Main menu

257354668 603534674183865 7528918434846802707 n f097cЗа новою постановою Кабміну № 1040 від 6 жовтня (вступила в силу 13 жовтня) розмір соціальних виплат за професійний догляд може сягати 9100 гривень, зараз мами, які доглядають діток з інвалідністю, отримують за догляд близько двох тисяч гривень (в залежності від доходу). Отримувати допомогу можуть особи, які доглядають за людьми похилого віку, особами з невиліковними хворобами.

«Коли ми вперше звернулися до Управління соціального захисту з бажанням оформити виплати по цій постанові, нам пояснили, що не готові приймати документи, ще не володіють інформацією, хоча постанова вийшла місяць тому. Нам поставили багато питань, хоча це ми прийшли за консультацією. Одне з питань: «Як ви будете розписувати 360 годин на місяць в акті виконаних робіт?» мене здивувало і спантеличило! Як я мама, яка майже 24 години на добу знаходиться з дитиною, яка пересувається на кріслі колісному, буду розписувати 12 годин на добу. Мене це не лякає, бо я фактично виконую ці обов’язки і можу пояснити кожну хвилину», - пояснює мама дитини з інвалідністю, голова ГО «Бахмут особливий» Альбіна Гребенюк.

Надавати соціальні послуги можуть не лише батьки дітей з інвалідністю, важливо, щоб надавач послуг не мав трудових відносин чи не був підприємцем, не стояв на обліку у Центрі зайнятості.

Щоб отримувати допомогу, треба ухвалити відповідний договір, який укладається у письмовій формі між фізичною особою, яка надає соціальні послуги з догляду на професійній основі, особою або законним представником особи, яка потребує надання соціальних послуг з догляду на професійній основі, та уповноваженим органом.

Другий візит Альбіни Гребенюк з журналістом Громадського медіапорталу «Бахмут IN.UA» до Управління соціального захисту був більш дружнім. Але надати детальні консультації там поки не можуть. Залишаються питання чи буде ця виплата включатися при нарахуванні субсидії, яким чином ухвалити трьохсторонній договір, якщо і отримувач і надавач послуги – це один з батьків, як оформлювати звіти.

«Постанова нова і ми ще самі збираємо інформацію. В постанові, наприклад, вказано, що форма договору затверджується Мінсоцполітики, але вона ще не оприлюднена. З приводу субсидій, це не моє питання, треба вивчати документи», - пояснює головна спеціалістка з питань обслуговування осіб з інвалідністю ветеранів війни і праці Оксана Хижняк.

Щодо навчання то є свої нюанси. Воно може бути як дистанційним так і фізичним. Детально ознайомитися з умовами можна в Наказі Мінсоцполітики № 131, у якому затверджена типова програма навчання з навчання фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності.

7891 f7065

Скрін з постанови Кабміну №10140

Окремим категоріям можна пройти лише іспити і надати висновок в Управління праці та соціального захисту разом із пакетом документів та заявою (повний перелік документів дивіться у постанові №1040).

7890 f23ab

Скрін з Наказу Мінсоцполітики №140

У Бахмуті поки немає організацій, які можуть навчати і приймати іспити. Проте, до Управління соціального захисту надійшло повідомлення від міського відділення Червоного Хреста, що вони готові організувати навчання осіб, які будуть надавати соціальні послуги з професійного догляду.

«Цим питанням на рівні держави займається Національний Червоний Хрест. Ми отримали інформацію, що йде підготовка. Будь-яке навчання потребує підготовки персоналу, тобто скоріш за все, спочатку наші спеціалісти мають пройти навчання, а потім вже ми будемо надавати такі послуги», - пояснює  Ольга Кривошеєва, в.о.голови Бахмутської міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста України.

Тим часом, голова ГО «Бахмут особливий» Альбіна Гребенюк знаходиться у пошуку організацій, які вже можуть надати такі послуги онлайн, щоб спростити процедуру і прискорити отримання передбачених державою виплат.

Ми будемо інформувати про деталі впровадження цієї постанови.