Main menu

IMG 1711 02517Бахмутський район, а саме місто Торецьк долучилося до  арт-акція “Моноліт”. Впродовж 4 днів активісти місцевих громадських організації  у семи шахтарських містах Донеччини тимчасово встановлювали металеву конструкцію, яка символізує процес трансформації вугільних регіонів.

Подібну конструкцію вже використовували для привернення уваги до певних проблем у світі та в Україні. Активісти “Альянсу справедливої трансформації” з шахтарських міст Донеччини вирішили таким чином привернути увагу до трансформації вугільної галузі. На думку громадських діячів Добропілля, Вугледара, Селидового, Торецька, Покровська, Білозерського та Мирнограда жителі цих міст мають активно долучатися до процесів переходу від шахт до іншого життя.

Вперше моноліт з культового фільму Стенлі Кубрика “Космічна Одіссея” був встановлений в пустелі штату Юта арт-групою “The most famous artist” з Нью-Мексико. Його установка була здійснена з метою розіграшу світу в кінці “жахливого 2020 року”. Моноліт загадково з'явився у пустелі, а потім загадково зник, чим викликав міжнародний ажіотаж. Цю концепцію взяли за основу організатори арт-акції “Моноліт”.
186923578 141012288044640 1865298923575528195 n 9c035
“Це спосіб привернути увагу до важливого, я б сказав, історичного процесу — перетворення українського Донбасу з вугільного регіону в територію нової економічної і цивілізаційної реальності. Цей процес відбувається прямо зараз, у нас просто немає вибору, час настав. Жодна шахта не може існувати вічно, а більшість наших державних шахт вже давно відпрацювали свої ресурси. Видобуток вугілля не просто нерентабельний — склалася ситуація, коли вся країна має збирати гроші, щоб шахти просто існували. Але чи є в цьому логіка, коли держава доплачує ¾ вартості однієї тонни вугілля, щоб її хоч хтось купив? Розвиток наших міст все ще залежить від шахт на 50-70%. Нам потрібно диверсифікувати економіку — створювати нові підприємства, залучати інвестиції, шукати нові можливості. Нам треба відпустити минуле і будувати нове майбутнє, це питання психології. І це відповідальність не президента, уряду, чи мера — це задача кожного, хто живе в наших містах”, - вважає Андрій Грудкін, координатор акції в місті Торецьк.

Наразі розпочато розробку Стратегії трансформації вугільних громад Донецької області до 2030р. У проєкті беруть участь Покровськ, Мирноград, Добропілля, Новогродівка, Селидове, Вугледар, Торецьк, які об'єдналися у Платформу сталого розвитку. Представниками від кожної з громад у складі Робочого Комітету та тематичних груп напрацьовано цільовий блок Стратегії та пропозиції проєктів до нього. 

 

photo 2021 05 15 14 27 54 2 32c30

photo 2021 05 15 08 49 41 9b86a

Проєкт реалізується за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ)