Переоформлення декларації, прийом у бомбосховищі та онлайн-лікар: як працює медицина у Бахмуті

Семаковська Тетяна 16:57, 25 Липня 2022

photo 5402380414221400970 w ffd3eРедакція «Бахмут.IN.UA» дослідила, у якому режимі працюють медики Бахмута, чи всі лікарі міста отримують повно зарплатню, та чи треба змінювати сімейного лікаря під час евакуації. На ці та іншу питання відповіла Головна лікарка Центру первинної медичної допомоги у Бахмуті Світлана Шабаліна.

«У нас на сьогодні є сім лікарів, два з них у відпустці. Тобто, на зараз у нас п’ять лікарів працює. Наступного тижня з відпустки виходить ще один сімейний лікар та педіатр. Прийом ведеться в першій амбулаторії, тому що там є безпечні умови на випадок, якщо буде повітряна тривога. У такому випадку там є, куди спуститись відвідувачам та медичному персоналу»

За словами Шабаліної, процедура медичного обслуговування переселенців розроблена таким чином, щоб не створювати додаткове навантаження на сімейних лікарів Західної України. Якщо є необхідність медичного огляду, треба звернутись до сімейного лікаря, отримати від нього електронне направлення до вузькоспеціалізованого медика та з цим документом прийти до найближчого пункту, де такий спеціаліст є. Схожий алгоритм і з рецептами. 

photo 5402380414221400968 x 4b2e4

Світлана Шабаліна. Фото: Центр первинної медичної допомоги Бахмута у Facebook

«Ті лікарі, котрі виїхали, працюють у телефонному режимі. Тобто можна подзвонити своєму сімейному лікарю, звичайно, до 18:00. Якщо пацієнт переїхав, йому не радять змінювати лікаря. Для того, щоб ВПО могла отримати первинну медичну допомогу, не потрібно жодних змін у декларації. Можна отримати вакцинацію, будь-яке дослідження. Ми дистанційно виписуємо електронні направлення, тому отримати ліки за програмою «Доступні ліки» можна у будь-якому куточку України, можна отримати консультацію. Якщо сталась якась ситуація, котра потребує перебування в амбулаторії, необов’язково змінювати декларацію, це все передбачено»

photo 5402380414221400960 w 5f6ba

Шабаліна стверджує, що обслуговування клієнтів змінилось «по суті і по якості». Кількість відвідувань в амбулаторії знизилась, батьки стали приводити значно менше дітей на огляди. Але, своєю чергою, збільшилось навантаження там, де потрібна психоемоційна підтримка.

«В більшості випадків ми робимо непрофільну для себе роботу: забезпечуємо продуктовими наборами, підгузками, видаємо ліки, котрі поступають до нас по гуманітарному направленню. Те, що мала б робити аптека чи інші організації, припадає на нас. Ми у більшості своїй забезпечені інсулінами, і на первинній медичній допомозі, і на вторинній. Але був час, коли на вторинці не було, то всіх перенаправляли до нас. Добували через волонтерів з інших регіонів країни»

Лікарка підмічає, що стало набагато більше літніх маломобільних людей, про яких нема кому потурбуватись. Тому цю роль на себе взяли медики. Лікарі часто виїжджають для прийому вдома, забезпечують людям з інвалідністю максимум уваги, догляду, а також поставляють підгузки, продуктові набори та безкоштовні ліки. 

photo 5402380414221400959 y 96b1c

«З цим проблеми, особливо зі знеболювальними. В аптеках їх знайти дуже складно, навіть у Краматорській комунальній аптеці «Фармація» нам не завжди вистачає анальгетики, бо вони закінчуються. І це єдина така аптека, яка працює по цьому напрямку на всю область»

Переважна частина лікарів евакуювалась, тому вони не отримують зарплатню у повному обсязі. Однак Шабаліна запевнила: це не означає, що держава зовсім їх не фінансує. 

photo 5402380414221400969 y 67306

«Лікарів виїхало 82% – з 38 лікарів залишилось сім. Проблем з виплатою зарплатні немає. Ті, хто працює віддалено, працюють у режимі простою. Це не означає, що вони нічого не роблять і не отримують заробітну плату. Вони так само консультують і отримують заробітну плату, але ми розуміємо, що навантаження на них менше, ніж на тих лікарів, які залишились. Люди, які працюють у місті, отримують всі свої виплати у повному обсязі. Таким чином частина закладу переведена на простій»

Всі контакти для запису на прийом у нинішніх умовах публікуються у Facebook-акаунті медичного закладу. 

Нічний Бахмут: як до війни виглядав мікрорайон “Західний”

Семаковська Тетяна 10:00, 19 Липня 2025
Парк у мікрорайоні “Західний” / фото Бахмут IN.UA

У 2020 році Бахмут ще дихав миром. У мікрорайоні Західному тоді стало по-особливому затишно: в оновленому парку з’явилися лавочки, висадили молоді дерева й квіти, тротуари встелили плиткою з орнаментом вишиванки, а вечірнє освітлення надавало всій території майже казкової атмосфери. Місцеві сподівалися, що ця краса залишиться з ними надовго.

Детальніше про те, як виглядав мікрорайон “Західний” до війни — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Мікрорайон “Західний”: фотоспогади

До повномасштабної війни мікрорайон “Західний” у Бахмуті був місцем затишку та щоденних радощів — з оновленим парком, квітами, плиткою з орнаментом вишиванки та теплим вечірнім освітленням. Тут гуляли родини, діти гралися біля лавочок, а мешканці з любов’ю говорили про своє подвір’я.

Редакція пропонує ознайомитися з архівними кадрами, які були зроблені у 2020 році.

Вночі паркова зона сяяла в освітленні / фото Бахмут IN.UA
До війни паркова зона була популярна серед містян / фото Бахмут IN.UA
Житловий будинок поблизу паркової зони / фото Бахмут IN.UA
Літак у парку / фото Бахмут IN.UA
Нові лавочки після оновлення парокової зони / фото Бахмут IN.UA
Оновлена паркова зона / фото Бахмут IN.UA
Нічний парк / фото Бахмут IN.UA
Район “Західний” у Бахмуті був затишним місцем для кожного містянина / фото Бахмут IN.UA

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

IMG 7103 8b1e0

Нічний Бахмут: як до війни виглядав мікрорайон “Західний”

У 2020 році Бахмут ще дихав миром. У мікрорайоні Західному тоді стало по-особливому затишно: в оновленому парку з’явилися лавочки, висадили молоді дерева й квіти, тротуари […]

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих.