Як міськрада Бахмута підтримуватиме городян в інших містах

Семаковська Тетяна 17:08, 9 Серпня 2022

photo 5447600187850736607 w 3a418Місцеві працівники державного апарату анонсували створення центру допомоги містянам, що були вимушені евакуюватись з рідного краю через активні бойові дії. Деталей немає ані у відкритому доступі, ані на сайті бахмутської міської ради, а одна з головних ініціаторів проєкту розповіла журналістам «Бахмут.IN.UA» наявну інформацію. 

Так, пресслужба Міської ради Бахмута ще 5 серпня опублікувала пост, у якому розповіла про підсумки зустрічі колишнього міського голови, а нині голови військової адміністрації Олексія Реви з керівниками структурних підрозділів та відділів міської ради. Під час наради чиновники обговорили зокрема створення спеціальних центрів підтримки Бахмутян та жителів громади в евакуації.

«Як зазначив голова військової адміністрації, окрім гуманітарної допомоги, у переселенців-бахмутян є потреба у наданні юридичних, соціальних, пенсійних, медичних та інших послуг. Для того, щоб жителі Бахмутської громади відчували себе захищеними, відчували турботу, підтримку та піклування з боку міської влади, у містах, де сконцентровано найбільшу кількість людей, планується створити Центри підтримки», – зазначено у повідомленні.

photo 5445404600569020344 w b3a34

Фото: Міськрада Бахмута

Рева пообіцяв, що перший такий офлайн-центр відкриють у Дніпрі, куди попрямували безліч бахмутян. Журналісти «Бахмут.IN.UA» поспілкувалися з головою управління виконавчого комітету бахмутської міської ради Мариною Іванушкіною та спробували з’ясувати, які саме послуги зможуть отримати вихідці з нашої територіальної громади, та у який термін планують відкрити цей центр.

«Ми опрацьовуємо зараз потреби бахмутян, виходячи із запитів. У планах організаційні моменти щодо створення цих центрів, але вони поки що вирішуються. Коли будемо вже в процесі реалізації цього проєкту, тоді опублікуємо всю цікаву для переселенців інформацію у відкритому доступі. Ми не хочемо раніше часу розповідати, чим конкретно займатимуться центри, щоб не вводити громадян в оману», – розповіла вона. 

За словами Іванушкіної, ​​у планах міської ради та військової адміністрації стоїть пріоритетне завдання створити такі центри, але наразі вони працюють лише в телефонному режимі, надаючи консультації містянам. Телефон – той же, що й на «Прямій лінії» депутата Олексія Федченка – (068) 868 65 66. Дзвонити можна кожного другого вівторка місяця.

photo 5445404600569020532 y d2424

«Зовсім скоро» планується відкриття офісу центру у Дніпрі, проте контактних даних поки що немає. Натомість ще 26 липня з’явився Telegram-чат для переселенців із Бахмута у Києві та області. У групі регулярно публікують корисну інформацію для тих, хто переїхав до столиці. Зокрема, «Центр підтримки бахмутян у Києві» вже поділився інформацією про те, як знайти у місті роботу, житло, оформити страховку, розпочати навчання, записатися до сімейного лікаря, де отримати гуманітарну допомогу чи безкоштовні професійні консультації різних спеціалістів.

«Шановні земляки! У нашій групі є спеціалісти з різних напрямків роботи. Якщо у когось є питання, крім гумдопомоги, можете писати. Намагатимемося допомагати один одному. Хто може запропонувати послуги, поділіться інформацією. Будемо раді. Центр підтримки бахмутян у Києві поки не працює. Вирішується питання щодо виділення приміщення», – зазначено у повідомленні модераторів групи.

Крім того, евакуйованим бахмутянам одразу запропонували заповнити анкету на отримання гуманітарної допомоги, розрахованої саме на мешканців нашої територіальної громади.

photo 5445404600569020522 w 5bbac

photo 5445404600569020520 w ecf0f

Волонтерська ініціатива «Ми з Україною» адресно надсилає продуктові набори за допомогою служби доставки «Нова пошта», доставку оплачує одержувач. Зараз анкета закрита, але коли громадська організація розпочне новий збір заявок, про це повідомлять у Telegram-чаті.

photo 5445404600569020519 w 90592

photo 5445404600569020521 w a8a25

Також докладну інформацію про діяльність волонтерського об’єднання, що надає бахмутянам продуктові набори, регулярно публікує його голова та за сумісництвом депутат Бахмутської міської ради Олександр Бабенко.

photo 5445404600569020528 y 0da0a

Фото: Олександр Бабенко

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]