Main menu

фото 2 ce58cІніціатором екологічного проєкту «ЕКО-двіж» стала ГО «Чарівні Руни». Головною метою було підвищити екологічну свідомість мешканців, об’єднати громаду через спільні акції і навчитись працювати з міською радою в екологічному напрямку. 

«Я завжди беру участь у різних еко-проєктах. Для мене це досвід, можливість зайвий раз поспілкуватися з молоддю, адже у школі – це одне, а за межами, то вже інше. Я бачу хто бере участь, як ставляться до цього. Потім у школі діти між собою обговорюють, створюють поробки» – каже учасниця проєкту Марина Смолинська, вчителька біології та екології у Званівській школі.

Завдяки таким проєктам молодь активніше бере участь у еко-ініціативах та конкурсах, здобувають призові місця, підвищується еко свідомість у школярів.

Громаду ж, за словами Марини,  такі ініціативи об’єднують: коли оголошують толоку – люди охоче виходять на прибирання території – і молодь, і люди старшого покоління.

Проєкт «ЕКО-двіж» впроваджується у рамках проєкту ПРООН "Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні", що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Які зміни відбулися у громаді?

Рушійною силою «ЕКО-двіжу» були волонтери Громадської організації «Чарівні Руни» та молодіжного простору «ЛЕМКО-центр».

фото 1 fe261

За час проєкту волонтери встановили баки для сортування сміття 

фото 3 8cffeНа толоки виходили і молодь, і вчителі, значно розширили «Парк зі смітника» на залізничній зупинці «Званівка» 

фото 5 febd2Використали перші сонячні панелі в Званівці 

фото 6 94b74Озеленяли територію

фото 7 7590b

фото 8 d82cd

Багато майстрували: торбинки, термо-кружки, народні іграшки з еко-матеріалів 

фото 9 b9262Співпрацювали з міською радою: провели круглий стіл та залучали молодь до роботи в громаді 

«Важливо відзначити, що сміття в посадці зібрали вже в 10 раз менше, ніж торік. Ми залучили до співпраці Укрзалізницю, яка допомагає благоустроїти територію навколо зупиночного пункту «Званівка». Вже декілька домогосподарств подали документи на встановлення сонячних станцій. Ми рухаємося вперед – це головне!», - резюмує Юлія Тимчак, керівниця ГО Чарівні руни.

Проект дав поштовх на масштабування ідеї - громадська організація вступила в Коаліцію «ЕКОдвіж» для розширення території впливу. Тепер навчають еко-свідомості ще й мешканців Сєвєродонецької громади, а саме села Єпіфанівка. Ця діяльність відбувається завдяки грантовій підтримці, наданій у межах програми «Академія громадського активізму», що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Інтерньюз-Україна за підтримки проєкту USAID Демократичне врядування у Східній Україні.