Main menu

photo 5231449082436895562 y 9903fУ різних чатах Донецької області почала з'являтись інформація про відновлення роботи гарячої лінії Державного міграційного центру в регіоні. Журналісти «Бахмут.IN.UA» дізналися, як зараз працює відомство, і в якому стані знаходиться його бахмутська філія.

Ми зв'язалися з пресслужбою знову працюючої гарячої лінії міграційного центру по Донецькій області, щоб поцікавитися, на які послуги можуть розраховувати місцеві жителі. Проте виявилось, що функціонал відомства дуже обмежений.

 «У нас майже всі співробітники перебувають у режимі простою, дехто працює дистанційно. Ми зараз не надаємо жодних адміністративних послуг. Ми тільки здійснюємо видачу готових документів, які станом на 24 лютого були доставлені до територіальних підрозділів Державної міграційної служби Донецької області. І, відповідно, згодом ці документи було евакуйовано до міста Дніпро. Поки що тільки так», - розповіла речниця філії.

photo 5229197282623209724 x 5e720

Тобто, за необхідності отримання будь-яких інших послуг жителі Донецької області, як і раніше, будуть змушені їхати до сусідньої області, що не постраждала від окупації. Для цього необхідно спочатку записатися в електронну чергу конкретного відділення. За словами представниці відомства, наразі зберігається можливість загальної евакуації співробітників. Однак поки що терміни переїзду, як і місце розташування нового офісу, невідомі.

 «На жаль, ми зараз не можемо повністю виконувати своїх повноважень. Є надія, що у найближчому майбутньому нам таки виділять локацію за межами Донецької області, щоб ми могли допомагати мешканцям та надавати адміністративні послуги», - додала вона.

photo 5229197282623209722 x 439f4

Щодо роботи бахмутської філії міграційної служби, все ще гірше: жоден із номерів, вказаних в інтернеті та базах даних, не працює. Пресслужба всеукраїнського міграційного центру ще 15 березня заявила про відновлення роботи всіх відділень, співробітники яких не наражають себе на небезпеку, відвідуючи робоче місце.

У переліку працюючих центрів на той момент ще була Донецька область, проте прийом клієнтів у прифронтових регіонах, звичайно, припинили. Однак, як проходила евакуація, і чи була вона взагалі, невідомо. Така сама ситуація новим Сервісним центром МВС, який замінив МРЕВ після капітального ремонту та відповідної реформи у 2016 році.

сервисній центр 76b59

Сервісний центр в Бахмуті

Натомість чиновники передбачили метод звернення до служби для тих українців, які опинились на окупованій території. У такому разі зв'язатися з відомством можна через месенджер WhatsApp, попередньо додавши до своїх контактів номер +38(096)-033-24-42.

Також ДСНС, Міноборони, ЗСУ та громадські організації підготували довідку на всі випадки про те, як діяти, якщо ви опинилися в окупації.