Main menu

"Виконую доручення нашого Президента - засіяв кожний клаптик вільної землі!" - фермер Бахмутського району

зображення viber 2022 04 12 21 31 51 770 f6c71Фермери бахмутського району незважаючи на війну роблять свою справу - розпочали посівну кампанію. Вже посіяли ячмінь, горіх, чекають і погоди, і подальшого розвитку подій - щоб сіяти соняшник.

"В цьому році посівну кампанію розпочав вчасно, посіяв різни сільськогосподарські культури. Ще хочу посіяти соняшник, але ж боязно, поки чекаю як будуть розгоратися бойові дії на нашій Донецькій землі. Розумію, що треба буде годувати наш народ, тому сумлінно виконую доручення Президента - веду посівну кампанію, де немає активних бойових дій", - розказує Олександр Хайнус голова фермерського господарства "Вест Агро".

зображення viber 2022 04 12 21 23 42 302 6dce6

Ранньовесняне боронування озимої пшениці

Фермер також говорить, що є проблеми з вільними фінансовими коштами, не вистачає зараз на заробітну плату працівникам, тому допомога від держави дуже потрібна.

Наприклад,  АТ "Ощадбанк" надає пільгові кредити під 0%.  Нульова ставка кредиту діятиме протягом дії воєнного стану в країні і ще через місяць після нього. Після цього кредитна ставка становитиме 5%.

зображення viber 2022 04 12 21 20 58 231 51976

Весняне боронування грунту, перед посівом ярого ячменю

Пільгові кредити для аграріїв видаватимуться на різний термін: максимум на 5 років – для реалізації інвестпроекту та рефінансування заборгованості; на 3 роки – для фінансування оборотного капіталу.

І хоча, внутрішними документами АТ "Ощадбанку" встановлені обмеження - такі пільгови кредити не видаються на територіях, де ведуться активні бойові дії, в Бахмуті один з постійних клієнтів банку все ж таки оформив документи. І банк, і клієнт чекаєють на відповідь від головної установи - у разі позитивного висновку будуть надавати кредити і іншим фермерам в Донецькій області.

Також, на сьогодні, але тимчасове з 1 березня 2022 року по 31 грудня року, наступного за роком, у якому припинено або скасовано воєнний, надзвичайний стан, не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки (земельні частки (паї), що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, та перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, а також за земельні ділянки (земельні частки (паї), визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди.