«Справжній патріотизм відчуваєш тільки за кордоном»: як українець повернувся з Польщі, щоб захищати країну

Семаковська Тетяна 15:50, 25 Листопада 2022

Screenshot 156 ae8edДмитро Сменов, до 24 лютого будував своє життя в Польщі, туди герой переїхав у 2018 році. Чоловік працював програмістом в Польщі останні роки. Втім, зараз він захищає нашу країну в складі ЗСУ. Чому Дмитро вирішив повернутись в Україну та як проходять його дні на фронті — читайте в нашому матеріалі.

Після початку повномасштабного вторгнення Дмитро вирішив повернутись в Україну, щоб захищати її від російських загарбників. Окрім того, чоловік розпочав вести стріми на платформі YouTube: https://youtu.be/xIz4lNwUTAI

«Дні були дуже напружені та складні. В перший же день війни, я одразу вирішив, що повертаюся і йду в армію. В мене в Україні залишилась донька. Вони приїхали разом з колишньою дружиною в Польщу. Я допоміг їм поселитися, облаштуватись і зробити документи. Також, в режимі 24/7 (по можливості) вів стрім на своєму ютубі, де координував тих, хто виїжджає, з тими, хто вивозить. Розповідав про перші та послідуючі кроки в Польщі», — розповідає чоловік.

Дмитро розповів чому він вирішив піти на фронт, каже, що це був імпульс і обурення:

«Справжній патріотизм відчуваєш тільки за кордоном. Коли в тебе є вибір — залишатися, чи повернутися назад в Україну. Зважуєш всі за і проти. Так от, я хочу, щоб у моїй доньці був вибір — повертатися після ВУЗу, чи залишатися у Європі. Загроза «путинского сапога», ставить під сумнів, такі альтернативи»

Дмитро Сменов запевняє, що саме заради цього він і пішов воювати, щоб був вибір у його дитини, та всіх дітей України:

«Додам, що це чисте зло. В ньому немає нічого руського або слов’янського. Є тільки комуністичне, фашистське, путінське. Я не хочу, щоб моя дитина жила в такому світі».

Щодо умов на фронті Дмитро від коментарів утримався, але чітко запевнив, що ЗСУ все витримують.Натомість боєць погодився поділитись з нами як проходять його будні на фронті: 

«Дні проходять по-різному, в залежності від напрямків, та періодів військових дій. Сплю більш-менш нормально. Стосовно їжі — в мене спартанський підхід до цього, є їжа — їм, нема — не їм. Але продовольче забезпечення в нашій армії на досить високому рівні. По розвагах — я не люблю розважатися. Тим більш, у нас треба бути в готовності 24/7. В цивільному житті, для мене теж робота була на першому плані. Розвагам виділяв мало часу. Зараз, мабуть, передивлюсь цей підхід, але треба це закінчувати та повертатися додому, я дуже скучив по своїх рідних», — розповідає військовий. 

313516584 660874322205478 5438631010673803463 n f9017

Дмитро Сменов. Фото: соцмережі

На питання, коли закінчиться війна та чи Дмитро дивиться новини на передовій герой відповів наступне:

«Я дуже сподіваюся на прогноз Буданова та очікую перемогу весною 2023 року. Звісно, хотілося б раніше. Дивлюся все на власні очі, та порівнюю з брехнею російської пропаганди. Це часом дуже цікаве, навіть смішно».

Після ротації військові проходять психологічну реабілітацію, ми запитали в Дмитра, чи це необхідно кожному військовому:

«Однозначно так! Багатьом вона вже потрібно. І я вважаю, що військовий психолог має бути в кожному підрозділі. Працювати з бійцями на постійній основі. Капелани є, а психологів бракує». 

На останок Дмитро Сменов запевнив нас, що забезпечення в нашої армії достатнє та тепло відгукнувся про поляків:

«Я і до війни був забезпеченою людиною. Все, що потрібно, можу придбати сам. Мені постійно пишуть мої польські рідні, друзі та колеги з праці. Питають, чи потрібно щось. Завжди готові допомогти фінансово, чи вислати необхідні речі з Польщі».

Фото: Фейсбук, Дмитро Сменов

Читайте також: «Ми просто приїхали з України й самі себе організували»: як українки в Бухаресті створили собі робочий простір

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]