Main menu

«Син пішов на службу вранці 24 лютого»: історія бахмутян, які наближають перемогу

314454385 454802503499500 8299439535268372121 n 3ebb7Віктор та Оля Хлипа родом з Бахмута, тут родина працювала та жила до 24 лютого. У початок повномасштабної війни сім'я не вірила, ще 23 лютого разом ходили на український мітинг, а наступного дня зранку син пішов захищати Україну. Про те, як склалася доля бахмутян — читайте в матеріалі.

 Віктор та Оля щирі патріоти свого міста, завжди підтримували Україну, мають чітку громадянську позицію. Чоловік волонтерить ще з 2014 року, коли почалася війна на Донбасі.

«Ми з дружиною та сином Валентином жили в Бахмуті до початку повномасштабної війни. Я мав невеличкий бізнес, він наразі залишився в місті. Дружина працювала держслужбовцем, син також був держслужбовцем, але коли почали формуватися батальйони ТРО, він вступив туди. Валентин офіцер запасу, в інституті закінчив військову кафедру. Син вирішив піти служити в батальйон територіальної оборони», — згадує Віктор.

За словами чоловіка, ніхто не думав, що так все почнеться. Валентин записався в ТРО напередодні, батьки слідкували за новинами, але не очікували, що все станеться так швидко. 23 лютого пригадує герой, всі приходили в Бахмут на мітинг в підтримку України.

«Зранку нам зателефонували друзі, сказали, що Харків та Київ бомблять, у нас ще тоді було спокійно. Сина підняли по тривозі, він поїхав на службу о шостій ранку», — розповідає Віктор.

З того часу Валентин повноцінно не був вдома, довгоочікуваної ротації поки немає. Родині вдалося лише декілька разів побачити сина, коли він встигав заїхати до Бахмуту, згодом через обстріли сім'я була змушена евакуюватися, наразі Віктор та Оля живуть в Києві.

У розмові, чоловік каже, що побут у столиці в родині не сильно змінився, дружина працює віддалено, як і раніше на посаді держслужбовця. Чоловік все ще займається волонтерством. Більшість друзів в Києві немає, але Віктор допомагає знайомим, займався пошуком амуніції та приладів нічного бачення.

З сином зв'язок тримають за допомогою менеджерів чи телефону. Віктор розповідає, що лишній раз намагаються не турбувати Валентина. Він сам виходить на зв'язок, коли має таку можливість. Наразі не було такого випадку, коли син довго не виходив би в онлайн. За словами чоловіка, родина змирилася з рішенням сина захищати свою країну. Батькам військових також радять підтримувати своїх дітей.

«Берегти себе, не ризикувати лишній раз, служити Україні, з такими настановами ми провели сина. Ми підтримали його рішення, він вже дорослий, вирішив значить так має бути. Тим паче зважаючи на нашу проукраїнську позицію, рішення сина не стало сюрпризом», — каже Віктор.

Родина Віктора та Олі Хлипа, як і всі українці чекають перемоги України, підтримують сина та продовжують працювати, робота відволікає. Раніше з Валентином бачилися часто, зараз же тримати зв'язок допомагає цифровий світ, але батьки не скаржаться. Натомість радіють кожному повідомленню від Валентина та пишаються своїм сином.

Фото: Генштаб

Читайте також: Три хвилини на прощання: як сім’ю бахмутян розділила війна

 Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!