Main menu

photo 5402380414221400970 w ffd3eРедакція «Бахмут.IN.UA» дослідила, у якому режимі працюють медики Бахмута, чи всі лікарі міста отримують повно зарплатню, та чи треба змінювати сімейного лікаря під час евакуації. На ці та іншу питання відповіла Головна лікарка Центру первинної медичної допомоги у Бахмуті Світлана Шабаліна.

«У нас на сьогодні є сім лікарів, два з них у відпустці. Тобто, на зараз у нас п’ять лікарів працює. Наступного тижня з відпустки виходить ще один сімейний лікар та педіатр. Прийом ведеться в першій амбулаторії, тому що там є безпечні умови на випадок, якщо буде повітряна тривога. У такому випадку там є, куди спуститись відвідувачам та медичному персоналу»

За словами Шабаліної, процедура медичного обслуговування переселенців розроблена таким чином, щоб не створювати додаткове навантаження на сімейних лікарів Західної України. Якщо є необхідність медичного огляду, треба звернутись до сімейного лікаря, отримати від нього електронне направлення до вузькоспеціалізованого медика та з цим документом прийти до найближчого пункту, де такий спеціаліст є. Схожий алгоритм і з рецептами. 

photo 5402380414221400968 x 4b2e4

Світлана Шабаліна. Фото: Центр первинної медичної допомоги Бахмута у Facebook

«Ті лікарі, котрі виїхали, працюють у телефонному режимі. Тобто можна подзвонити своєму сімейному лікарю, звичайно, до 18:00. Якщо пацієнт переїхав, йому не радять змінювати лікаря. Для того, щоб ВПО могла отримати первинну медичну допомогу, не потрібно жодних змін у декларації. Можна отримати вакцинацію, будь-яке дослідження. Ми дистанційно виписуємо електронні направлення, тому отримати ліки за програмою «Доступні ліки» можна у будь-якому куточку України, можна отримати консультацію. Якщо сталась якась ситуація, котра потребує перебування в амбулаторії, необов’язково змінювати декларацію, це все передбачено»

photo 5402380414221400960 w 5f6ba

Шабаліна стверджує, що обслуговування клієнтів змінилось «по суті і по якості». Кількість відвідувань в амбулаторії знизилась, батьки стали приводити значно менше дітей на огляди. Але, своєю чергою, збільшилось навантаження там, де потрібна психоемоційна підтримка.

«В більшості випадків ми робимо непрофільну для себе роботу: забезпечуємо продуктовими наборами, підгузками, видаємо ліки, котрі поступають до нас по гуманітарному направленню. Те, що мала б робити аптека чи інші організації, припадає на нас. Ми у більшості своїй забезпечені інсулінами, і на первинній медичній допомозі, і на вторинній. Але був час, коли на вторинці не було, то всіх перенаправляли до нас. Добували через волонтерів з інших регіонів країни»

Лікарка підмічає, що стало набагато більше літніх маломобільних людей, про яких нема кому потурбуватись. Тому цю роль на себе взяли медики. Лікарі часто виїжджають для прийому вдома, забезпечують людям з інвалідністю максимум уваги, догляду, а також поставляють підгузки, продуктові набори та безкоштовні ліки. 

photo 5402380414221400959 y 96b1c

«З цим проблеми, особливо зі знеболювальними. В аптеках їх знайти дуже складно, навіть у Краматорській комунальній аптеці «Фармація» нам не завжди вистачає анальгетики, бо вони закінчуються. І це єдина така аптека, яка працює по цьому напрямку на всю область»

Переважна частина лікарів евакуювалась, тому вони не отримують зарплатню у повному обсязі. Однак Шабаліна запевнила: це не означає, що держава зовсім їх не фінансує. 

photo 5402380414221400969 y 67306

«Лікарів виїхало 82% - з 38 лікарів залишилось сім. Проблем з виплатою зарплатні немає. Ті, хто працює віддалено, працюють у режимі простою. Це не означає, що вони нічого не роблять і не отримують заробітну плату. Вони так само консультують і отримують заробітну плату, але ми розуміємо, що навантаження на них менше, ніж на тих лікарів, які залишились. Люди, які працюють у місті, отримують всі свої виплати у повному обсязі. Таким чином частина закладу переведена на простій»

Всі контакти для запису на прийом у нинішніх умовах публікуються у Facebook-акаунті медичного закладу.