Маєш право знати

Семаковська Тетяна 20:24, 19 Квітня 2016

Рух “Сильні громади Донеччини” спільно з Громадським медіа-порталом “Бахмут.in.ua” розпочинають нову рубрику “Маєш право знати”. Журналісти та громадські активісти будуть робити огляд проектів рішень і зрозумілою мовою розповідати мешканцям міста, які рішення виносять на розгляд депутатів Бахмутської ради.

Починаємо з проектів рішень, оприлюднених на сайті міськради для розглядання на 83-й сесії Бахмутської міської ради VI скликання 27.04.2016 року.

З 27 проектів велику частину займають проекти рішень, пов’язані з перейменуванням та затвердженням положень про відділи та комунальні підприємства міста. Це стосується відділа освіти, фінансового управління, управління молодіжної політики та у справах дітей , управління економічного розвитку, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділу культури, управління муніципального розвитку, відділу охорони здоров’я, окремі виконавчі органи, комунального підприємства «Бахмутський комбінат комунальних підприємств», територіального центру надання соціальних послуг, комітету по фізичній культурі і спорту, спортивних шкіл, управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради.

Центр надання адміністративних послуг виносить на затвердження свій регламент та положення у новій редакції.

Планується затвердити Порядок розгляду електронних петицій, адресованих Бахмутській міській раді. Раніше журналісти нашого сайту знайомили читачів з новою можливістю ініціювати важливі та цікаві ідеї і пропозиції, які входять у компетенцію міської ради.

На сесії у квітні буде розглядатись виконання Програми розвитку та збереження зелених насаджень на території Артемівської міської ради на 2013 – 2015 роки. Однак, детальнішу інформацію про напрямки Програми надати не має можливості, так як довідка начальника відділу розвитку міського господарства Артемівської міської ради Жеребятьєвої С.В., на підставі якої було сформовано даний проект рішення, не опубліковано на сайті Бахмутської міської ради, що є прямим порушенням Закону України «Про доступ до публічної інформації».

         До Програми економічного і соціального розвитку території Артемівської міської ради на 2016 рік , яка була прийнята наприкінці 2015 року вносять зміни, по статтям фінансування сфери охорони здоров’я. Збільшуються суми на проведення поточних ремонтів амбулаторій і розвиток сфери охорони здоров’я.

         Комунальне підприємство «Артемівський комбінат комунальних підприємств за 2015 рік», яке має займається утриманням міських доріг, скверів, лінії зовнішнього освітлення, надає ритуальні послуги представить звіт про роботу в 2015 році. У звіті можна побачити скільки і на які роботи витрачені гроші громади.  Так на ділянці  дорожньо-мостового господарства за  рахунок  коштів  місцевого  бюджету  було  виконано  робіт  на  суму – 1, 6 мільйони гривень. А саме:

– поточне  утримання  парків,  скверів,   бульварів – 574,1 тис.грн;

– утримання  в  належному санітарному стані  вулично – дорожньої мережі – 912,1тис.грн. Виконаний  ямковий  ремонт  доріг  на  суму – 2,7тис грн. Було  скошено трави  295,1тис м2  газонів  на  суму  85,7тис грн 

– очищення  та  ремонт  зливової  каналізації міста – 125,3 тис.грн;

– обслуговування  та  поточний  ремонт  фонтанів  – 30,0тис.грн;

– поточний  ремонт  та  зимове  утримання   доріг – 60,0 тис грн.

– інші  роботи  та  послуги (розмітка  доріг) – 119,0тис.грн.

            Поточні  видатки  (собівартість,  загальновиробничі  та  адміністративні  видатки)  склали  1870,1 тисяч гривень, а прибуток склав 11,2 тисячі гривень.

Ритуальною службою було надано послуг  на 2 мільйони гривень, з яких 451,8 тисяч гривень було профінансовано за рахунок коштів місцевого бюджету. Прибуток цієї сфери діяльності – 19,5 тис грн.

         Не менш цікавим буде наведення підсумків виконання у 2015 році Програми зайнятості населення на території Артемівської міської ради на період до 2017 року. Надані показники занятого населення, кількість не працевлаштованих, які знаходяться на обліку, які проходять профтехнавчання, наведена ситуація на ринку праці. Надана фінансова звітність про допомогу. Так, на виплату допомоги по безробіттю  було витрачено більше 20 мільйонів гривень, одноразова виплата допомоги по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності склала 673,0 тисяч гривень, організація профнавчання безробітних – 128,5 тисяч гривень, компенсація єдиного соціального внеску – 206,0 тисяч гривень,  відшкодування фактичних витрат роботодавцям на оплату праці за працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб – 4,2 тисяч гривень, громадські роботи та інші роботи тимчасового характеру – 58,6 тисяч гривень.

         Мешканцям міста представлять нову Програму посилення охорони публічної безпеки і боротьби зі злочинністю на території  Бахмутської  міської  ради «Правопорядок 2016-2017», якою буде затверджено основні напрямки, завдання, фінансове забезпечення, результати програми охорони публічної безпеки та боротьби зі злочинністю.

         Проект цього рішення Програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на території Бахмутської міської радина 2016-2018 роки. передбачає затвердження програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, основні напрямки, завдання, заходи, джерела фінансування (державний та міський бюджет). Визначені відповідальні за виконанням даної програми.

         На квітневій сесії буде розглянуто порядок прийняття безоплатно в комунальну власність територіальної громади м.Бахмута рухомого майна. Безхазяйне рухоме майно (приладдя дитячих та спортивних майданчиків, місць відпочинку), яке визначили інвентаризацією, з метою створення безпечних умов експлуатації, проведення дозвілля та  відпочинку дітей передають на баланс органам місцевого самоврядування. Таким чином можна буде виділяти кошти на ремонт, утримання, і контролювати стан майданчиків.

         Внесені зміни до Порядку організації списання майна (основних засобів) комунальної власності  територіальної  громади м.Артемівська. Рішенням буде затверджено порядок списання основних засобів, які знаходяться у комунальної власності міста Бахмута та обумовлена гранична сума списання такого майна. Дозвіл на списання з балансів підприємств,  надається керівнику, якщо первісна вартість за одиницю (комплект) в розмірі до 10000 гривень, а у випадку вартості майна понад 10000 гривень – таке майно буде списуватись за рішенням міської ради.

         Також на 83 сесії депутатів Бахмутської міської ради буде затверджено зміни в положення про постійні депутатські комісії, у зв’язку з перейменуванням та відбудуться зміни у склад комісії по конкурсному відбору суб’єктів оціночної діяльності в сфері оцінки землі та виконавців робіт із землеустрою, яка ще балу затверджена у 2013 році.

Детальніше ознайомитися з проектами рішень можна тут.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]