Main menu

photo 5244715046708297043 y 0670dБахмутяни в соцмережах масово скаржаться на відсутність електропостачання, а в деяких  районах і води. Так, деякі городяни внутрішніми каналами інформації дізналися, що  електропостачання мають повернути до 17:00 години, проте ремонтні бригади ще не  приступили до роботи. Інші повідомляють, що комунальники вже виїхали на місце, але ще  не розпочали ремонту. Ми отримали коментар щодо цієї ситуації у міськраді.

Окремі особи пишуть, що бахмутянам слід скуповувати паливо та дизельні генератори, оскільки невідомо, коли електростанції остаточно вийдуть із ладу. На підтвердження своїх слів учасник місцевого чату навів приклад Соледару, де «давно» немає електрики. Коментуючи слова попереднього користувача мережі, ще один співрозмовник зауважує, що у Світлодарську та Миронівському електропостачання відсутнє ще з 29 травня. Поки немає електрики, бахмутяни виходять у двори готувати на багатті. Візуально місто виглядає порожнім, але у дворах регулярно з' являються люди. 

скрин 0771e

Бахмутська міська рада 6 вересня справді підтвердила, що по всьому місту відсутнє електропостачання. За даними чиновників, це пов'язано з новими обстрілами, які порушили роботу високовольтних ліній. Таким чином світло у бахмутян має почати з'являтись вже сьогодні.

«Наразі на території міста Бахмута повністю відсутнє електропостачання. Пов'язано це з пошкодженням внаслідок ворожого обстрілу двох основних високовольтних ліній, що забезпечують електроживлення цілого міста. На сьоме вересня заплановано виїзд аварійної бригади ДТЕК Донецьких електромереж для проведення ремонтних робіт на одну з ліній. Відновлення електропостачання буде можливим не раніше ніж завтра», - зазначено в повідомленні.

Редакція «Бахмут IN.UA» зв'язалася із заступником міського голови Олександром Марченком, який був присутній під час усунення несправностей 19 серпня. Тоді голова військової адміністрації міста Олексій Рева наголосив на героїзмі комунальників, які продовжують підтримувати життєзабезпечення Бахмута, незважаючи на небезпеку. У коментарі журналістам Марченко розповів, що ремонтники вже розпочали виконання робіт, але точний термін невідомий через постійні обстріли. Як ми вже писали, за подібних умов працюють і комунальники у «Бахмут-Воді».

Марченко ce535

Марченко - перший праворуч. Фото: Олексій Рева. 

Так, за останню добу в Бахмуті вдалося відновити електропостачання у понад чотирьох тисячах будинків. Крім цього, ремонтники повернули світло в дев'яти населених пунктах на околицях Бахмута. Загалом за ранок сьомого вересня понад шість тисяч будинків знову можуть користуватися електрикою, решту мікрорайонів підключають у міру можливості.

Водночас за вчора працівники ДТЕК Донецькі електромережі відновили подачу світла в Мар'їнській, Слов'янській, Костянтинівській та Торецькій громадах. До прильоту, після якого електрика зникла у всьому Бахмуті, комунальники відвідали 117 прифронтових населених пунктів і повернули електропостачання в 73 тисячі будинків. Тепер, вірогідно, ремонтні роботи доведеться починати спочатку.

photo 5244715046708297044 y 04fd0

«Через постійні бойові дії та відсутність доступу до мереж без електропостачання поки що залишаються 89 населених пунктів. Найскладніші напрямки: Авдіївський, Мар'їнський, Торецький, Бахмутський, Слов'янський. Енергетики обов'язково повернуть світло усім мешканцям області, як тільки отримають дозвіл на проведення робіт від Збройних Сил України. Фахівці ДТЕК Донецькі електромережі безперервно працюють уже 196 добу та відновлюють обладнання та лінії відразу ж, як тільки це стає можливим», - розповіли у пресслужбі комунального підприємства.