Main menu

267023646 219378857027029 299353005545883276 n df417Малюнки тварин і фігури людей у стилі стародавнього живопису створили художники і волонтери проєкту «Тонка Червона Лінія» у гіпсових штольнях заводу «Артвайнері». Митці продовжують свої дослідження трансформацій Сходу, цього разу діяли в новому просторі, експериментували зі стилем, залучали аудиторію.

«Нам, художникам цікавий такий перформанс, як можливість перегляду власних та загально людських художніх практик у трансцедентому просторі, в середині якого люди та дріжджі під музику Моцарта та Шопена творять своє мистецтво - створюють вино», - повідомила напередодні художниця, ініціаторка арт-події Олена Клочко.

Композиція Олени Клочко висотою шість метрів і шириною вісім метрів називається «Спляча в Jipabimil». Художник Денис Адушкін зробив ремейк, вільну інтерпретацію стародавньої композиції з печери Могура (Болгарія). Саня Джант зробив фото відеоінсталяцію, яка також проектувалася на стіну.

Волонтери малювали копію розпису з печери Сьєрра-де Капівара розташованої в Бразилії, якій понад 25 тисяч років. Учасники арт-події разом із працівниками «Артвайнері» та гостями залишили сліди долоні і це теж стало частиною експозиції, та алюзією на інший відомий розпис із печери Кузва де Лос Манос в Аргетині.

«Цікавий досвід. Я вперше заглибилася до шахт, побачила великі потужності підприємства і змогла додати щось своє. Я займалася одним малюнком, що зображував сцену після полювання, як люди танцювали навкруги переможеного звіра. Доісторичні люди малювали природньою фарбою у природніх печерах свої повсякденні справи. Ми малювали штучно створеними фарбами у штучно створеній печері, ми хотіли показати зв’язок з першим проявом мистецтва в історії людства і тим мистецтвом яке існує зараз, від того як воно починалося і до чого воно дійшло зараз, наскільки воно еволюціонує, наскільки воно схоже», - розказує волонтерка проєкту Поліна Бокова.

Враження учасників і глядачів дивіться на відео.

«Проєкт «Тонка червона лінія», який ми реалізовували за фінансування Українського культурного фонду, завершився у жовтні та ми продовжуємо організовувати мережу арт-резиденцій у Донецькій та Луганській області. Також створюємо студію сучасного мистецтва», - повідомив керівник ГО «Добропільський центр молоді «Добро» Володимир Орос.

В арт-резиденції «Тонка Червона Лінія» брали участь відомі українські митці Петро Антип, Роман Мінін, Сергій Захаров, Олена Клочко, Дмитро Коломойцев, Денис Павлович Адушкін, Саня Джант, Алан Мейєр, Антон Логов та Микола Бірючинський. Проектом відбувався за ініціативою художниці та режисерки Олени Клочко, чия арт-студія з 2016 року знаходиться у Бахмуті, у співпраці з регіональним культурним оператором ДЦМ «Добро», за підтримки Українського Культурного Фонду.

Відео Андрій Кузнецов, саундтрек Денис Павлович Адушкін.