Main menu

241648027 369098131214988 3067544538095459132 n 739beЧому особливих діток майже не зустрінеш на дитячих майданчиках? Так сталося не тому, що дітям з інвалідністю не цікаве дозвілля, вони просто не можуть скористатись гойдалками та іншим обладнанням. Тому мами і папи діток на колясках вимушені обходити дитячі зони стороною. Тепер при Бахмутському центрі соціальних служб працює інклюзивний майданчик. Діти вже випробували нове обладнання і отримали незабутні емоції.

«Круто! Добре, що можна гойдатися вище як всі!» - коментує дівчина з ДЦП Олександра.

ЇЇ мама Альбіна пояснює, що на звичайній гойдалці, забороняла доньці високо гойдатися, тому що навіть при малому розмаху дитина могла впасти.

«Завтра ми прийдемо знову. Я думала,що моїй 15-річній доньці це вже буде не цікаво, але вона не накаталась у дитинстві. Ми декілька років ходили до репетитора і по прямому маршруту мали проходити позв два дитячі майданчики, мені приходилося обходити кругами, щоб цього уникнути. Щоб покатати її на гойдалці я мала сідати з нею, а це не завжди прийнятно, інші батьки на це реагують не завжди толерантно. І чим старша дитина тим важче це зробити. Багато діток не були присутні на презентації, тому що вони зараз на реабілітації в інших містах. Коли ми вели ефір у Інстаграмі, їх мами плакали, як і всі присутні на майданчику», - додає Альбіна Гребенюк.

241724898 369098201214981 7315448186448959712 n e8598

Цінність появи спеціалізованого майданчику з точки зору психологічної підтримки родин з інвалідністю ми попросили прокоментувати провідну психологиню Бахмутського міського центру соціальних служб Регіну Ситник.

«Вони будуть себе відчувати як звичайні діти - все розроблено так щоб дитина на колясці могла зайти і заїхати сама. Цей майданчик можуть відвідувати не лише діти з вадами і таким чином створюється можливість для спілкування. У мам також буде час поспілкуватися», - пояснила Регіна.

Як розказала директорка Бахмутського центру соціальних служб Вера Рашевська, загальна вартість проєкту 400 тисяч гривень, половину суми надали донори, половину виділили з місцевого бюджету.

«На одному з онлайн вебінарів Альбіна Гребенюк розказала про проблему відсутності спеціалізованого майданчика для дітей з інвалідністю, ми написали проєкт і нас підтримали», - каже директорка.

Покриття, гойдалки та інше устаткування придбала Міжнародна благодійна організація «Партнерство «Кожній дитині» за проєктом «Спільно», міська рада оплатила проєкт майданчику і роботи по установці обладнання і огорожі майданчику.

На обліку в центрі соціальних служб знаходиться 171 дитина з інвалідністю віком від 8 по 17 років.

Фото зі сторінки міського голови Бахмута Олексія Реви у Фейсбуці.