Main menu

У нас виходу немає, ми будемо воювати тут до кінця, - командир роти тероборони Бахмута

8e7f719f d866 4390 a9b3 2513845dc542 fd517З перших днів повномасштабного вторгнення командир роти ТРО з позивним «Берлін» захищає рідне місто. Чоловік живе і займається бізнесом в Німеччині, так коли почалася війна пішов захищати Незалежність України.  Про це і про те, як особиста відповідальність допомагає йому зберегти життя своїх підлеглих він розповів в інтерв’ю журналісту Юрію Бутусову. Ми зібрали головне із розповіді бійця.

«Останні п’ять років проживав у Берліні, там у мене є квартира, бізнес. 6 лютого повернувся до рідного Бахмута та мав їхати на роботу, проте почалася війна. У 2014-2016 роках вже служив у складі прикордонної частини. Крім того, був досвід служби у спецпідрозділі «Титан», тому вирішив, що лишуся і захищатиму свій дім», - говорить «Берлін».

З початком повномасштабного вторгнення колишній військовий хотів повернутися на прикордонну службу, пішов на старе місце дислокації підрозділу, виявилося, що там вже стоїть тероборона - вирішив залишитись.

Чоловік вже пройшов більше десятка контактних важких боїв із окупантами. У підпорядкуванні має бійців. Роботу його роти високо цінують у ЗСУ.  Проте перед тим, як відправити на завдання хлопців, спочатку проходить територію сам, і тільки потім розставляє всіх на позиції. 

«Один із важких боїв - коли повертали опорні пункти разом із 58-ю бригадою. Нашій роті поставили завдання її туди завести. Був бій, проте ми все виконали. Також один із важких моментів, коли отримали завдання забрати двухсотого, нашого воїна. Він лежав із автоматом у руках, у крові. Ми його витягли. Потім надійшов наказ зайняти цей пункт, також це зробили. А на ранок вибивали поруч орків з окопів. Вони були одягнуті у наш піксель. Проте і тут ми все зробили», - ділиться спогадами військовий. 

За цей час, додає «Берлін», він багато чого навчився у командирів, зокрема, із 93-ї бригади. А саме: як керувати вогневими засобами, створити систему, вести бій. І за це їм дуже вдячний. Додає, що на фронті всі допомагають один одному, підставляють плече. 

308951346 615957860167413 1395312617402534351 n 400be

Стадіон «Металлург» після обстрілу росіян, фото Віктор Лис.

«Бачили, що зробили орки із нашим Палацом спорту (стадіон «Металлург», - ред.)? Був сучасний спортивний комплекс, у нього влучила ракета, все розбито. На вулиці Горбатова великі вирви від ракетних ударів, зруйновані всі школи. На моїй рідній вулиці знесло повністю шість будинків, мій будинок також постраждав, повсюди згарища. Проте у нас виходу немає, ми будемо воювати тут до кінця», - підкреслив «Берлін».

Читайте також: Чотири години тримали наступ регулярної армії росії бійці Бахмутської ТРО