Main menu

Всеукраїнський день бібліотек: чи працюють вони у Бахмуті? 

288060281 5150348408335314 2280683413792160831 n 7affcЩороку 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Це свято встановлено в Україні Указом Президента Україниу 1998 році. Скільки працівників залишилося і які запити бахмутян наразі опрацьовують в бібліотеці - читайте в матеріалі. 

«Бібліотеки у Бахмуті працюють. У серпні на початку вересня люди активно приходили та брали книжки. Зараз менше, адже інтенсивність обстрілів зросла, тож виходимо по можливості. За потреби та обставинами видаємо місцевим щось почитати, адже так хоч якось можна відволіктися від воєнного часу. Проте кількість працівників значно скоротилася. Якщо до війни у нас працювало понад 40 осіб у бібліотечній мережі, то зараз залишилися 10 саме у Бахмуті. Це переважно керівний склад або ті, хто не виїхав із міста», - розповіла начальник Управління культури Бахмутської міської ради Ірина Булгакова.

Як працювала міська бібліотека дивіться в архівному відео, яке ми зняли рік тому.

За її словами, багато працівників звільнилися, є такі, які виїхали через війну за кордон. З багатьма працівниками припинили трудові відносини через неможливість дистанційно працювати. Ті, хто залишилися у бібліотечній мережі протягом останнього часу, коли було світло, надавали цифрові послуги. А саме: допомагали людям подавати заявки про зруйноване житло та на грошову допомогу у “ДІЇ”, робили ксерокопії. 

Крім того, розповіла Ірина Булгакова, працівники, які лишилися слідкують за станом приміщень. Якщо зруйновані вікна, то допомагають закрити їх і зберегти майно.

На головному фото - архів Центральної міської бібліотеки Бахмутської міської ТГ зі сторіки у фейсбуці.