Main menu

34 a36c2Тестовий режим роботи єдиного веб-порталу використання публічних коштів «E-Data» закінчився. З першого липня всі розпорядники мають зареєструватися і надати інформацію про укладенні договори за I квартал 2016 року. За аналізом координаторів «Сильних громад» не всі бюджетні установи виконали вимоги Закону України «Про відкритість використання публічних коштів».

Закон регулює відносини і оприлюднення інформації про розпорядників і одержувачів бюджетних коштів. До першого березня 2016 року всі розпорядники, одержувачі бюджетних коштів, органи Пенсійного фонду, комунальні, державні підприємствам, а також фонди загальнообов’язкового державного соціального страхування повинні були зареєструватися на порталі (створити «Службовий кабінет»). Не всі комунальні підприємства Бахмутської міської ради зареєструвалися в на «E-Data». А саме немає інформації про «Бахмутелектротранс», «Бахмут-Воду», Архітектурно-планувальне бюро, Артемівське бюро технічної інвентаризації. Створені кабінети, але не має інформації від КП «Флора», «Артемівський парк культури та відпочинку», «Артемівське телерадіомовлення». Оприлюднюють інформацію про договори і звіти КП «Артемівська керуюча компанія» (тільки два договори), «Артемівський комбінат комунальних підприємств».

Що стосується підрозділів і відділів міської ради, то там теж не всі одержувачі коштів виконують обов'язок щодо оприлюднення фінансових операцій і звітів. Не має інформації від Управління молодіжної політики та у справах дітей. Управління муніципального розвитку і відділу охорони здоров'я, дитяча лікарня оприлюднили договори лише за перший квартал. Тільки один договір можна побачити на сторінці Комунального закладу охорони здоров'я «Центр первинної медичної допомоги», жодного звіту від цієї установи не має. Артемівський Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді не оприлюднив жодного договору, тільки звіт за перший квартал.

Було проаналізовано 31 розпорядника коштів (відділи, структурні підрозділи Бахмутської міської ради) серед яких 9 або не зареєструвалися зовсім, або не оприлюднюють данні. Це складає більше 30 відсотків. Загалом по Донецькій області станом на червень 2016 року, з 2770 суб’єктів надання інформації про використання публічних коштів, лише 1306 зареєструвалося у системі.

Після проведеного аналізу координатори «Сильних громад» звернулися до Бахмутської міської ради з проханням здійснити реєстрацію відсутніх структурних підрозділів міської ради із статусом юридичної особи та комунальних підприємств, засновником яких є міська рада на Єдиному веб-порталі з використання публічних коштів «E-Data».