Main menu

«Рідний батько та брат перейшли на бік окупантів»: як бахмутянка допомагає ЗСУ

golovne foto malynovska 1024x512 69320Анна Малиновська народилася в українському Бахмуті, але батьки жінки стали ярими прихильниками «русского мира», батько перейшов на бік росіян, цим шляхом пішов й брат Анни. Сама ж бахмутянка з 2017 року вступила до лав ЗСУ, а зараз навчає бойових медиків. Своєю історією жінка поділилася з журналістами «Слідства.Інфо».

Героїні сюжету 41-рік, в інформаційному просторі Анна Малиновська з'явилася не в найкращому світлі. Річ у тому, що у серпні 2022 року опублікували розслідування про поліцейських із Херсонщини, які перейшли на бік окупантів. Серед них був і брат Анни, оперуповноважений Ростислав Малиновський, якого росіяни призначили так званим заступником начальника управління карного розшуку. Майже вся родина Малиновських перейшла на бік окупантів, журналісти знайшли і проросійський допис самої Анни.

foto 2 c60bc

Проросійський допис, який був опублікований на сторінці Анни. Фото: скріншот зі сторінки Малиновської в російській соціальній мережі «Вконтакте»

Жінка вирішила розповісти свою версію історії. Каже, що сторінкою «Вконтакте», де був опублікований проросійський допис вже давно не користується. Натомість за словами жінки, допис мав допомогти втертися в довіру до батьків, яких вона хотіла вивезти з окупованих територій.

Анна Малиновська доєдналася до лав Збройних сил України у 2017 році, зараз жінка навчає бойових медиків. Батько Анни помер цього літа, про це героїня дізналася з соціальних мереж. Попри те, сторінку чоловіка продовжує вести мати Анни, яка теж є прихильницею росії.

Подібним шляхом пішов і брат Анни, втім чоловік перейшов на бік окупантів вже під час повномасштабного вторгнення рф. 46-річний Ростислав працював у карному розшуку в Херсоні, поліцейський став колаборантом. З братом, каже Анна, вона спілкувалася від початку Великої війни лише двічі, хотіла допомогти йому вибратися з окупованого на той час Херсону. Про те, що Ростислав перейшов на сторону окупантів героїня не знала.

foto 10 e1750

Брат Анни Малиновської у списку колаборантів. Фото: СБУ

«У випадку деокупації Херсона, якщо він нічого кримінального не зробив, припустимо, на очах у сім’ї не розстріляв людину тільки за те, що вона йшла у вишиванці. Чи не здав людей, які були колишніми військовими. Чи ще щось. У такому разі до нього ніяких запитань не буде», — вважає Анна.

Жінка вважає, що її брат залишився працювати у поліції окупованого Херсона, так само як залишилися на робочих місцях рятівники або лікарі. Сама ж Анна розповідає, що проукраїнській позиції завдячує дідусю. Медикиня наголошує, що в Бахмуті з проукраїнською позицією — нелегко.

«Коли я одягла українську форму, перше, про що мене запитали люди, яких я все своє життя лікувала: «А что ты будешь делать, когда наши придут, «ДНР»?», — пригадує Малиновська.

Фото: Слідство Інфо

Читайте також: «Відчула, що в мене пульсує кров з шиї»: історія бахмутянки, яка вижила з уламком в тілі

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!