Main menu

«Від моїх слів залежить, настрій людини на подальші кілька днів», - соціальна працівниця в Бахмуті

260091655 4591862094268706 6424942310037462959 n 906f1

Як воєнний час впливає на людей похилого віку, які потребують допомоги, та на тих, хто цю допомогу надає, говоримо з соціальною працівницею Територіального центру надання соціальних послуг Бахмутської міської ради Оленою Малецькою.

Начальниця Територіального центру надання соціальних послуг Бахмутської міськради Олена Черман наголошує, що рішення про продовження надання допомоги, залучення гуманітарної допомоги прийняте керівництвом міста. Підопічні центру за місяць війни вже кілька разів отримали гуманітарну допомогу.

Загалом обсяг роботи не змінився, але робота стала більш стресовою. Для кожної особи, якою опікується Територіальний центр є план робіт с потребами і за його виконанням слідкують соціальні працівниці.

Наслідки воєнного часу одразу відображаються на самотніх та менш захищених людях, адже піднялися ціни, зникли деякі продукти харчування. Навантаження на соціальних працівників також збільшилося, адже витрачається більше часу на закупівлю продуктів, бо доводиться обходити магазини, шукати продукти і нижчі ціни, потім готувати.

«Найголовніше – забезпечити цих людей їжею», - зазначає соціальна працівниця Олена Малецька.

Психологічне навантаження також збільшилося:

«У мене є такі люди, які без соціального працівника не можуть себе обслуговувати – у них більше нікого немає. Їх треба психологічно підтримати. Є люди дуже старенькі, яким по 95 років, вони запитують про війну. Всі дуже переживають, але, як і всі, сподіваються, що Україна переможе».

Серед клієнтів Олени самотні, люди з інвалідністю, люди з психологічними розладами, що проявились у зв’язку з віком. Попри це, свою роботу жінка любить та пішла на неї свідомо. Говорить, завжди хотіла допомагати людям:

«Ця ситуація для мене, як і для більшості людей складна, але коли я на роботі, я розумію, що від моїх слів залежить, настрій людини на подальші кілька днів».

Також дуже підтримує те, що є можливість працювати, стабільно отримувати заробітну платню, додає жінка. Бо багато людей зараз втратили роботу, це дуже пригнічує, адже для нормального функціонування, зокрема психологічного, дуже важлива стабільність та впевненість у завтрашньому дні, самореалізація, керівництво дає можливість не думати хоча би про це.  

В Територіальному центрі надання соціальних послуг Бахмутської міської ради на обліку перебувають 600 людей, 526 особам надається допомога на дому, 400 особам - натуральна допомога (одяг, продукти), 60 людей отримують послугу посередництва німим особам.

Фото з фейсбук сторінки Територіального центру надання соціальних послуг Бахмутської міської ради.