«Шарахається від кожного звуку»: що стало з врятованим у Бахмуті ведмедем

Семаковська Тетяна 10:36, 23 Вересня 2022

photo 5289571307190601704 w cc768Два тижні тому соцмережі бахмутян наповнила новина про кинутого напризволяще ведмедя, якого евакуйовані господарі залишили без води та їжі під обстрілами в тісній клітці. Військовослужбовці, які знайшли звіра, були шоковані його станом і змушені були ділитися з ним власними запасами, доки до Бахмута добиралися зоозахисники. Редакція «Бахмут.IN.UA» дізналася, як звір почувається зараз, і коли до нього можна буде приїхати в гості.

Ведмежий притулок «Домажир», розташований у Львівській області, ще 8 вересня розповів про порятунок ведмедя із приватного зоопарку у Бахмуті. Тоді активісти просили допомоги у фінансуванні перевезення та поділилися фотографіями схудлого, виснаженого та наляканого звіра.

«Ведмідь був залишений у приватному будинку на Донеччині, де зараз ведуться бойові дії. Наша команда без вагань втрутилася та запропонувала йому новий будинок! Ведмідь Бахмут, якого назвали на честь місця, звідки його врятували, був знайдений у вольєрі з пошкодженим дахом. Він був знесилений і після сильного стресу. Після того, як його залишили напризволяще, протягом останніх кількох днів ведмедя годували українські військові», – поділилися тоді співробітники притулку.

photo 5289571307190601720 y 1 8f9a0

Фото: UAnimals

За допомогою організації UAnimals ведмедя вдалося в оптимальних умовах перевезти на інший кінець країни. Потім фонд Притулку для диких тварин забезпечив необхідний ветеринарний супровід за екстремальних умов. Варто зазначити, що в UAnimals закликають не кидати тварин напризволяще. Якщо вже так вийшло, то варто якнайшвидше повідомити зоозахисникам точне розташування залишеної тварини.

Незабаром журналісти «Вільного радіо» дізналися про подробиці життя ведмедя до порятунку. Виявилося, що господарі приватного будинку, де він утримувався, евакуювалися. Знайти їх не вдавалося і військові, які виявили тварину у тісній клітці, зв’язалися із зоозахисниками. Коли бійці закарпатського легіону ЗСУ виявили тварину, вона була без їжі та води. Невідомо, скільки Бахмут був у такому стані та що з ним робили раніше.

photo 5289571307190601718 w 51cf4

Територію приватного будинку, де розташовувалася клітка, кілька разів обстрілювали росіяни. Тому той факт, що в клітку нічого не прилетіло, – диво. Однак постійний шум позначився на психологічному та фізичному здоров’ї звіра. На момент евакуації Бахмут важив 300 кілограмів і в дорозі йому доводилося постійно вводити фізіологічний розчин, щоб компенсувати зневоднення організму.

Журналісти «Бахмут.IN.UA» поцікавилися, як тварина почувається через два тижні після евакуації, в чому полягає процес адаптації та, чи можна побачити Бахмута особисто. Ми зв’язалися з Наталією Галайко – керівницею служби з догляду за ведмедями та заступником директора притулку «Домажир». Наталя безпосередньо брала участь у порятунку звіра та спостерігає за його станом зараз.

photo 5289571307190601728 w 3173d

Наталя Галайко. Фото: ведмежий притулок «Домажир»

«Зараз у ведмедя лише заплановано ветеринарний огляд, тому поки що не можна сказати, що він має явні проблеми зі здоров’ям. Тобто він у нормальному стані візуально. Трохи худий, тварина його віку повинна мати трохи більшу масу. Загалом він досить доброзичливий, не проявляє агресії до наших співробітників», – розповіла Наталя.

Оскільки зоозахисники досі не поінформовані про стан здоров’я ведмедя, його тимчасово посадили на своєрідну дієту: дають каші, варені овочі, варене м’ясо. Зараз за реакцією організму на таке харчування спостерігають і поступово вводять спеціально розроблений у притулку раціон, найоптимальніший для ведмедів. Зокрема, туди входять трава, гілки та різноманітна зелень зі схожим запахом.

photo 5289571307190601703 w 49d4d

Наталя припускає, що недостатня вага може бути наслідком нестачі їжі, виснаження та тривалого стресу. Проте своя територія із басейном, наближена до природного середовища, може прискорити процес адаптації. Зараз Бахмут знаходиться в одній з двох своїх кімнат і готується до переселення у вольєр.

«Видно, що ведмідь звик до контакту з людьми, але все ж таки він дещо наляканий, шарахається від кожного звуку, постійно прислухається і придивляється до того, що відбувається навколо. За досвідом співробітників центру, всім ведмедям, які приїхали зі східних регіонів України, знадобився деякий час на адаптацію та позбавлення від стресу», – поділилася Галайко.

Крім Бахмута, у центрі міститься три ведмеді з Покровська, які переїхали до Львівської області близько двох років тому. Аню, Френкі та Ласку врятували з приватного зоопарку, господар якого не міг належним чином подбати про тварин. Поки що Бахмута не підпускали до інших ведмедів, але він звикає до їхньої присутності неподалік через запахи.

чіл 1 d972d

Шансів на адаптацію до життя в дикій природі у ведмедів з зоопарків немає: тварини втратили безліч інстинктів, які грають вирішальну роль у виживанні. У природному середовищі ведмедиця вчить ведмежат правильно поводитись від двох до двох з половиною років. Окрім того, такі звірі звикли до присутності людей і часто підходять до поселень чи мисливців упритул. Це може створити ілюзію потенційної агресивності тварини та спровокувати вбивство ведмедя.

Оскільки квитки до притулку зараз не користуються великою популярністю, значну частину фінансування зоозахисників забезпечує організація «Чотири лапи International» та інші благодійні фонди. Відвідати Бахмута та інших ведмедів може будь-хто: центр продовжує роботу, але з метою безпеки наразі прийом гостей відбувається за попереднім записом. Залишити заявку можна за номером +380675093058, а приїхати до ведмедів – з середи по суботу з 17:00 до 18:00.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]