Main menu

299213775 628841855249421 5593023127432907787 n 53085За останні місяці український інтернет змінив свої пріоритети. Багато людей відмовляються дивитись і слухати російськомовних блогерів. Тож, це гарна можливість почати створювати новий контент та зайняти свою нішу, якщо ви давно про це мріяли. Але з чого почати? Чому блогерами стають не всі? Про це ми поспілкувались з блогерами Донецької та Луганської область. Майко Поліна розповіла нам про створення блогу під час війни та здобуття популярності на відео про росіян. Олексій Семенченко поділився про те, як громадська діяльність переросла в YouTube проєкт про майбутнього Президента України. А від Олени Диннік ми дізнались, що задля того щоб набрати першу тисячу підписників можуть піти роки. Про історії наших героїв читайте нижче. 

Від секс-блогу до цькування росіян

Авторка каналу «Хочу гратися - Перехочеш» Поліна Майко починала як тіктокерка й секс-блогерка, але під час війни все змінилось. 

Секс-блогерка, ТікТокерка та авторка каналу “Хочу гратися - перехочеш” Поліна Майко (фото з архіву Поліни)

«Я почала вести ТікТок під час пандемії, бо мені просто було нічим зайнятись. Я знайшла безкоштовні курси, де були завдання знімати відео кожний день. Я тоді близько року вже дивилась ТікТок й вирішила спробувати. А коли кількість підписників дійшла до ста десяти тисяч, то я зрозуміла, що хочу починати вести YouTube канал. Я планувала це зробити в березні й гадала, що для цього потрібна гарна техніка, штатив, мікрофон - це трішки зупиняло мене. Але коли почалась війна, то я просто взяла телефон та зняла перше війдео. Так я прийшла на YouTube», - розповідає про свій шлях Поліна. 

Дівчина розповідає, що просто робила все, щоб не було нудно й заради свого задоволення. До теми секс освіти дівчина прийшла не одразу. 

«Спочатку я просто вчилась знімати відео в ТікТок, в основному це були просто жарти. Після я почала знімати відео про фемінізм й вже пізніше перевела блог в секс тематику. А коли почалась війна, я не могла говорити про щось крім цього, тому YouTube канал було створено дуже швидко», - ділиться блогерка. 

Перші відео Поліни було присвячені російським блогеркам та фем-спільноті, які не відреагували на війну або підтримали її, а вже пізніше дівчина почала випускати україномовні огляди на російські ТікТоки. Зараз на каналі дівчини більше 97 тисяч підписників, а ролики набирають від ста до трьохсот тисяч переглядів. Найбільшу кількість переглядів, майже шістсот тисяч, набров огляд та розбір однієї з російських блогерок. 

Поліна почала як блогерка, що розкриває очі на росіян, але дівчина бачить себе як секс-блогерка й хоче розвиватись в цьому напрямку. 

«Зараз в мене повинен початись новий проект про секс, тому скоріш за все в мене буде два YouTube канали: про росіян та про секс. Бо я відчуваю, що втомилась робити відео про війну й хочу повернутись до іншого контенту», - розповідає про подальші плани Поліна. 

До президентства через YouTube

«Я просто займався громадською діяльністю в своєму місті й інституті та зрозумів, що YouTube може стати для мене гарною платформою, щоб розповідати про це, - розповідає про свій шлях Семенченко Олексій, засновник YouTube каналу “Як стати Президентом України”, - я започаткував канал ще в 2017 році, але нічого туди не викладав, а вже восени 2021 року перейменував його та розпочав вести свій проєкт”.

299434776 467379745305591 8445232237288197395 n 2e0d3

Громадський діяч, засновник YouTube каналу “Як стати Президентом України” Семенченко Олексій (фото з власного архіву) 

В своєму блозі хлопець говорив не тільки про політику, а й підіймав теми свідомого активізму, культури, фінансової грамотності й освіти. 

«Я зрозумів, що нашому простору не вистачає свідомості. Ми маємо багато розважального контенту, але не має блогів, які б допомагали новчити активізму або показати, що таке свідоме сприйняття», - ділиться хлопець. 

Олексій починав вести блог в Німеччині баз нічого, маючи тільки ідею, ноутбук й український прапор. Найперше відео, не дивлячись пам’ятий прапор, погані світло та якість, й досі залишається найпопулярнішим на каналі Олексія.

«Перші відео я знімав за кордоном на камеру ноутбуку. Я вішав на скотч український прапор, який навіть не мав змоги попрасувати. Я намагався зняти відео одним дублем, щоб було менше монтувати. Бувало так, що прапор падав на середині відео, тоді мені приходилось перезнімати все заново», - розповідає Олексій про складнощі зйомок. 

Щоб набрати перші дві сотні підписників, хлопець вигадав маркетинговий хід.

«На той момент я знаходився в Німеччині й оголосив, що всім, хто підпишеться на мене за два місяці - я привезу невеличкі подарунки. Я не говорив, що це буде. По-перше, щоб тримати інтригу, а по-друге, бо я сам ще не знав що це буде. За два місяці на каналі було близько двохсот підписників. Тоді я купив німецькі шоколадки й надіслав в Україну», - пригадує хлопець.

Олексій зупинив вести блог з березня. Хлопець не кидає проєкт стати президентом й говорить, що планує повернення на YouTube.

«На той момент я зрозумів, що у людей є справи важливіші за мої відео. Тому я перестав знімати й написав, що поки припиняю введення соціальних мереж, але не закриваю проєкт. Балотуватися в Президенти України можна з тридцяти п'яти років, мені зараз двадцять чотири, тож в мене є ще одинадцять років щоб досягти своєї мети. Вже зараз я потрохи повертаюсь в Instagram, й думаю що скоро зможу повернутись на YouTube», - ділиться Олексій. 

Десять років щоб знайти свою нішу 

Про те, що блог це важка праця знає й Олена Диннік засновниця каналу “Кристина Шик”.

«Все почалось майже 10 років назад з захоплення дітей. Вони надивились на різних блогерів й захотіли теж спробувати. Я не могла їх не підтримати. Спочатку ми знімали про наше життя, але це не було нікому цікавим, потім почали знімати про тварин, але і цей контент нікому не зайшов. Через деякий час моїм дітям це набридло, а я не захотіла кидати щось на півшляху. Я почала знімати про те, що мені подобається - моду та дешевий одяг, але вже не стала змінювати назву, яка залишилась від дітей. Так і утворився мій блог про секонд хенд», - згадує Олена. 

Зараз на каналі вже більше трьохсот відео, кожне з яких набирає близько семи тисяч переглядів. Олена також поділилась, що під час війни була велика кількість відписок, бо блогерка з перших днів почала розповідати про події в Україні, а великий відсоток підписників складали росіяни. 

299975908 453508879990059 2015604918688438587 n 1df6e

Авторка каналу про моду та секонд хенди «Кристина Шик» Олена Диннік  (фото з особистого архіву) 

Олена зараз знаходиться в Польщі, але не припиняла знімати відео. Зараз блогерка почала робити меньше контенту, але знайшла безкоштовні курси про створенню відеоконтенту, які регулярно відвідує. 

«Змінився графік роботи, закрився мій магазин одягу, а також змінилась тематика відео, бо тут в Польщі я не можу знайти таких гарних речей, які я заходила в Україні. Тут тяжко знімати контент такого рівня, який був вдома. А також немає такого натхнення, яке було до війни”, - говорить Олена.

Блогерка розповідає, що зараз займається на курсах української режисерки Алли Грушко, де група вивчає побудову сценарію й відео та правила зйомки фільмів. 

«Для себе я винесла як створювати сюжет фільму та що я можу зробити не просто обзори секонд хендів, а як міні-серіал про це. Дуже багато ми працюємо як психологи, розвиваємо своє мислення. В нас багато саме психологічних занять, але я дуже чекаю на прокачку новичок монтажу», - ділиться своїми планами Олена.   

Кожен з наших гостей має свій підхід до створення відео та написання сюжету. 

«В мене немає конкретного сюжету або сценарію. Я просто роблю невеличкі відео по 15-30 секунд, а вже дома передивляюсь все, озвучую та монтую в один ролик»,- говорить про зйомки авторка каналу «Кристина Шик».  

Поліна розповідає, що їй зовсім не складно шукати контент для відео. Дівчина відноситься до цього як до конкурсу з дивними відео. 

«Я двадцять один рік свого життя жила в російськомовному просторі й для мене це не виглядає прям дуже дивно. Я просто дивлюсь різні новини та відео в інтернеті й зберігаю собі те, що сподобалось. Таким чином й набирається контент для відео”», - коментує дівчина. 

Поради початківцям 

Поспілкувавшись з блогерами, ми узагальнили поради, які можуть допомогти вам розпочати свій блог: 

  1. Робіть те, що вам подобається. Зараз україномовного контенту не вистачає, тому яку б тему ви не обрали - є шанс досягти успіху й вийти на гарний рівень, а тема в яка вам подобаться найбільше допоможе отримувати задоволення від роботи;
  2. Просто робіть. Не чекайте на появлення гарної техніки, правильного моменту чи написаних сценаріїв для п’яти роликів. Зараз у вас є все, щоб просто розпочати, а вже потім удосконалювати свій блог. 
  3. Робіть контент регулярно. Ви повинні мати чіткий розклад. Два рази на тиждень або чотири ролика на місяць - не важливо, головне стабільність. Не буде такого, що з першого ролику прийде тисяча підписників та сто тисяч переглядів. 
  4. Шукайте допомогу. Є багато ресурсів, які створені щоб швидко й ефективно допомогти розібратись з монтажем, створенням контенту й просуванням блогу.  Одним з таких проєктів є Кузня Українських Ютуберів. Це спільнота українських контент кріейторів, відеомейкерів, тіктокерів, блогерів, де спільними зусиллями створюється україномовний контент. YouTube блог з порадами, телеграм канал, подкаст про контент та розмовний чат, де збираються представники різних напрямів, щоб працювати разом. 

Фото на головній з відкритих джерел.

Матеріал підготувала Софія Бамбуля.

Матеріал підготовлено в межах програми «Сильні медіа – сильне суспільство», що реалізується ГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні». Думки, виражені в цій публікації, відображають виключно точку зору авторів.