Main menu

78 9422eОстанні два місяці учасники Школи медіа та візуальних комунікацій «The Bakhmut school 2021» навчалися досліджувати соціальні проблеми, разом з менторами створювали тексти у жанрі журналістика рішень, брали інтерв’ю, знімали і монтували відео. Для багатьох це був перший досвід журналістської діяльності, який допоміг відпрацювати нові навички у сфері візуальних комунікацій та нових медіа. Матеріали створені в рамках Школи брали участь у конкурсі, а переможці отримали фінансові премії.

На фінальному заході Школи зібралися організатори, учасники та гості. До привітання переможців долучилися представники Бахмутської міської та районної рад. Вони вручили подяки переможцям конкурсу Ярославу Ісікову, Вікторії Верченко, Павлу Бікетову.

На участь у проєкті подали заявки 38 молодих людей віком від 15 до 20 років – мешканці Бахмута і Бахмутського району. До участі в проєкті були відібрані учасники, які вже мали досвід співпраці з громадськими організаціями та медіа. 15 старшокласників та студентів проходили навчання, 11 учасників Школи медіа подали роботи на конкурс, автори трьох найкращих матеріалів отримали фінансові премії по 5000 гривень. Як відбувався фінальний захід можна подивитись у відеосюжеті.

Школа проходила в рамках проєкту «Разом ми сильніші» підтримка новостворених громад Донецької області. У Бахмуті проєкт реалізує ГО «Бахмутська фортеця» у партнерстві з компанією «Нідерландські академічні служби». Фінансування проєкту відбувається Міністерством Закордонних Справ Королівства Нідерланди.

На думку організаторів така неформальна освіта не лише допоможе молоді відчути себе журналістами і зрозуміти чи цікаво їм працювати у сфері медіа, також підвищить їх компетенції у сфері візуальних комунікацій.

Молодь проходила декілька етапів навчання. Спочатку вивчали теорію і тренувались на загальних прикладах, а потім досліджували свої теми, працювали разом з досвідченими журналістами і медійниками над оформленням текстів, фотоколажів та інфографік, відеосюжетів.

Молодь навчалася досліджувати проблему за методологією «Дерево проблем», тренувала навички критичного мислення.

 

П’ятиденний навчальний інтенсив відбувався у Святогірську, далі три тижні молоді журналісти працювали над збором інформації і оформленням матеріалів. Ментори почали допомагали молодим людям розібратися у проблемах і знайти рішення ще під час під час воркшопів, а потім проводили індивідуальні консультації. Для того, щоб ці знання були доступні більшій аудиторії, яка цікавиться сучасними формами обробки та оформленням контенту, в рамках проєкту буде створена методичка. Матеріали будуть доступні онлайн на сайті Бахмут IN.UA.

У процесі створення мультимедійних матеріалів важливо було приділити увагу як текстовій частині так і візуальному контенту, оскільки кожна частина давала бали до загальної оцінки. Ті з учасників, хто впоралися з цим завданням, встигли все зробити у призначені терміни отримали найкращі оцінки і перемогли у конкурсі.

Матеріали учасників можна передивитись за посиланням.