Main menu

DSCF7833 938edК річниці загибелі Героя України Дмитра Чернявського, який виступав на Донецькому Майдані за єдність України, в школі де навчався Дмитро підготували цікаву програму зі спогадами вчителів і виступами учнів. 

Про це повідомляє "Громадське радіо".

На фасаді школи втрете встановили меморіальну табличку Герою Небесної Сотні. Першу повісили в тому році, але її розбили за декілька тижнів після встановлення, не вдалася і друга спроба. На цей раз до справи підключилася громадськість. Активісти ГО "Спадщина" і "Моя Єдина" передали в школу ще дві таблички. Одну для шкільного музею, одну для фасаду.

"Якщо розіб'ють цю табличку, це буде явним доказом того, що Дмитро Чернявський не вмер, як окремі вважають. Що це ім'я живе у багатьох серцях - одні б'ють, а інші будують", - каже керівник ГО "Спадщина" Андрій Тимчак.  

DSCF7826 d0306DSCF7837 52065

одну табличку повесили в коридоре 1eab9Колектив ЗОШ№18 подав клопотання до міськради про те, щоб учбовий заклад носив ім'я Героя України.

Цю ініціативу підтримала громадськість:

"Дуже хвилююся і мені дуже сподобалось, що на заході було багато молодих людей, виступали діти. Мені сподобалось, як діти виконували Гімн України. Це було дуже зворушливо. Дуже гарно, подали подання на перейменування рідної школи Дмитра Чернявського на його ім'я", - відмітила волонтер ГО "Бахмут Український" Олена Лавренко.

Керівник "Бахмуту Українського" Олексій Гончаров також зазначив, що буде домагатися, щоб у Бахмуті була вулиця на ім'я Чернявського. Після того, як міськрада не підтримала цього рішення, він звернувся до суду:

"Мы подали исковое заявление в суд на решение сессии и исполкома по переименованию улицы 60 лет Образования СССР, потому что оно было принято с нарушением закона о присвоении имени объекту. Для того, чтобы как и предлагали большинство общественных организаций и сами жители (мы собирали подписи), эта улица называлась именем Героя Украины Дмитрия Чернявского".

даша a41b6Учениця 10-А класу Даша Філоненко, яка з товаришами поклала квіти до меморіалу підкреслила, що збереження пам'яті вважає головним обов'язком молоді:

"Нужно чтить память таких людей, которые отстаивали нашу Родину, Независимость, наше будущее".

DSCF7792 73c5dDSCF7797 5cc10DSCF7800 dd4b7DSCF7802 b588fDSCF7806 a5f85DSCF7833 938ed