Одна з найбільших атак росіян: ЗСУ зупинили рух ворога у бік Костянтинівки

Семаковська Тетяна 10:15, 26 Липня 2024
Український військовий на позиції / фото ілюстративне, Генштаб

Українські війська, 24 липня, відбили одну з найбільших російських механізованих атак в Україні з жовтня 2023 року на заході Донецької області. Геолокаційні кадри показують, що ЗСУ зупинили батальйонну російську атаку поблизу Костянтинівки після того, як російські війська просунулися до південно-східних околиць населеного пункту. Костянтинівка важлива ціль для росіян, зокрема через трасу Т-0524.

Про це свідчать дані Інститут вивчення війни.

Костянтинівка: новини

Українська бригада, що діє на Курахівському напрямку, повідомила, що війська рф пішли в масовану атаку. Ворог задіяв 11 танків, 45 бойових броньованих машин, 12 мотоциклів та близько 200 військовослужбовців з кількох тактичних напрямків на світанку 24 липня.

Наша повітряна розвідка ідентифікувала механізовані колони на відстані. ЗСУ застосували артилерію, безпілотні літальні апарати й мінні поля, щоб відбити російський штурм. Сили Оборони пошкодили або знищили шість російських танків, сім бойових броньованих машин і всі 12 мотоциклів. Після цього росіяни відступили.

Російські окупанти не проводили більш масштабних наступів Україні з перших днів чотиримісячної операції росії із захоплення Авдіївки в жовтні 2023 року. Російські війська, ймовірно, мали намір просунутися далі в Костянтинівку та перерізати трасу Т-0524 Вугледар-Костянтинівка. Це їх головна мета на цій ділянці фронту.

Російський воєнкор нещодавно припустив, що війська рф активізують операції на південь від Костянтинівки та змусять українські війська відступити з позицій у Вугледарі та навколо нього. Однак армія рф не досягне оперативно значущих успіхів на цій ділянці фронту в найближчій перспективі.

Навіть, якщо вони зможуть просунутися та змусять українські війська відступити з прилеглих позицій, то ця територія не має оперативно значущих об’єктів. Вона складається здебільшого з полів, ізольованих невеликих поселень, а також не має значних тактичних висот поблизу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Битва за Часів Яр: хронологія основних подій

Семаковська Тетяна 18:00, 24 Липня 2024
Часів Яр та танк ЗСУ / ілюстрація Бахмут IN.UA

Часів Яр — місто, де зараз росіяни ведуть потужні наступальні дії. Саме від цього населеного пункту, де до війни проживали близько 14 тисяч осіб, залежить й подальше просування росіян до Костянтинівки, Краматорська та Слов’янська.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, чому це місто важливе для України та як проходить його оборона з самого початку й до сьогодні.

Битва за Часів Яр

Рік тому, коли битва за Бахмут, була у самому розпалі, саме Часів Яр був найголовнішим логістичним центром української армії на цьому напрямку. Через нього  проходила й відома “дорога життя”, завдяки якій вдавалося евакуювати поранених з майже оточеного міста. 

Цілі росіян змінилися після окупації Бахмута. Тоді вони вирішили йти далі, щоб захопити військову агломерацію Слов’янськ-Краматорськ та вийти на адміністративні кордони Донецької області. Проте, на їх шляху постав Часів Яр — оборонний пункт. Місто розташоване на висотах, а на схід від нього розмістився канал.

Просування росіян у Часів Ярі

Битва за Часів Яр розпочалася у квітні 2024 року, коли до міста почали наближатися росіяни та їх важка техніка. Перші спроби виявилися марними та супроводжувалися величезними втратами техніки та живої сили ворога. 

Розуміючи важливість Часового Яру для подальшого наступу, військове командування ворога залучило до наступу елітні підрозділи, зокрема, 98-му повітряно-десантну дивізію та 11-ту десантно-штурмову бригаду. Такі кроки теж не мали успіхів.

Прифронтовий Часів Яр / фото 93-тя ОМБр 

Вже в травні російські війська форсували канал Сіверський Донець-Донбас на півдні від Часового Яру та дійшли до межі міста. Представники армії окупантів у цей період почали поширювати повідомлення, що нібито їх війська вже зайшли безпосередньо у місто Часів Яр. Втім, подібні заяви не відповідали дійсності. 

Спроби штурмувати місто продовжуються й сьогодні. Найзапекліші бої точаться в районі каналу Сіверський Донець-Донбас та в самому Часів Ярі, а саме в мікрорайоні “Канал”. Відомо, що росіяни використовують не тільки піхоту та артилерію, але й заборонені Женевською конвенцією види озброєння. В першу чергу, це стосується самохідних вогнеметних систем ТОС-1А “Солнцепьок”, яку самі росіяни називають “найпотужнішою неядерною зброєю”.

Часів Яр вже порівнюють з Бахмутом. Сам же начальник МВА Часів Яру Сергій Чаус прокоментував редакції Бахмут IN.UA цей факт наступним чином:

Ситуація аналогічна, просто для нас це триває трохи більше. Місто менше, але руйнувань більше, той самий Канал він фактично знищений. Там немає не те що більш менш цілого, а залишаються лише залишки будинків.

Гуманітарна ситуація в Часів Ярі

Часів Яр / фото 24 ОМБр

В місті, попри постійні обстріли та спроби штурму, все ще залишаються люди. За словами місцевого волонтера Євгена Ткачева, місцеві змушені жити в підвалах, а пересуватися містом можна лише рано-вранці або за несприятливих погодних умов. Це пов’язано з використанням росіянами FPV-дронів для атак.

Місто зруйноване. Волонтер описує його так:

Мародерам вже нічого красти”, – за словами волонтера, масштаби руйнувань у Часів Ярі є настільки великими, що мародерам уже просто немає чого красти – все пограбовано чи знищено обстрілами.

В місті активно проводилась евакуація, яка зараз серйозно сповільнилася через дії росіян. Волонтери та рятувальники змушені діяти з максимальною обережністю, ризикуючи життям при пересуванні містом. 

Ті люди, які евакуювалися, знайшли прихисток в різних регіонах України. Зокрема, відомо, що більшість евакуйованих мешканців Часового Яру знайшли прихисток у Києві та Київській області, а також у Дніпрі та Дніпропетровській області. Ці регіони продовжують надавати тимчасове житло та необхідну допомогу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

упа

З Покровська вивезли прах воїна УПА, дисидента Данила Шумука: де буде перепоховання

У Львові перепоховають воїна УПА, дисидента, учасника руху опору Данила Шумука. Його прах перевезли з Покровська. Перепоховання Данила Шумука ініціювала його онука. Про це повідомляє […]

Коли розпочнуться зимові канікули у 2025 році: пояснення

Навчальний рік 2024-2025 в Україні продовжується. За плечима школярів один пройдений семестр та повноцінні зимові канікули. Утім, а коли саме вони розпочинаються у школах? Редакція […]

16:20, 26.12.2024 Скопіч Дмитро
Купе вагона

Укрзалізниця збільшила кількість квитків на поїзди: які напрямки

До новорічних свят Укрзалізниця додала вагони на найпопулярніші рейси. Завдяки цьому ще більше людей зможуть купити квитки на свята. Додаткові вагони зможуть перевезти близько 4 […]

Як повернутися із СЗЧ через “Армія+”: пояснення “Принципу”

В Україні запрацювала нова функція застосунку “Армія+”, яка дозволяє військовим, які здійснили СЗЧ, повернутися на службу. Про це повідомили представники громадської організації “Принцип” в Facebook. […]

годинник

Бахмутський годинник “до” та “після”: фотофакт

Росіяни показали, який вигляд має Палац культури в центрі Бахмута. На фото видно і головну башту будівлі, де був встановлений годинник, який сповіщав про час […]