачених законодавством (21 кв. м загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в житловому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. м на сім’ю);
  • користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання, водопостачання та інші), а також вартість скрапленого балонного газу для побутових потреб (у межах встановлених норм);
  • вартість твердого та рідкого пічного побутового палива (у разі відсутності центрального, газового або електроопалення).

Хто може отримати пільги

Комунальні пільги надаються родинам, у яких середньомісячний сукупний дохід на одну особу за попередні 6 місяців не перевищує встановлений поріг (у 2025 році — 4 240 гривень).

У прикладі, наведеному Міністерством соціальної політики, мати трьох дітей із сукупним місячним доходом 10 000 гривень має середньомісячний дохід на одну особу — 2 500 гривень. Це менше за встановлений поріг, тому така сім’я має право на пільги.

Зазначається, що пільги надаються незалежно від виду житла та форми власності.

Як оформити пільгу

Сім’ї можуть оформити пільги на житлово-комунальні послуги трьома способами:

  • онлайн через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (ПФУ) або мобільний застосунок “Пенсійний фонд”;
  • особисто звернувшись до сервісного центру Пенсійного фонду, органу соцзахисту або ЦНАПу;
  • електронною поштою — надіславши заяву та сканкопії документів на адресу: [email protected].

Для розгляду питання щодо призначення пільг необхідно подати:

  • заяву про надання пільг на оплату ЖКП, а також на придбання твердого палива та скрапленого газу за визначеною формою;
  • довідки про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та/або кухонного вогнища на твердому паливі (якщо оформлюється пільга на паливо).

Зазначимо, що якщо сім’я проживає не за місцем реєстрації, а за іншою адресою, слід надати документ, що підтверджує фактичне місце проживання (наприклад, довідку про статус ВПО або акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмут архівний: як у 2016 році місто відзначало День вишиванки

Семаковська Тетяна 15:35, 15 Травня 2025
Учасниці Дня вишиванки у 2016 році / фото Бахмут IN.UA

У 2016 році в Бахмуті відбулося дефіле вишиванок, до якого могли долучитися усі охочі. Святкову ходу присвятили Дню вишиванки в Україні, котрий у тому році відзначали 19 травня.

Редакція Бахмут IN.UA згадує, як саме пройшло міське дефіле вишиванок у Бахмуті у 2016 році.

Дефіле вишиванок у Бахмуті, 2016 рік

19 травня 20216 року в центрі Бахмута відбулося святкування Дня вишиванки. Воно супроводжувалося різноманітними активностями для містян та гостей міста, серед яких був телеміст ”Бахмут-Київ”, різноманітні майстер-класи від іменитих майстрів з гончарної майстерності, виготовлення святкових листівок, ляльок-мотанок та інших атрибутів української культури. Проте, головною подією дня стало масштабне дефіле вишиванок.

Дефіле вишиванок відбулося у самому біля Алеї Троянд. Учасники продемонстрували традиційний український одяг у сучасному стилі. Подія об’єднала громаду навколо національної спадщини та підтримки української культури.

Учасники та учасниці дефіле / скриншот
Кожен вихід учасників супроводжувався розповіддю про вбрання / скриншот
У дефіле брали участь різні майстри вишивки / скриншот
Особливістю події була демонстрація вишиванок з сіл Бахмутського району / скриншот
Вишиванки / скриншот
Вишиті сорочки та сукні / скриншот
Українські строї / скриншот

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Пільги на комуналку для багатодітних родин у 2025: хто має право та як оформити

Багатодітні родини, які виховують трьох і більше дітей, мають право на оформлення різних видів державної допомоги. Серед них — спеціальні житлово-комунальні пільги, що значно полегшують […]

16:35, 15.05.2025 Скопіч Дмитро

Бахмут архівний: як у 2016 році місто відзначало День вишиванки

У 2016 році в Бахмуті відбулося дефіле вишиванок, до якого могли долучитися усі охочі. Святкову ходу присвятили Дню вишиванки в Україні, котрий у тому році […]

Допомога переселенцям в Одесі: реєстрація на продуктові пакети від міської ради

Громадська організація “ВПО України Одещина” відкрила реєстраційну форму для отримання продуктових наборів внутрішньо переміщеними особами. Допомога надається у вигляді продуктових пакетів. Про це повідомили представники […]

14:15, 15.05.2025 Скопіч Дмитро
штурм

ЗСУ зірвали російський штурм на Новопавлівському напрямку: яких втрат зазнали окупанти

ЗСУ тримають оборону на Новопавлівському і Покровському напрямках. Попри те, що окупанти подвоїли сили наступу, українським захисникам вдалось покращити тактичне положення і зменшити власні втрати. […]

толбухіна

Вулиця Толбухіна у Бахмуті: окупанти оприлюднили нові кадри

На російських пропагандистських каналах публікують нові кадри з Бахмута. Окупанти показали фото, на яких зафіксовані руйнування на вулиці Дмитра Самофалова (колишня назва — Толбухіна). Кадри зроблені у […]