Main menu

IMG 2472 3a659У Донецькій області триває вакцинація проти COVID-19 працівників освіти. Якою вакциною щеплять і скільки людей вакциновано в Бахмуті і в Україні загалом, як записатися на вакцінацію – читайте в матеріалі. 

«Нам надали списки, ми зробили виїзну бригаду. Щепили вакциною CoronaVac. Хтось за особистим бажанням щепився іншою вакциною, але було подано 22 людини, тому щепили їх.  Це вчителі, які займатимуться ЗНО цьогоріч» - говорить головна лікарка Центру первинної допомоги Світлана Шабаліна.

Першу партію вакцини Coronavac, яку отримали в Бахмуті, використовують для вакцинації від COVID-19 людей з маломобільних груп населення і тих, хто за ними доглядає, для освітян, які беруть участь в організації та проведенні ЗНО.

Вакциною CoronaVac також має проводитися щеплення для українських олімпійських та паралімпійських спортсменів, які готуються до Токійської олімпіади, представників Націонполіції та Збройних сил України.


Записатись на щеплення в м. Бахмут можна наступним чином:
• на порталі «Дія» за посиланням 
• через національний контакт-центр МОЗ України за телефоном 0800-60-20-19.
• в КНП «ЦПМД м. Бахмута» за телефоном 095-292-42-11.
• за посиланням на сайті КНП «ЦПМД м. Бахмута», заповнивши Google-анкету 
Після запису очікувати повідомлення про запрошення на вакцинацію.

20 05 2021 02 3d63b

За інформацією Комунікаційного центру з вакцинації від COVID-19 при Центрі громадського здоров’я станом на 19 травня 2021 року в Україні зробили 1 012 815 щеплень проти ковіду. Усього вакциновано 964 747 осіб, з них отримали першу дозу 964 745 осіб, завершили вакцинацію (отримали дві дози) 48 070 осіб (із них 2 людини отримали першу дозу за кордоном).

Лідерами за кількістю вакцинованих є м. Київ, Дніпропетровська та Львівська області.

За період вакцинальної кампанії найбільше щеплено:

  • Українців віком 20-39 років, а саме - 234 169 людей. Це молоді люди, які належать до пріоритетних категорій, визначених дорожньою картою. Однією з найстаріших вакцинованих є мешканка Петриківського обласного геріатричного пансіонату Тернопільської області Ірина Курова. Їй 99 років.
  • У розрізі пріоритетних груп найбільше за цей час вакцинували працівників критично важливих структур державної безпеки, як-от Збройних сил України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Держприкордонслужби, Нацполіції, Нацгвардії, Міністерства внутрішніх справ тощо.
  • Жінок було щеплено 525 723, трохи більше, ніж чоловіків - 487 092.

Нагадаємо, що вакцинація проти COVID-19 в Україні проходить згідно з етапами, прописаними у Дорожній карті вакцинації. Зараз щеплюють медиків і працівників закладів охорони здоров’я, мешканців та персонал будинків для літніх людей та спеціалізованих інтернатів, учасників Операції об'єднаних сил на Сході України, соціальних працівників, священнослужителів, олімпійців і паралімпійців, які представлятимуть Україну в Токіо у 2021 році, освітян, залучені до проведення ЗНО, співробітників патрульної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій та прикордонники, а також люди віком від 65 років.

Вакцинація проводиться у двох форматах:

  • Мобільними бригадами з вакцинації. Зараз в Україні сформовано 347 мобільних бригад. Навчання медиків продовжуються. Всього для щеплення проти коронавірусу підготують 600 таких мобільних бригад.
  • У стаціонарних пунктах щеплень, кількість яких постійно збільшується. Наразі підготовлено до роботи 2127 пунктів вакцинації (тимчасових та постійних).

Друга доза вакцини гарантована для кожного, хто щепився першою дозою. Дата щеплення залежить від вакцини, яку отримала людина. Проміжок такий для кожної вакцини:

  • AstraZeneca (Covishield, SKBio) - друга доза через 12 тижнів після першого щеплення;
  • CoronaVac/Sinovac Biotech - через 28 днів після першого щеплення;
  • Comirnaty/Pfizer-BioNTech - через 21 день після першого щеплення.

Дізнавайтеся більше про заходи протидії COVID-19 за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 та на сайті vaccination.covid19.gov.ua.