Main menu

Як можуть вилучити авто на потреби армії?

51l3j32 0768e

Розповсюджується інформація, що під час воєнного стану рухатись на власному транспорті небезпечно, оскільки його можуть конфіскувати військові на блок-постах чи міжміських трасах. Насправді це не так, рішення про вилучення техніки не приймаються на блок-постах чи у військвих підрозділах. Правові засади воєнного стану, а саме порядок вилучення транспортних засобів на потреби армії пояснює завідувачка сектору Бахмутське бюро правової допомоги Краматорського МЦ з надання вторинної безоплатної допомоги Оксана Судак.

У правовому полі не передбачено вилучення машини лише за усним проханням. Відповідне розпорядження оформлюють державні адміністрації, а до власників авто його доводять спеціалісти військових комісаріатів, які вручають наряди.

«Завдання з підготовки до передачі та передачі транспортних засобів і техніки військовим формуванням встановлюються розпорядженнями місцевих держадміністрацій за поданням військових комісаріатів», - пояснює Оксана Судак.  

Залучення техніки оформляється відповідним актом приймання-передачі за встановленою законодавством формою. Повернення вилучених транспортних засобів здійснюється протягом 30 календарних днів з дати оголошення демобілізації через військові комісаріати, які здійснили таке залучення та в разі необхідності відбувається відшкодування шкоди, завданої транспортним засобам внаслідок їх залучення під час мобілізації.

Це питання урегульовано Постановою КМУ «Про затвердження Положення про військово-транспортний обов'язок» від 28 грудня 2000 р. № 1921.