Main menu

146153336 443880836965445 9173960391133017189 n 96fa4Передбачається, що громадяни матимуть доступ до засідань і зможуть ставити запитання. Онлайн засідання також плануються проводити для зборів депутатів. Як взагалі працюють депутатські комісії, де знайти інформацію про їх діяльність, як депутати готуються до засідань – читайте в матеріалі.

Хоча за Положеням про депутатські комісії, їх можуть відвідувати представники громадськості та медіаспільноти у зв’язку з карантинними обмеженнями доступ до комісій наразі не є вільним. 

«За нормативними документами в нас немає обмежень щодо відвідувань комісій громадянами, але наразі бажаючих не було. Якщо б люди прийшли, то мабуть їм було б мало цікаво - це були скоріше робочі зустрічі по вивченню питань. Якщо це, наприклад стосувалося питання земельних ресурсів, то спеціалісти спочатку доповідали інформацію по нормативно-правовим актам», -  зазначила секретар Бахмутської міської ради Анастасія Касперська.

Секретар міськради розповідає, що спочатку проводили загальні збори депутатів, потім перейшли до роботи постійних комісій за кабінетами. Через те, що для депутатів це був новий напрямок роботи, а доповідачі з органів та управлінь міськради, які готували проєкти рішень, мали виступити на всіх комісіях, до них було багато запитань і не завжди по темі проєкту рішення - засідали по декілька днів.

В останній сесії взяли участь 26 депутатів, інші за станом здоров’я не могли бути. А для вирішення земельних питань чи питань по приватизаціє має бути 26 «за», тому наразі вирішується технічне питання організації засідань. Відеоконференцію будуть проводити у «Zoom». Адміністратор буде відслідковувати і виносити питання громадян на комісію.

182788756 499403194746542 4095824274957701091 n 5faf5

Касперська повідомила, що в міськраді вже буда спроба створити можливості спілкування з громадянами під час засідань сесій, відкрили коментарі до онлайн трансляцій сесій:

«Нажаль, у більшості коментарі не мали професійного характеру, не стосувались порядку денного сесії, лише виражали суб’єктивне ставлення до окремої особи. Дуже хочу, щоб громадяни у сесіях і загальних зборах брали активну участь: могли ставити запитання, або коментувати. Технічно не зовсім зрозуміло як це організувати по часу. Якщо надійшло запитання і його озвучили головуючому, як втиснути відповідь у цей виступ, особливо з урахуванням того, що на підготовку відповіді може знадобитись час. Таким чином, засідання може розтягнутися на не визначений термін, а у самих депутатів теж є питання».

Нагадуємо, що основне обговорення рішень, які ухвалює міськрада, відбувається саме під час засідань постійних комісій. На сесії фактично залишається технічний процес голосування. Положення про роботу постійних комісій було ухвалено у грудні 2020 року, його можна скачати за посиланням.

У міськраді працює шість постійних комісій. З їх складом та діяльністю, переглянувши протоколи, можна ознайомитись за посиланням.

Щодо порядку роботи депутатських комісій секретар міськради пояснила, що депутати отримують проєкти рішень на пошту одночасно з публікацією на сайті Бахмутської міськради, яка відбувається не пізніше ніж за 10 робочих днів до пленарного засідання. Оскільки, більшість депутатів не мали досвіду роботи в органах місцевого самоврядування і не мали досвіду депутатської діяльності, вирішили, що на комісіях будуть розглядати не лише профільні проєкти рішень, а всі питання порядку денного.

«Депутати готуються, вивчають питання і до засідань приходять с загальним розумінням. Деякі депутати працюють з управліннями і поза засіданнями комісій», - каже Касперська.

 

Ознайомитись з проектами рішень можна за посиланням.

Рішення міської ради можна подивитись за посиланням.

«Згодна, що коли сесія проходить за годину, то це виглядає сумнівно для населення. Ми більш детально розглядаємо питання на загальних зборах, вони теж доступні в онлайні і в запису. Єдине, що на загальних зборах, коли не працює система голосування, мікрофони у депутатів теж не працюють і глядачі не чують питання. Відділ комп’ютерного забезпечення вже отримав доручення, щодо вирішення цього питання, щоб у глядача складася загальна картинка», - повідомила секретар Бахмутської міської ради.

У міськраді також шукають кошти на оновлення офіційного сайту, щоб зробити його більш зручним і сучасним, уникнути технічних збоїв.  У якості візуального аналогу розглядають сайт Донецької обласної адміністрації, Краматорської міської ради.

«Ми зараз проходимо щорічне опитування Transparent Cities і оцінюємо наскільки інформація є доступною на нашому сайті, бо від цього також залежить наш рейтинг у цьому опитуванні».  

Нагадуємо переглянути трансляції або запис трансляцій загальних зборів депутатів, пленарних засідань сесій Бахмутської міської ради можна на каналі ради. Нещодавно обладнанням для он-лайн трансляцій оснастили малий зал, вже організовано он-лайн трансляції засідань виконкому, які теж викладають на каналі міськради.

 Фото Бахмутської міської ради.