Зрадники, волонтери та священники: до якої групи можна віднести нардепа від Бахмутського округу Федора Христенко

Семаковська Тетяна 18:16, 20 Липня 2022

photo 5386719408682024509 x 8c44bЗ дванадцяти нардепів, які представляли у Верховній Раді інтереси мешканців Донеччини, троє покинули країну та розірвали зв’язки з минулим напередодні повномасштабного вторгнення. Семеро стали активніше брати участь в організації побуту українців. Зокрема, допомагати продуктами. Один з представників Верховної Ради від Донеччини приховує своє місце перебування, а ще один не знаходився на підконтрольній Україні території й до російського вторгнення. Дослідження почали з Федора Христенко, який пройшов у раду за підтримки мешканців Бахмута, Бахмутського району і Лиману.

На парламентських виборах у 2019 році від Донецької області у Раду пройшло 12 депутатів. Третина з них – від «ОПЗЖ». У квітні цього року Рада нацбезпеки та оборони України заборонила діяльність фракції, після чого нардепи від «ОПЗЖ» розбіглись по іншим політичним об’єднанням.

Більш того, Христенко був довіреною особою Петра Порошенка в Донецькій області. Наразі відомо, що депутат вилетів з дружиною Мариною у Дубай ще 15 лютого. Соцмережі політика та його благовірної не оновлюються. Це може бути пов’язане зі скандалом у 2018 році. Тоді Марина Христенко відсвяткувала свій день народження у москві на суму близько мільйона доларів. На святі побували найвідоміші представники російської естради, як-то Басков та Кіркоров. Саме з Instagram Марини журналісти тоді й взяли необхідні матеріали для підтвердження своїх здогадок про те, що організатор вакханалії – Христенко. 

2 41f2e

Скріншот відео з Instagram

Варто зазначити, що відкритих даних про приймальню Христенко знайти не вдалося. За даними журналістів, кандидат проводив свої зустрічі з виборцями Бахмута у закритому режимі. У відкритому форматі були лише концерти українських знаменитостей. Їх провели за тиждень перед виборами. Тоді Нестор Шуфрич, Юрій Бойко та Христенко зверталися до електорату, називали городян «артемівцями», а саме місто Артемівськом, а також неодноразово наголошували на дружбі з росією.

1 0a4f9

Крім того, Христенко скаржився, що міськрада заважає йому агітувати та прибирає агітаційні матеріали з вулиць. Загалом нардеп пов’язаний з величезною кількістю корупційних схем, а найбільші питання викликають статки, котрі з’явились на рахунку його дружини після 2018 року. Але зараз це не має великого значення, тому що Христенко не з’являвся в Україні більш ніж пів року, і навряд планує повертатись додому. 

Не можна не згадати і Євгена Яковенко, котрий висувався від сусіднього Торецька. У 2019 році він подався у ВР від партії «Батьківщина», обігнавши свого опонента Олега Погодіна від «ОПЗЖ» менш ніж на тисячу голосів. За цим послідувало звинувачення у фальсифікації виборів та підкупі виборців.

Про діяльність Яковенка у Раді мало що можна сказати. Пропустивши майже половину голосувань, він не залишив по собі вагомий слід. Однак Україну покинув напередодні від’їзду Христенко – 12 лютого. Нардеп з родиною вилетів у Стамбул, але незабаром його затримали прикордонники Молдови. Цікаво, що ініціатором оголошення Яковенко у міжнародний розшук за хабарництво стала не Україна, а Білорусь. 

3 d59da

Фото: Євген Яковенко у Facebook 

На відміну від своїх земляків, Максим Єфімов з Краматорська не намагався покинути Україну до початку вторгнення, та й опісля нікуди не спішив. Ще у лютому він почав активно допомагати з постачанням гуманітарної допомоги у рідне місто, ініціював евакуацію місцевих тощо. 

Більш того: у кінці травня Єфімов створив нову депутатську групу «Відновлення України». Цікаво, що в об’єднання увійшли також колишні члени «ОПЗЖ»: Валерій Гнатенко, Володимир Мороз та Олександр Ковальов.

4jpg 6d555

Максим Єфімов (праворуч). Фото: Facebook 

«Вдячний своїм колегам із групи «Довіра» за співпрацю, але вважаю, що можу бути більш ефективним для громадян України у складі нової парламентської групи «Відновлення України», – наголосив він тоді. 

Його колега по депутатській групі «Довіра» Олександр Ковальов – вихідець з Зайцевого. Чим він займається з початку вторгнення, невідомо. Нардеп навіть не натякав на те, чи знаходиться він в Україні, але явні проросійські погляди не декларує. 

Дуже швидко свою позицію змінив і Валерій Гнатенко з Дружківки. З 2006 по 2015 політик тричі обіймав пост мера міста, а у 2014 співпрацював з ворогом, коли Дружківка була окупована – він не полишав посаду мера ні на день. Після деокупації журналістам стало відомо, що політик допомагав у організації «референдуму». Але сам Гнатенко відмовився підтверджувати задокументовані події. 

4 99ae5

Валерій Гнатенко (ліворуч) 

Наразі депутат займається волонтерською діяльністю, з 24 лютого часто навідує рідне місто, а у травні приєднався до «Відновлення України». 

Ще один цікавий персонаж – Юрій Солод від «ОПЗЖ». У 2019 він висувався від Слов’янська, але зовсім не контактував з населенням міста, особливо після російського вторгнення. Солод виїхав з України ще 9 лютого разом з дружиною Наталією Королевською. Востаннє його бачили у латвійській столиці, а 21 лютого нардеп заявив, що його приймальня у Слов’янську працює. Після цього солод публікував лише привітання з релігійними та іншими святами, наче й не знав про події в Україні. 

5 17efe

Від Вугледара, Новогродівки й Селидового в Раду висунувся Володимир Мороз – фракція «ОПЗЖ». Він не тільки залишився в Україні, а й допомагає місцевому населенню з гуманітарною допомогою. Іноді політик особисто навідує міста, що знаходяться близько до активних бойових дій, та закликає евакуюватись. Мороз став одним з нардепів, що увійшли до «Відновлення України». 

6 0c311

Фото: Володимир Мороз у Facebook

Досить незвично на фоні всіх інших виглядає Вадим Новинський, котрий напередодні вирішив відмовитись від мирського та присвятити своє життя допомозі людям й церкві. Принаймні, саме так він заявив 6 липня. 

Варто зазначити, що до 2012 року у Новинського не було навіть українського громадянства – його надав Віктор Янукович за «визначні заслуги». Через зв’язки депутата з РПЦ, його завжди вважали проросійським. До вторгнення рф він входив до сотні найбагатших людей України, але голова НАЗК Олександр Новіков стверджує, що ніяких доказів протиправної діяльності Новинського немає.

7 51167

Фото: Вадим Новинський

Андрій Аксьонов (не плутати з Сергієм Аксьоновим) – громадянин держави-окупанта та активний організатор «референдуму ДНР», якимось чином пройшов до ВР на довиборах у березні 2021 року. Біографія цього діяча навряд чи дозволить йому коли-небудь повернутись до України, а детальніше з його діяльністю можна ознайомитись на сайті «Миротворець». Після 24 лютого політик записував відеозвернення до жителів Донеччини, закликаючи їх не евакуюватись та не панікувати. 

Самі ж виборці у Добропіллі вже почали шукати Аксьонова. Місцевих не влаштовує, що колишній мер міста не тільки не допомагає гуманітарно, але й навіть не виходить на зв’язок. 

8 8ffde

Фото: Пресслужба МВС

Один з двох позафракційних депутатів у Верховній Раді від Донеччини – Сергій Магера. Судячи з останніх публікацій, він знаходиться в Україні, зосередився на організації гуманітарних конвоїв та предметної допомоги військовим на фронті, у тому числі із залученням Метінвесту. 

Тим часом представник Авдіївки Муса Магомедов, котрий раніше керував місцевих коксохімічним заводом, активно закликає жителів міста евакуюватись. Крім того, він постійно публікує кадри за надання гуманітарної допомоги, як цивільним, так і військовим. 

Напевно найбільших досягнень на поприщі війни з усіх названих політиків досяг Дмитро Лубінець. Уродженець нині окупованої Волновахи ще до початку повномасштабного вторгнення закликав розірвати дипломатичні зв’язки з державою-окупантом. 

9 33043

Фото: Дмитро Лубінець

Скориставшись інформаційним вакуумом щодо перебігу війни у перші дня вторгнення Лубінець зміг заявити про себе, публікуючи ексклюзивні відео бойових дій, після чого подбав про фінансування фонду «Я – Волноваха». Політик брав участь у створення «зелених коридорів» для евакуації та надання гуманітарної допомоги. 

10 b70fd

Зрештою, 21 червня спікер ВР Руслан Стефанчук вирішив висунути Лубінця у якості кандидата на посаду Уповноваженого Ради з прав людини. У липні політик заступив до виконання обов’язків. 

Головне фото: rada.gov.ua

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]