Росіяни намагаються відрізати Торецьк від логістики: що кажуть у DeepState

Валентина Твердохліб 09:50, 5 Серпня 2025
торецьк
Торецький напрямок / скриншот мапи DeepState

Російська армія не полишає спроб захопити Торецьк і розвинути наступ на Костянтинівку. Для цього ворог атакує з двох напрямків: в районі сіл Біла Гора і Яблунівка.

Про ситуацію біля Торецька розповіли аналітики DeepState.

Ситуація на фронті біля Торецька

Російська армія намагається повністю перекрити логістики в напрямку Торецька та Щербинівки. Для цього вони намагаються розвинути наступальні дії на двох напрямках: в районах Біла Гора — Олександро-Шультине та Яблунівка — Олександро-Калинове.

Наразі окупанти намагаються закріпитися і окупувати село Біла Гора. Контроль Білої Гори та сусіднього села Олександро-Шультине дадуть росіянам певні переваги. У цих селах вони можуть зробити опорні пункти для пілотів FPV-дронів. Також вони можуть спробувати додатково взяти територію з висотами, які знаходяться навколо, адже самі села перебувають у низині.

Біла Гора / скриншот мапи DeepState

Паралельно з цим окупанти активно йдуть в бік сіл Олександро-Калинове та Яблунівка. Взяття під контроль цих населених пунктів дасть можливість ускладнити логістику на Щербинівку і Петрівку.

“Ворог не втратить можливості завести свої екіпажі, щоб реалізувати ці ускладнення, а сьогодні к*ц*пи вже майже повністю окупували Яблунівку і намагаються закріпитися в Олександро-Калиновому. Після реалізації цих задач, при наявних можливостях, к*ц*пи полізуть окрім Бересток ще й в сторону Катеринівки, що збільшить потенціал повного перекриття логістики”, — заявили у DeepState.

Ситуація в районі Яблунівки / скриншот мапи DeepState

Нагадаємо, що востаннє просування рф біля Торецька фіксували в середині липня. Тоді ворогу вдалось пройти вперед біля селища Диліївка і в селі Леонідівка.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Перші кадри після повернення додому: фото українців, звільнених з полону 5 червня

Валентина Твердохліб 15:45, 5 Червня 2026
Звільнені з полону 5 червня / фото Володимир Зеленський

5 червня відбувся черговий обмін полоненими, у межах якого до України повернули 185 військових та 1 цивільного. Серед звільнених захисників — воїни ЗСУ, Нацгвардії та Державної прикордонної служби. Деякі з них обороняли Маріуполь і перебували в полоні з 2022 року.

Редакція публікує обрані кадри звільнених з полону.

Обмін 5 червня: фото звільнених

Звільнені українці / фото Володимир Зеленський
Військові, звільнені з полону / фото Володимир Зеленський
Всі військові, яких звільнили 5 червня / фото Володимир Зеленський
Сльози після повернення додому / фото Володимир Зеленський
Після обміну військові відправляються на реабілітацію / фото Володимир Зеленський
Обійми з побратимами / фото Володимир Зеленський
Перший дзвінок до рідних / фото Володимир Зеленський
Військові зі стягами своїх бригад / фото Володимир Зеленський
Обійми / фото Володимир Зеленський
Звільнені українці / фото Володимир Зеленський
Дзвінок додому після звільнення / фото Володимир Зеленський
Звільнені полонені в межах обміну 5 червня / фото Володимир Зеленський
полону
Військові на рідній землі / фото Володимир Зеленський

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Україна повернула з полону 185 захисників, серед них оборонці “Азовсталі”

Валентина Твердохліб 14:57, 5 Червня 2026
полону
Звільнені з полону 5 червня 2026 року / фото Володимир Зеленський

Сьогодні, 5 червня, пройшов черговий обмін полоненими між Україною та рф. Загалом з неволі повернулися додому 185 захисників. Деякі з них перебували в полоні з 2022 року.

Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський.

Обмін 5 червня

Сьогодні, 5 червня, ще 185 українських захисників сьогодні повернулися додому з російського полону. Це воїни ЗСУ, Нацгвардії та Державної прикордонної служби.

Звільнені військові тримали оброну в Маріуполі та на “Азовсталі”, на Донецькому, Луганському, Харківському, Херсонському, Запорізькому, Сумському, Київському та Курському напрямках. Серед них є ті, хто перебував у полоні ще з 2022 року.

Разом із захисниками з полону звільнили одного цивільного.

Після повернення на підконтрольну Україні територію звільнені військові проходять медичний огляд, реабілітацію та отримують необхідну допомогу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фоторепортаж

Перші кадри після повернення додому: фото українців, звільнених з полону 5 червня

5 червня відбувся черговий обмін полоненими, у межах якого до України повернули 185 військових та 1 цивільного. Серед звільнених захисників — воїни ЗСУ, Нацгвардії та Державної […]

полону
Важливо

Україна повернула з полону 185 захисників, серед них оборонці “Азовсталі”

Сьогодні, 5 червня, пройшов черговий обмін полоненими між Україною та рф. Загалом з неволі повернулися додому 185 захисників. Деякі з них перебували в полоні з […]

житлом
Важливо

Скільки родин із тимчасово окупованих територій купили житло за ваучери

В Україні працює житлова програма для ВПО з тимчасово окупованих територій. Переселенці і переселенки зі статусом УБД або отриманою інвалідністю внаслідок війни можуть отримати житлові […]

засудили

Передавала росіянам дані про захисників Маріуполя: суддю з Бердянська засудили на 15 років за держзраду

У 2022 році суддя окупованого міста Бердянськ на Донеччині почала працювати на спецслужби рф. За власною ініціативою вона передавала дані про бійців “Азову”, які обороняли […]

бахмута

Окупанти звітують про виплату компенсацій на ТОТ: мешканці ставлять ці заяви під сумнів

Російські окупанти поширюють заяви про виплату компенсацій на окупованій Донеччині. Останнім часом ця тема є головною в риториці окупаційних адміністрацій. За словами Олексія Муратова, очільника […]