Офіцер 59-ї бригади розповів для чого росіяни б’ють по інфраструктурі Покровська

Валентина Твердохліб 09:55, 16 Вересня 2024
будівля в покровську
Зруйнована будівля в Покровську / фото Покровська МВА

Росіяни не полишають спроб захопити місто Покровськ на Донеччині. Для цього вони використовують свою звичну тактику: знищити інфраструктуру, а потім зайти в зруйноване місто.

Про це в ефірі телеканалу “Еспресо” розповів офіцер 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка Сергій Цехоцький.

Покровськ: ситуація на 16 вересня

За словами офіцера 59-ї бригади, наразі в Покровську складна, але контрольована ситуація. Ворог не припиняє щільні обстріли.

“За минулу добу, 15 вересня, на позиціях 59-ї бригади противник здійснив 10 спроб штурму, також було 160 скидів з дронів, трохи більше за кількістю відбулося обстрілів наших позицій. Тобто уявіть цей жах, який постійно є на полі бою”, — зазначає Сергій Цехоцький.

Просування росіян біля Покровська / скриншот мапи DeepState

Наразі головна мета окупантів — знищити інфраструктуру міста. І це їм вдається. У Покровську вже розбиті шляхопроводи та перебиті міські комунікації, через що в місцевих жителів немає світла, води та газу.

“Зараз противник націлився на знищення інфраструктури Покровська, руйнуючи шляхопроводи. У загарбника завжди була така тактика ведення війни – знищити, а потім намагатися туди увійти. Наразі вже понад тиждень росіяни роблять спроби обійти Покровськ та вдарити по флангах, це північ та південь, де вони сконцентрували свою найбільш потужну силу. Насамперед окупант своєю піхотою намагається прорвати нашу оборону, діє все тими ж малими піхотними групами. Наша задача – виявляти такі групи та знищувати, що ми й робимо”, — зауважив Сергій Цехоцький.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Влітку в Україні можуть вимикати світло: причини обмежень

Семаковська Тетяна 12:45, 25 Червня 2026
Відключення світла / фото ДТЕК

У найближчі два місяці споживачі можуть зіткнутися з п’ятигодинними відключеннями електроенергії через погодні умови та атаки на інфраструктурні об’єкти. В Києва вже застосували екстрені обмеження електропостачання.

Про це повідомив Віталій Зайченко, голова правління НЕК “Укренерго” в інтерв’ю виданню “РБК-Україна”.

Відключення світла у липні-серпні в Україні

Голова правління НЕК “Укренерго” Віталій Зайченко в інтерв’ю виданню “РБК-Україна” озвучив сценарії розвитку подій в енергосистемі. У липні та серпні тривалість обмежень електропостачання може сягати п’яти годин під час пікових періодів. Такий сценарій можливий за наявності двох умов:

  • утримання температури повітря на рівні від 30 градусів понад один тиждень;
  • продовження масованих російських атак на об’єкти генерації.

Водночас зазначається, що 25 червня компанія ДТЕК за вказівкою “Укренерго” застосувала екстрені відключення електроенергії для споживачів на лівому березі Києва.

Фактори впливу на енергосистему

У 2024 році представники ДТЕК пояснювали вплив погодних умов на графіки відключень. Традиційно влітку відбувається підготовка атомних енергоблоків до зимового періоду. Раніше дефіциту не виникало завдяки роботі теплових та гідроелектростанцій. Зараз їхнє використання для перекриття потреб не завжди можливе.

Спекотна погода призводить до масового використання кондиціонерів та інших приладів для охолодження на підприємствах і в домівках. Це збільшує загальне навантаження на енергосистему на 25 відсотків. Сонячні електростанції у цей час виробляють найбільшу кількість енергії, але споживання все одно зростає.

Механізми балансування та очікування

Денне споживання електроенергії планують покривати за рахунок кількох джерел:

  • потужностей атомної енергетики;
  • імпорту електроенергії;
  • відновлюваних джерел енергії.

Вечірні піки доведеться балансувати обмеженням постачання для споживачів. За відсутності нових ударів енергосистема має високі шанси працювати без обмежень.

Ситуація цього літа є легшою порівняно з літом 2025 року. Це зумовлено розвитком нової розподіленої генерації та кращим захистом підстанцій. Ймовірні графіки відключень будуть не такими важкими, як у зимовий період.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Бахмуті змінили радницю з питань гендерної рівності та протидії насильству

Валентина Твердохліб 12:00, 25 Червня 2026
радницю

23 червня в Бахмуті призначили нову радницю з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі. Нею стала Катерина Літовченко — начальниця Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради.

Про це йдеться у розпорядженні Бахмутської МВА № 181рр.

Нова гендерна радниця в Бахмуті

23 червня 2026 року розпорядженням начальника Бахмутської МВА призначили радницю з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі. Нею стала Катерина Літовченко — начальниця Управління молодіжної політики та у справах дітей.

Раніше цю посаду обіймала Вікторія Кушнір — колишня начальниця Управління молодіжної політики та у справах дітей. Редакції Бахмут IN.UA вона розповідала, що в положенні управління зазначена діяльність з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, проведення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі. Отже, діяльність радниці є дотичною до основної посади — начальниці Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради.

Посада радниці не є новою штатною одиницею, тому не передбачає окремого фінансування чи оплати праці.

Як звернутися до гендерної радниці

Якщо ви стали свідком або жертвою гендерної дискримінації, звернення приймають на офіційну електронну пошту Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міськради —
[email protected].

Отримавши звернення, спеціалісти можуть скерувати постраждалого чи постраждалу до органів місцевого самоврядування, спеціальних установ чи мобільних бригад соціально-психологічної допомоги. За бажанням спеціалісти можуть супроводжувати заявника та надавати консультації в онлайн-режимі.

Також за ініціативи Управління молодіжної політики та у справах дітей працює Telegram-бот “Берегиня”. Тут бахмутяни можуть знайти інформацію про способи захисту від насильства та дізнатися контакти служб допомоги. Бот доступний за покликанням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Влітку в Україні можуть вимикати світло: причини обмежень

У найближчі два місяці споживачі можуть зіткнутися з п’ятигодинними відключеннями електроенергії через погодні умови та атаки на інфраструктурні об’єкти. В Києва вже застосували екстрені обмеження […]

радницю

У Бахмуті змінили радницю з питань гендерної рівності та протидії насильству

23 червня в Бахмуті призначили нову радницю з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі. Нею […]

Сьогодні останній день подачі заявок на грошову допомогу від NRC: деталі

25 червня 2026 року завершується прийом заявок на отримання фінансової підтримки від гуманітарної організації NRC в Україні. Реєстрація триватиме лише до 17:00 за київським часом, […]

11:35, 25.06.2026 Скопіч Дмитро
бахмут
Відео

Окупанти показали нові кадри з дворів багатоповерхівок у Бахмуті

На одному з російських пропагандистських каналів опублікували нові кадри з Бахмута. На них зафіксовані руйнування багатоповерхових будинків. Кадри зроблені влітку 2026 року. Редакція публікує відео. Бахмут у […]

донеччині

Окупанти провели понад 80 штурмів на Донеччині: яка ситуація на різних напрямках

На Донеччині тривають активні бойові дії. Найактивніше противник атакує на Покровському напрямку, де протягом доби зупинили понад 30 штурмів. Загалом на Донеччині протягом минулої доби […]