Main menu

214958221 2980418472215314 7110697570789413042 n 88665Кожного ранку на майданчику нижче супермаркету «Варус» збираються люди, які хочуть продати овочі і фрукти зі своїх городів, на це є свої покупці і ряди вже розтягнулися до наступного дому. Чому тут щоденно працюють патрулі поліції, кому така торгівля не до вподоби і яке вирішення конфлікту пропонують у міськраді – читайте у матеріалі.

Днями наша журналістка стала свідком такого «розгону». Торговці по різному реагують на зауваження поліції, хтось тимчасово прибирає товар, хтось продовжує торгувати і сперечається.

«Ви заважаєте: на вас скаржаться мешканці сусідніх будинків», - звертається поліцейський до літньої жінки, яка стоїть поруч з банками малини.

Торгівля с землі заборонена адміністративним кодексом наголошують у прес-службі Бахмутського відділу поліції, до того ж наголошують, що на стихійний базар скаржаться мешканці вулиці Ювілейна. За 8 липня отримали сім повідомлень.

А в міськраді повідомляють, що отримали скарги від людей, яким забороняють продавати надлишки вирощеного.

«Ми пояснюємо, що торгівля в невстановленому місці – це порушення 152 статті Правил благоустрою та 160 статті Адміністративного кодексу. На ринку є 20 безкоштовних місць для пенсіонерів, якщо охочих буде більше ціна за місце мінімальна 3-6 гривень», - пояснює начальниця відділу торгівлі, громадського харчування, побутових та платних послуг Бахмутської міської ради Надія Чистякова.

Повноваження по визначенню місць для торгівлі має виконком Бахмутської міської ради і такий приклад був – два роки тому, коли виробникам та фермерам дозволяли торгувати у центрі на пішохідній зоні по вулиці Миру. Поновлювати цю традицію не будуть, бо тоді також отримували скарги від мешканців сусідніх будинків. Надія Чистякова розказала, що ярмарку вихідного дня відкриють у серпні, але не на Топталівці, а на території Центрального ринку (кам’яні ряди). За домовленістю з дирекцією ринку, оплата за торгові місця буде, але менша ніж діючий тариф.