Main menu

274583933 672965293831245 4308484953462931286 n 2505bЕкспертка управління охорони здоров’я Бахмутської міської ради Олена Молчанова багато років працює у сфері подолання туберкульозу у нашій громаді. Жінка бере участь у Конкурсі «Stop TB Awards «Маю силу», який спрямований на визнання досягнень організацій та фізичних осіб, які демонструюсь успіхи у подоланні цього захворювання.

Лікарка каже, що під час пандемії боротьба з туберкульозом відійшла на другий план, але важливо не знижувати інтенсивність і якість діагностики. Поточна діяльність Олени Молчанової полягає в контролі виконання алгоритму дій по виявленню туберкульозу на первинному рівні. Раніше жінка працювала головною лікаркою тубдиспансеру в Бахмуті, була головним позаштатним консультантом за фахом дитяча фтизіатрія, тобто всі діти Донеччини з діагнозом туберкульоз отримували консультації перед лікуванням.

«Зараз діагностика спрямована у більшості на виявлення ковіду. Навіть коли є зміни у легенях сімейні лікарі не завжди направляють на обстеження, бо сприймають це як наслідки дії вірусу, наше завдання не пропустити хворобу», - пояснює Олена Молчанова.

У цьому році в Бахмуті виявлено три випадки захворювання туберкульозу. У 2021 році 25.

Підтримати Олену Молчанову можна, проголосувавши на сайті в розділі  «Успішний медичний працівник». Проголосувати потрібно до 1 березня. Результати конкурсу оголосять 24 березня до Дня боротьби з туберкульозом.