Main menu

270213712 610358230182542 7612891518646186559 n 687adСьогодні під час засідання Батьківської ради при Управлінні освіти Бахмутської міської ради обговорювалося питання підготовки закладів освіти до можливих обстрілів. Батькам обіцяли, що всім закладам освіти порекомендують інформувати батьків, про те, яким чином буде відбуватись комунікація, як і коли треба забрати дитину.

Порушуючи це питання, члени Батьківської ради провели моніторинг підготовки у своїх закладах освіти. Інформацію, яку зібрали члени ради можна подивитись в таблиці. Загалом кожний заклад готується по-різному і важливим у цьому процесі є позиція батьківського комітету.

«Всі вихователі упаковані тривожними валізками в них є списки дітей, адреси та всі контакти, медична аптечка, вода, ліхтарики і т.п. Пошиті мішки, в які діти зможуть максимально швидко скинути речі та взуття, щоб швидко покинути будівлю та одягнутися вже на безпечній відстані. Для Провели гру «Хто з груп швидше одягнеться?» - дітям було весело і ніхто не злякався, весь сад евакуювали в безпечну кишеню далеко від вікон, яким за планом евакуації є коридор першого поверху. Зайняло це 3 хвилини 14 секунд. При військовій небезпеці, наш сад не належить географічно до бомбосховища, ми користуємось своїм підвалом. Підвал обладнали на 150 місць зі стільцями та всім необхідним для перечікування - вода, ліхтарики, аптечка і т.п. У нас два входи в підвал і обидва підготовлені. За рішенням батьківських комітетів лякати дітей та відпрацьовувати спуск у підвал сад не буде», - повідомила представниця дитячого садочка №10 Ганна Полосухіна.

В Управлінні освіти повідомили, що всі школи мають плани евакуації на випадок пожеж чи мінування, інших надзвичайних ситуацій, коли дітей мають виводити з приміщення. Під час обстрілів навпаки треба забезпечити розташування дітей та педагогічного колективу у безпечному місці в середині будівлі. Там де в укриття можна потрапити з середини будівлі, приміщення готують: роблять запаси води, у дитсадочках навіть запаси печива, які постійно оновлюють.

Ситуація дещо ускладнюється тим, що не у всіх школах є сухі підвали, наприклад, на сьогодні затоплені підвали школи № 7 та 5, там дітей будуть виводити в коридор, якщо встигнуть. Сховища немає і в школі №12, під час обговорення виявилося, що у школі №18 підвал захаращений, оскільки, туди зносили все під час ремонту. Там де в укриття можна потрапити з середини будівлі, приміщення готують: роблять запаси води, у дитсадочках навіть запаси печива, які постійно оновлюють.

«Головне, чому треба навчити дітей - це лягати в глухий кут і закривати голову під час обстрілів. Ми проводили навчання у 2015 році, коли учням показували як треба розташувати парти, якщо почався обстріл. Те, що наші діти знали, що потрібно лягати на землю, врятувало їм життя при обстрілі у 2015 році», - розказала начальниця Управління освіти Бахумтської міської ради Наталя Дроздова, колишня директорка ЗОШ№4, поруч з якою відбувся обстріл у 2015 році, коли загинув учень 2-го класу і молода жінка, яка укрила собою дитину.

Начальниця управління освіти також підкреслила, що не треба піддаватися паніці, лякати дітей. Після інформації про стан підвалу в ЗОШ%№18, Дроздова повідомила, що в управлінні оновлять дані по стану сховищ і підвалів цієї школи та інших закладів освіти.  

Подивитись трансляцію засідання можна на сторінці Батьківської ради при Управлінні освіти Бахмутської міської ради за посиланням.

Фото Управління освіти Бахмутської міської ради.