Підприємців з Бахмута запрошують переїхати в Черкаси

Семаковська Тетяна 11:20, 17 Серпня 2022

головненька переїзд 03e88Полегшити трудомісткий процес релокації зголосилися держава та добровольці серед підприємців у віддалених від бойових дій регіонів. Та чи готові бізнесмени з Бахмута будувати свою справу на новому місці. 

Більшість підприємств України, які були повністю знищені вторгненням росії, змушені переїхати в безпечні регіони нашої країни. Особливо це стосується тих компаній, які знаходяться у безпосередній близькості від зони бойових дій. До редакції «Бахмута.IN.UA» надійшло звернення від Черкаського Центру розвитку бізнесу. Організація готова допомогти всім бізнесменам із регіонів, які так чи інакше постраждали від воєнних дій. Зокрема центр може допомогти з переїздом, знайти необхідне приміщення та супроводжувати підприємців на всіх етапах аж до моменту запуску.

Представник громадського союзу «Центр розвитку бізнесу» Роман Король розповів, що організацію створено бізнесменами Черкас та області. Підприємці об’єдналися для захисту своїх інтересів, але з початком повномасштабної війни почали дедалі активніше дбати про розв’язання проблем ЗСУ та вимушених переселенців.

Логотип ЦРБ cfcaf

Одним із таких питань став переїзд підприємств із регіонів, безпосередньо охоплених військовими діями, у відносно спокійну Черкащину.

«Багато підприємців уже кілька місяців виїжджає з «неспокійних» регіонів поодинці, фактично навмання, не уявляючи, куди саме. Але якщо їх підтримати, допомогти, направити, уберегти від неприємностей через недосвідченість, то шанси на успішну релокацію бізнесу зростають на порядки. І тут немає жодних універсальних пропозицій, якихось «панацей», адже кожен бізнес потребує свого середовища, своїх ресурсів та своїх клієнтів», – наполягає Король.

За його словами, члени об’єднання намагаються застосовувати індивідуальний підхід. Серед переваг переїзду саме до них – відсутність конкуренції. Оскільки Черкащина – переважно аграрна область, малому, середньому та великому бізнесу з Донбасу, як більш урбаністичного регіону, може бути комфортніше.

Перевезення вуликів. Аліна Девятка 6159f

Перевезення вуликів. Фото: Аліна Дев’ятка у Facebook

Представники Центру стверджують: спочатку область може здатися провінційною, саме тому місцеві з усіх сил намагаються залучити нові інвестиції. Проте, з іншого боку, практично відсутня пряма конкуренція.

«Деякі економічні ніші тут просто відсутні як такі, тож за них навіть не доведеться боротися. Наприклад, компанія «Талісман», яка займається продажем та обслуговуванням імпортних легкових автомобілів, релокувалася з Краматорська до Черкас і не має серйозної конкуренції, маючи водночас чудовий ринок збуту», – додав Роман Король.

Ще одна перевага з урахуванням безпеки – географія. Центр України – це не Схід, не Південь і навіть не Північ, стверджують у союзі. У разі подальшої ескалації війни між росією та Україною наземні бої дійдуть до Черкащини чи не в останню чергу. Якщо, звичайно, не брати до уваги Захід країни, проте там зараз конкуренція в багатьох сферах у рази перевищує довоєнну.

Veneto 7fe78

Фото: Veneto

Зв’язатися з Центром розвитку бізнесу можна за номером +3809730840801 або написати на E-mail: [email protected].

Крім того, програму релокації бізнесу ще на початку повномасштабного вторгнення росії затвердив Кабінет Міністрів. У сприянні з Міністерством економіки України відомство випустило інструкцію для підприємців, які готові евакуювати свій бізнес із небезпечних регіонів. За заявою Кабміну, це допоможе не лише громадянам: збереження підприємств зможе підтримувати економіку під час війни та відновлювати після її завершення.

Insteel Ukraine c2a42

Фото: Insteel Ukraine

Взяти участь може будь-який власник бізнесу в прифронтових регіонах, який бажає здійснити частковий або повний переїзд підприємства. При подачі заяви за посиланням потрібно вказати спеціалізацію, кількість працівників, можливості виробництва, потреби у виробничому приміщенні, сировині, розміщенні співробітників, а також обрати спосіб транспортування.

Якщо конкретне підприємство має першорядне значення для оборонного комплексу, життєдіяльності населення та підтримки економіки у воєнний час, заявку розглянуть у строк від одного до трьох днів. Якщо ні – до п’яти днів. Примітно, що відмовити бізнесменом держава не зможе: є певний алгоритм розгляду та першочерговість переміщення залежно від потреб послуг з демонтажу обладнання, наявності приміщень з необхідними умовами для роботи, а також складності перевезення. Але зрештою переїхати допоможуть усім.

Сергій Літвяк 079f4

Фото: Сергій Літвяк

Якщо цей етап пройдено, Кабмін гарантує допомогу з: підбором місця, куди перемістять підприємство; безпосереднім перевезенням всього необхідного обладнання, співробітників, важливого майна компанії; розселенням працівників та, при необхідності, пошуком нових співробітників; відновленням логістики, закупівлею сировини та вибором ринків збуту.

На цей час за такою програмою підприємства перевозять переважно до Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької, Вінницької, Волинської та Рівненської областей. Транспортувати всі складові підприємства пропонують трьома способами: самостійно, за допомогою Укрзалізниці або поштою. В окремих випадках можуть навіть залучити субпідрядників. Примітно, що в Кабміні одразу зауважують: після закінчення війни бізнесу доведеться повернутися до рідного регіону.

Техрозробка 529eb

Фото: Техрозробка

«Після бойових дій підприємства повернуться на первинні локації та стануть драйверами відновлення економіки у громадах», – зазначено у повідомленні.

Своїм досвідом переїзду з журналістами «Бахмут.IN.UA» поділилась бахмутська підприємиця Вікторія Лещінер. До повномасштабного вторгнення рф жінка очолювала розважальний центр «Перемога», а також була власницею квіткової кав’ярні в Бахмуті.

«Я зараз находжусь в Ізраїлі, частково ми вивезли обладнання з Бахмуту. Я постійно думаю що робити і як реанімувати бізнес, дуже тяжко усвідомити та сказати собі: все, повернення неможливе й треба починати все з початку, ти ніколи туди не повернешся. Дуже сумую як і всі ми, але чую багато від знайомих, що ставлення до жителів Донбасу жахливе. Таких звернень багато, всі думають, що ми зрадники, бандити тощо. Від цього дуже боляче», – розповіла вона. 

photo 5467761546022207160 y e2639

Вікторія Лещінер. Фото з особистого архіву

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]