Main menu

головна сумоїсти 9ae18Бахмутські спортсмени гідно представили нашу територіальну громаду на Чемпіонаті Європи з сумо, завоювавши одразу сім медалей. Журналісти «Бахмут.IN.UA» розпитали учасників змагань, як це було, та як далі тренуватись в умовах війни. Про це і не тільки - у нашому матеріалі.

Так, з 2 по 4 вересня у польському місті Кротошин відбувся чемпіонат Європи з сумо. На заході були присутні 400 спортсменів із 12 країн у вікових групах дорослі та молодь до 21 та до 23 років. Донецьку область представляли спортсмени з Бахмутської територіальної громади. Усього їм вдалося завоювати три золоті, дві срібні та дві бронзові медалі. Про це повідомило управління фізкультури та спорту Донецької обласної адміністрації. Своєю чергою Бахмутська міська рада поспішила привітати призерів.

Чемпіоном Європи серед дорослих у ваговій категорії понад 115 кілограмів став Олександр Вересюк. Він же посів друге місце серед чоловіків у абсолютній ваговій категорії. У командній першості золото серед чоловіків здобули Олександр Вересюк та Костянтин Коробко. Тренери сумоїстів широко відомі на Донеччині - це Олег Рева, а також Сергій та Любов Коробко.

Варто зазначити, що серед членів журі також були вихідці з нашого регіону: суддівську колегію чемпіонату представили, зокрема, Ольга Митник та Юлія Кадиграбова - судді міжнародної категорії. Ще одна спортсменка, яка здобула дві бронзові нагороди в абсолютній ваговій категорії серед молоді до 21 року та до 23 років - Єлизавета Моренко. Вона виграла срібну медаль у складі жіночої команди України до 21 року.

Єлизавета 4161b

Єлизавета Моренко з тренером Олегом Ревою

Ми вже писали про історію Єлизавети у матеріалі про долі бахмутських спортсменів. Тоді дівчина розповіла, що їй довелося терміново евакуюватися до Ковеля після одного випадку, який мало не коштував Єлизаветі життя. Наразі Моренко поділилася з журналістами «Бахмут.IN.UA», як проходили змагання, чому попередній турнір залишив свій слід, і чим спортсменка збирається займатися надалі.

«Медаль далася нелегко, були складні суперниці та травми. Перед цими змаганнями (Чемпіонат Європи з сумо), я виступила на Чемпіонаті України з самбо 17 серпня у Києві. В результаті посіла 2 місце у своїй ваговій категорії та отримала травму плеча. А у боротьбі суглоби дуже важливі», - розповіла вона.

За словами Єлизавети, на той момент було боляче не так фізично, як морально. Дівчина зізналася, що дуже переживала про загоєння травми: якби суглоби не встигли відновитися до її головного старту на Чемпіонаті Європи, участь у змаганнях стала б неможливою. Також Моренко розкрила деталі своїх номінацій, отриманих у Кротошині. Срібну медаль вона отримала за командні змагання, а дві бронзові - в абсолютній ваговій категорії до 21 року та до 23 років відповідно.

photo 5249476142509966232 w 5498d

У найближчих планах на майбутнє в Єлизавети командні збори вже у 20-х числах вересня та підготовка до Кубка Європи з сумо, який пройде 26 вересня у польському місті Седльце. Ці змагання - можливість для спортсменів набрати рейтингові очки перед участю у Світових іграх. Також вони відіграють важливу роль у виконанні спортивних розрядів «Майстер спорту міжнародного класу». На запитання журналіста про те, чи складно даються тренування, коли у країні триває війна, Моренко відповіла так:

«Спорт - моє життя, навіть якщо на вулиці апокаліпсис. Хочу додати, що без такої великої підтримки я не здобула б перемогу. Мої тренери та наставники Олег Рева, Ольга Митник, батьки, друзі та спортивна команда дуже вболівали за мене!».

У загальнокомандному заліку Чемпіонату Європи національна збірна України посіла перше місце. Загалом наші сумоїсти отримали 50 медалей, з яких 26 золотих, 11 срібних та 13 бронзових. Серед дорослих вихідці Донеччини вибороли 21 нагороду. З них 9 золотих, 6 срібних та 5 бронзових.

photo 5249476142509966230 w a7f25