Окупаційна влада Маріуполя передає покинуті квартири новим мешканцям

Валентина Твердохліб 11:35, 11 Червня 2025
квартири
Черги на отримання покинутих квартир / фото Маріупольська міськрада

Окупаційна влада Маріуполя привласнила квартири місцевих жителів, які виїхали з ТОТ. Житло визнали “муніципальною власністю” і передаватимуть іншим людям. Наразі окупанти приймають заяви про передачу майна.

Про це повідомляє Маріупольська міськрада.

Окупанти привласнюють квартири маріупольців

Окупаційна влада Маріуполя почала приймати заяви на отримання житла з так званого “муніципального житлофонду” — квартир маріупольців, які виїхали з міста через окупацію. Покинуте майно окупанти привласнили через новостворені суди.

Раніше окупанти повідомляли, що “безхозними” вже визнано 142 квартири. Їх передали у власність “муніципалітету”. Стосовно ще 600 квартир вже є “судові рішення”.

Вкрадені квартири, нібито, передаватимуть у власність маріупольцям, які продовжують лишатися в місті, але не мають власного житла.

Як окупанти дурять маріупольців

Окупаційна влада неодноразово вводила в оману маріупольців. Раніше в місті запустили програму “безвідсоткової іпотеки на житло”. Втім діє вона лише для росіян. Для маріупольців, чиї домівки знищили окупанти, немає ніяких програм. Окупаційна влада навіть вдається до підступів — змінює юридичні адреси будинків, щоб відмовляти людям у наданні обіцяної компенсації.

Є випадки, коли люди все ж отримували обіцяні від рф компенсації, але все одно залишились без житла. Про такі факти повідомляє донецьке пропагандистське видання “блокнот”.

квартири
Постраждалі маріупольці записують відеозвернення до путіна / скриншот із росджерел

Мешканка Маріуполя Ольга Русанова, нібито, отримала компенсацію за свій зруйнований будинок. Отримані кошти жінка віддала підряднику, який обіцяв збудувати нове житло і яку рекомендувала місцева адміністрація. Та новий будинок для жінки так і не звели. Отримавши кошти, компанія виїхала за межі “днр”.

Від дій шахраїв, нібито, постраждали десятки людей. Окупаційна адміністрація вирішити цю проблему не може.

Раніше редакція розповідала про ситуацію з виплатами “компенсацій” від рф бахмутянам і авдіївцям. Що обіцяють людям і чому рф не виплачує гарантовані кошти, читайте в нашому матеріалі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як перевірити готовність закордонного паспорта: гід по процедурі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 17 Червня 2025
Кордон України та Молдови / фото з Вікіпедії

В Україні є можливість перевірити готовність закордонного паспорта — документа, який дає право перетинати державний кордон, а також який слугує підтвердженням громадянства України в будь-якій частині світу. Здійснити перевірку можна онлайн через вебсайт ДМС України.

Детальніше про те, як перевірити готовність закордонного паспорта — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як перевірити, чи готовий закордонний паспорт

Закордонний паспорт є основним документом для виїзду за кордон громадян та громадянок. Його наявність дозволяє перетинати державний кордон, а також слугує підтвердженням громадянства України.

Готовність біометричного закордонного паспорта можна перевірити через офіційний сайт Державної міграційної служби України. Для цього слід виконати кілька простих кроків:

  • перейти на сайт ДМС України;
  • у меню “Сервіси” обрати розділ “Перевірка стану оформлення документів”;
  • заповнити запропоновану форму, де у першому полі потрібно вказати тип документа — “Паспорт громадянина України для виїзду за кордон”;
  • обрати, для кого оформлювався документ — для дорослого чи дитини;
  • ввести серію та номер паспорта.

Після заповнення форми система надасть інформацію про стан виготовлення документа. Якщо він готовий, то його можна забрати.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як ветеранам у віддалених громадах отримати допомогу: контакти

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:30, 17 Червня 2025
Допомога військовим та їх сім’ям у восьми областях / фото 24 ОМБр

У восьми областях України працюють виїзні мобільні групи, які надають безплатну юридичну, соціальну та психологічну підтримку ветеранам і їхнім родинам.

Про це повідомили представники Програми реінтеграції ветеранів IREX.

Безплатна юридична, соціальна та психологічна допомога для ветеранів

У восьми областях України реалізовується програма реінтеграції ветеранів, у межах якої працюють спеціальні мобільні групи. Вони надають військовим і їхнім родинам безплатну юридичну, соціальну та психологічну допомогу.

Ініціатори проєкту зазначають, що у складі команди є юрист, психолог і соціальний працівник із практичним досвідом роботи. Вони можуть приїхати до будь-якої громади в межах областей, де діє програма.

Як зв’язатися з мобільною групою

Щоб зв’язатися з мобільною групою та отримати допомогу, потрібно зателефонувати за одним із номерів, що відповідають конкретним регіонам:

  • Львівська область — +380 (97) 952 2090;
  • Вінницька область — +380 (67) 959 4065;
  • Одеська область — +380 (93) 000 3979;
  • Хмельницька область — +380 (96) 563 0090;
  • Миколаївська область — +380 (512) 776 451;
  • Сумська область — +380 (96) 687 3575;
  • Рівненська область — +380 (93) 894 2227;
  • Чернігівська область — +380 (77) 556 7777.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як перевірити готовність закордонного паспорта: гід по процедурі

В Україні є можливість перевірити готовність закордонного паспорта — документа, який дає право перетинати державний кордон, а також який слугує підтвердженням громадянства України в будь-якій […]

18:00, 17.06.2025 Скопіч Дмитро

Як ветеранам у віддалених громадах отримати допомогу: контакти

У восьми областях України працюють виїзні мобільні групи, які надають безплатну юридичну, соціальну та психологічну підтримку ветеранам і їхнім родинам. Про це повідомили представники Програми […]

16:30, 17.06.2025 Скопіч Дмитро

Допомога після обстрілу Києва: куди звертатися постраждалим від російської атаки 17 червня

17 червня росіяни обстріляли Київ — російські війська завдали ударів по цивільній інфраструктурі, внаслідок чого є поранені та загиблі. У місті почали діяти осередки, де […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

18 червня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

часовоярська громада

Проїзд для цивільних недоступний: Сергій Чаус про ситуацію в Часовоярській громаді

У Часовоярській громаді тривають активні бойові дії. Попри це, у громаді продовжують лишатися цивільні. Їх наразі налічується понад 140 осіб. Через складну безпекову ситуацію вивезення […]