Main menu

photo 5289571307190601704 w cc768Два тижні тому соцмережі бахмутян наповнила новина про кинутого напризволяще ведмедя, якого евакуйовані господарі залишили без води та їжі під обстрілами в тісній клітці. Військовослужбовці, які знайшли звіра, були шоковані його станом і змушені були ділитися з ним власними запасами, доки до Бахмута добиралися зоозахисники. Редакція «Бахмут.IN.UA» дізналася, як звір почувається зараз, і коли до нього можна буде приїхати в гості.

Ведмежий притулок «Домажир», розташований у Львівській області, ще 8 вересня розповів про порятунок ведмедя із приватного зоопарку у Бахмуті. Тоді активісти просили допомоги у фінансуванні перевезення та поділилися фотографіями схудлого, виснаженого та наляканого звіра.

«Ведмідь був залишений у приватному будинку на Донеччині, де зараз ведуться бойові дії. Наша команда без вагань втрутилася та запропонувала йому новий будинок! Ведмідь Бахмут, якого назвали на честь місця, звідки його врятували, був знайдений у вольєрі з пошкодженим дахом. Він був знесилений і після сильного стресу. Після того, як його залишили напризволяще, протягом останніх кількох днів ведмедя годували українські військові», - поділилися тоді співробітники притулку.

photo 5289571307190601720 y 1 8f9a0

Фото: UAnimals

За допомогою організації UAnimals ведмедя вдалося в оптимальних умовах перевезти на інший кінець країни. Потім фонд Притулку для диких тварин забезпечив необхідний ветеринарний супровід за екстремальних умов. Варто зазначити, що в UAnimals закликають не кидати тварин напризволяще. Якщо вже так вийшло, то варто якнайшвидше повідомити зоозахисникам точне розташування залишеної тварини.

Незабаром журналісти «Вільного радіо» дізналися про подробиці життя ведмедя до порятунку. Виявилося, що господарі приватного будинку, де він утримувався, евакуювалися. Знайти їх не вдавалося і військові, які виявили тварину у тісній клітці, зв'язалися із зоозахисниками. Коли бійці закарпатського легіону ЗСУ виявили тварину, вона була без їжі та води. Невідомо, скільки Бахмут був у такому стані та що з ним робили раніше.

photo 5289571307190601718 w 51cf4

Територію приватного будинку, де розташовувалася клітка, кілька разів обстрілювали росіяни. Тому той факт, що в клітку нічого не прилетіло, - диво. Однак постійний шум позначився на психологічному та фізичному здоров'ї звіра. На момент евакуації Бахмут важив 300 кілограмів і в дорозі йому доводилося постійно вводити фізіологічний розчин, щоб компенсувати зневоднення організму.

Журналісти «Бахмут.IN.UA» поцікавилися, як тварина почувається через два тижні після евакуації, в чому полягає процес адаптації та, чи можна побачити Бахмута особисто. Ми зв'язалися з Наталією Галайко - керівницею служби з догляду за ведмедями та заступником директора притулку «Домажир». Наталя безпосередньо брала участь у порятунку звіра та спостерігає за його станом зараз.

photo 5289571307190601728 w 3173d

Наталя Галайко. Фото: ведмежий притулок «Домажир»

«Зараз у ведмедя лише заплановано ветеринарний огляд, тому поки що не можна сказати, що він має явні проблеми зі здоров'ям. Тобто він у нормальному стані візуально. Трохи худий, тварина його віку повинна мати трохи більшу масу. Загалом він досить доброзичливий, не проявляє агресії до наших співробітників», - розповіла Наталя.

Оскільки зоозахисники досі не поінформовані про стан здоров'я ведмедя, його тимчасово посадили на своєрідну дієту: дають каші, варені овочі, варене м'ясо. Зараз за реакцією організму на таке харчування спостерігають і поступово вводять спеціально розроблений у притулку раціон, найоптимальніший для ведмедів. Зокрема, туди входять трава, гілки та різноманітна зелень зі схожим запахом.

photo 5289571307190601703 w 49d4d

Наталя припускає, що недостатня вага може бути наслідком нестачі їжі, виснаження та тривалого стресу. Проте своя територія із басейном, наближена до природного середовища, може прискорити процес адаптації. Зараз Бахмут знаходиться в одній з двох своїх кімнат і готується до переселення у вольєр.

«Видно, що ведмідь звик до контакту з людьми, але все ж таки він дещо наляканий, шарахається від кожного звуку, постійно прислухається і придивляється до того, що відбувається навколо. За досвідом співробітників центру, всім ведмедям, які приїхали зі східних регіонів України, знадобився деякий час на адаптацію та позбавлення від стресу», - поділилася Галайко.

Крім Бахмута, у центрі міститься три ведмеді з Покровська, які переїхали до Львівської області близько двох років тому. Аню, Френкі та Ласку врятували з приватного зоопарку, господар якого не міг належним чином подбати про тварин. Поки що Бахмута не підпускали до інших ведмедів, але він звикає до їхньої присутності неподалік через запахи.

чіл 1 d972d

Шансів на адаптацію до життя в дикій природі у ведмедів з зоопарків немає: тварини втратили безліч інстинктів, які грають вирішальну роль у виживанні. У природному середовищі ведмедиця вчить ведмежат правильно поводитись від двох до двох з половиною років. Окрім того, такі звірі звикли до присутності людей і часто підходять до поселень чи мисливців упритул. Це може створити ілюзію потенційної агресивності тварини та спровокувати вбивство ведмедя.

Оскільки квитки до притулку зараз не користуються великою популярністю, значну частину фінансування зоозахисників забезпечує організація «Чотири лапи International» та інші благодійні фонди. Відвідати Бахмута та інших ведмедів може будь-хто: центр продовжує роботу, але з метою безпеки наразі прийом гостей відбувається за попереднім записом. Залишити заявку можна за номером +380675093058, а приїхати до ведмедів - з середи по суботу з 17:00 до 18:00.